Здрастуйте! у цій статті розповімо, чи можна в житловому будинку відкрити кафе, бар або пивну.

сьогодні ви дізнаєтеся:

  1. які проблеми можуть виникнути з мешканцями будинку;
  2. яку документацію потрібно буде отримати;
  3. які додаткові витрати будуть мати місце.

Зараз досить непросто знайти для кафе таке місце, яке б підходило оптимально. Буває і так, що приміщення просто ідеальне, але знаходиться в житловому багатоквартирному будинку. Як бути в цьому випадку, поговоримо сьогодні.

Що говорить законодавство

Практично всі ми бачимо, наскільки різні форуми кишать повідомленнями від жителів багатоквартирних будинків, які просять допомоги в закритті кафе, розташованого на першому поверсі.

Звичайно, в більшості випадків претензії мешканців цілком обгрунтовані, тим більше, якщо кафе вже працює і є порушення, але часто закрити його вимагають ще на тій стадії, коли підготовка до відкриття тільки ведеться.

У законодавстві немає заборони на відкриття кафе або бару в житловому будинку. Зазначається лише, що ця діяльність не повинна порушувати прав третіх осіб.

Найбільш поширені конфліктні ситуації з мешканцями

Взагалі, власники подібного бізнесу шукають різний підхід до мешканців будинку. Хтось підносить подарунки, хтось негайно реагує на будь-які скарги, а хтось просто намагається підтримувати нейтралітет.

Зрозуміло, що будь-яка крайність не дасть потрібного ефекту. Неприємні наслідки спричинить як явне ігнорування скарг, так і надмірна готовність за будь-яку незручність підносити подарунок. Які ж типові скарги існують і як уникнути проблем з мешканцями?

порушення тиші.

Дуже поширена причина для багатьох проблем і конфліктних ситуацій. Виникати шуми можуть як через роботу обладнання, так і через музику, яка приваблює клієнтів.

Відразу відзначимо, що в даній ситуації мова йде про те, коли тиша порушується ввечері або вночі. При цьому діють спеціальні норми допустимості рівня шумів.
Якщо ви будете порушувати режим тиші, ваше кафе поступово все мешканці просто зненавидять. А значить, рано чи пізно його закриють. Якщо ж ваш заклад працюватиме до 23:00, то підстав для скарг не буде.

Але врахуйте, що незручність мешканцям може доставляти прибирання приміщення, пересування столиків і гуркіт посуду. Чи насправді все так трагічно, або це просто принципова позиція мешканців будинку, питання інше.

запахи.

Ще до того як ви відкриєте своє кафе або бар, багато мешканців налаштовані негативно через те, що їм доведеться «насолоджуватися» усіма ароматами, які тільки можливі.

Але не все так погано: з цієї ситуації вихід теж є. Ви можете встановити спеціальну систему очищення повітря, яка захистить мешканців від усіх неприємних запахів.

Також можна облаштувати додатковий канал вентиляції, але не забувайте, що загальнобудинкову вентиляцію використовувати не можна.

Звичайно, ви можете і не робити таких вкладень, але тоді доведеться постійно слухати скарги мешканців, причому обгрунтовані.

сміття, гризуни і комахи.

Питання про те, як ви будете вивозити сміття і відходи, повинен бути продуманий до дрібниць. Ви ж не будете складувати мішки у дворі, тоді появи гризунів і комах точно не уникнути.

Більшість мешканців впевнені, що крім відвідувачів кафе, їм доведеться терпіти сусідство з щурами і тарганами. Ні в якому разі не допускайте такої ситуації, адже перевіряючі органи зі своїм візитом не змусять себе чекати.

ремонтні роботи.

Серйозний привід, щоб викликати занепокоєння мешканців будинку. Під час проведення ремонту може бути порушена цілісність несучих стін, особливо якщо має місце перепланування. З іншого боку, якщо» прогалин ” в документації у вас немає, проблем не повинно виникнути.

Навіть на стадії підготовки ремонту ви повинні дотримуватися вимог по шумовому рівню, інакше всі підстави для скарги у мешканців будуть, а спільну мову з ними ви потім навряд чи знайдете.

1 підведемо невеликий підсумок. Для початку відзначимо, що навіть якщо ви вибудуєте відносини з усіма мешканцями, знайдеться хтось, кому не подобається якась дрібниця. Тому заздалегідь потурбуйтеся про те, щоб уникнути подібних претензій.

