Дивні справи творяться нині у світі, всі прагнуть все контролювати. Нарешті добралися і до блогерів, правда почати вирішили поки що з найбільш популярних. Невідомо хто встановив планку 3000 відвідувачів в добу, але вона встановлена і тепер якщо ви власник подібного сайту, то на вас буде звернено всевидюче око Саурона. Не писав на цю тему, поки не дочекався рішення щодо цього законопроекту. Але на жаль, 29 квітня Рада Федерації схвалила закон про блогерах, повний текст можна прочитати на сайті Ради Федерації. Мені лише хочеться звернути вашу увагу на деякі цікаві фрази, які можуть деяким вилізти боком.

Закон вводить поняття «блогер» — власник сайту з відвідуваністю більше 3 тисяч користувачів на добу. Блогери будуть зобов’язані розміщувати свої прізвище та ініціали, електронну адресу. Їм не можна буде використовувати сайт чи його сторінки «з метою вчинення кримінально караних діянь, для розголошення відомостей, складових державну або іншу спеціально охоронювану законом таємницю, для поширення матеріалів, що містять публічні заклики до здійснення терористичної діяльності або публічно виправдовують тероризм, інших екстремістських матеріалів».


Перше, що мені прийшло після прочитання цієї фрази, так це те, що можна притиснути деяких конкурентів. Ага, написав цидулку куди треба, мовляв у людини відвідуваність більше 3000, а він пише під вигаданим ніком, а мені дуже хочеться знати з ким я маю справу ? Не смійтеся звичайно, але це насправді прийшло мені в голову і невідомо що ще може прийти в голову іншим, але те, що популярних блогером можна буде дещо взяти за яйця стає фактом. А прикиньте чим це загрожує. Є в мене на прикметі один вебмастер (інкогніто — ПІБ невідомо) у якого дуже популярний форекс ресурс з посещалкой під 10к, він бабло рубає навіть не уявляєте яке, так що навіть голос у відео змінює. Як тільки він светанет свої ПІБ, а за законом він зобов’язаний це зробити, до нього у двері постукає податкова, з усіма витікаючими з цього наслідками.

А ось ще одна цитата:

Авторів популярних блогів також зобов’яжуть перевіряти достовірність інформації до її розміщення й негайно видаляти її у разі недостовірності; не допускати поширення інформації про приватне життя громадянина; дотримуватися заборони та обмеження, передбачені законодавством про вибори та референдум». Наприклад, не займатися агітацією напередодні дня голосування.

Уявляєте чим це пахне — перевіряти інформацію на достовірність, а не допускати поширення інформації про приватне життя громадянина — так під це можна за вуха притягнути все що завгодно. Зрозуміло що для порушників передбачені штрафи ?

Зрозуміло, що цей закон в першу чергу спрямований на блогерів, які пишуть на політичні і «неправильні» теми, але ж закон що дишло, його можна повернути, що потім проблем не оберешся. Радує мене поки що тільки те, що до заповітної відвідуваності в 3000 поки що далеко.

Ну в крайньому випадку зніму лічильники з сайту ?

Схожі записи