Покрокова інструкція по відкриттю

якщо ви вирішили відкрити заклад в житловому будинку, щоб уникнути проблем з контролюючими органами і мешканцями потрібно зробити наступні кроки:

крок 1. розробляємо чіткий план.

Мається на увазі бізнес-план, без якого реалізувати ідею буде складно. Проаналізуйте всі моменти: від вибору приміщення, до зарплати персоналу – це ключові моменти.

Цей план варто переглядати, якщо на ринку з’являються нові тенденції.

крок 2. вибираємо систему оподаткування.

як ми знаємо, варіантів існує три:

  • спрощенка – ссо) – для кафе, які розташовуються в житлових будинках;
  • енвд-якщо приміщення, в якому ви відкриваєте кафе, має площу не більше 50 кв. М.;
  • осн – більше підходить для ресторанів, так як передбачає великий оборот.

Ідеальним варіантом для вас буде перша або друга система, наймати бухгалтера не доведеться. підходить для закладів з невеликим оборотом.

крок 3. звертаємося до відповідних інстанцій.

Щоб відкрити кафе в житловому будинку, потрібно отримати всі дозволи та узгодження в органах, які є уповноваженими в даному питанні.

Перш за все, звертайтеся в росспоживнагляд. Без дозволу цієї інстанції ви не маєте права починати роботу.

1. Також потрібно звернутися до мнс, отримати погодження та дозвільну документацію. Для того щоб проблем не виникло, повинна бути встановлена протипожежна сигналізація, організований запасний вихід і так далі.

Якщо ви плануєте також продавати напої, що містять алкоголь, то потрібно отримати відповідну ліцензію.

крок 4. подаємо заяву в адміністрацію або префектуру.

Тут все просто: звертаємося до місцевих органів влади з пакетом документації і очікуємо прийняття рішення.

Документи, необхідні для відкриття

Після того як ви проаналізуєте, які причини можуть спровокувати скарги мешканців будинку, подумайте і про те, як отримати необхідні дозволи від місцевих органів влади.

отже, перед зверненням ви повинні підготувати наступний пакет документації:

  1. заява від вашого імені, в якому ви вказуєте, що хочете отримати дозвіл на відкриття громадського харчування, який буде розміщений в підвалі або на першому поверсі багатоквартирного будинку;
  2. копію свідоцтва про реєстрацію іп або тов;
  3. договір, що підтверджує покупку або оренду конкретного приміщення;
  4. дозвіл адміністрації конкретного округу або міста на розміщення кафе за конкретною адресою;
  5. всю проектну документацію на ваш заклад (з усією технічною частиною, з розробленою системою вентиляції та звукоізоляції);
  6. довідку з бті про технічний стан приміщення;
  7. висновок від органів санепіднагляду;
  8. дозвільні документи від мнс;
  9. дозвільні документи від органів росспоживнагляду.

Ваша заява і вся інша документація розглядається в тридцятиденний термін.

Додаткові витрати

Додаткових витрат насправді досить багато. Розглянемо основні.

оплата комунальних послуг.

Рахунки за ці послуги виставлятимуть тим особам, які є власниками приміщення. Це може бути як юридична особа, так і звичайний громадянин.

Рахунки ви зможете оплатити з розрахункового рахунку вашої компанії, навіть якщо власник – фізособа. У платіжці зробите посилання на особовий рахунок того, хто є власником.

Якщо ви орендуєте приміщення, то варіант по оплаті комуналки прописується в договорі. Тобто плата може лягти на плечі орендодавця або орендаря.

платежі за змістом спільного майна.

Якщо ви користуєтеся спільним з мешканцями під’їздом, то зобов’язані вносити суму на прибирання, ремонт, заміну лампочок та інше. Це фіксується в рахунку і прописується в договорі. У будь-який момент ви можете перевірити, наскільки ця сума коректна.

У варіанті з орендою, вам потрібно звернути увагу на те, як ця ситуація прописана в договорі і діяти грунтуючись на його пунктах.

капремонт і внески на нього.

Якщо ви орендар-читайтеДоговір, якщо власник-щомісяця оплачуйте певну суму.

податок на землю і майно.

Земля, яка входить до складу спільного майна, об’єктом оподаткування не є. Крім того, якщо ви працюєте за системою ссо, то і податок на майно платити не зобов’язані.

Висновок

У висновку нашої розмови відзначимо, що відкрити кафе в житловому будинку цілком можливо, але такий вибір може спричинити за собою велику кількість проблем, одна з яких – постійні скарги мешканців будинку. Тому перш ніж зважитися на цей крок, зважте всі плюси і мінуси, а потім приймайте рішення.