Здрастуйте! у цій статті ми поговоримо про методику контролю своїх витрат — бюджет на 1 день.

Особистий бюджет-штука складна. Іноді буває важко розібратися з тим, як треба витрачати, щоб вистачало на все, а не тільки на один день шикарного життя. У цій статті я спробую дати відповідь на питання «як уникнути зайвих витрат?». Ми обговоримо суть методики, дізнаємося, для кого вона підійде і як її застосовувати в реальному житті. 

Суть методу

Метод гранично простий: у вас є місячний бюджет. Вам потрібно визначити постійні обов’язкові витрати і ваші хотілки (те, на що збираєтеся витрачати гроші протягом місяця).

Після всіх відрахувань у вас залишається сума, яку потрібно розділити на 30 днів. Це і буде ваш “бюджет на день”. Якщо витратите менше, на наступний день залишиться більше. Якщо витратите більше-витрачаєте в наступний день менше.

Метод простий і надійний. Вам потрібно тільки заздалегідь зрозуміти, на що ви хочете витратити гроші: на одяг, взуття, техніку, накопичення — і відняти цю частку з місячного бюджету.

У бюджет на 1 день можна включати їжу, розваги, невеликі покупки.

Чому він ефективний

Головна ефективність методу в тому, що він не залишає зайвої свободи. Якщо ви формуєте місячний бюджет, у вас може виникнути бажання витратити половину суми за один день, а потім весь час, що залишився «ну, переб’ємося».

Кожен день у вас є чіткий ліміт. Перевищили його – не витрачайте на наступний день. Щось залишилося-дозволите собі завтра якісь покупки.

Методика ідеально підходить для людей, які не вміють витрачати. У мене багато таких знайомих, та й сам я страждаю подібним. Коли ти думаєш, що у тебе прямо зараз багато грошей, їх треба на щось витратити, а далі вже як-небудь проживемо. Це в корені неправильний підхід, дотримуючись якого в один момент ви просто-напросто залишитеся без грошей.

Розповім про себе. Я можу витратити всі гроші за 1-2 дні, а потім ще тиждень сидіти і чекати чергового перерахування. Кожен раз я обіцяю собі ” ні, це був останній раз, коли я промотав всі гроші за два дні, і більше такого не повториться». Але це повторюється раз по раз.

Перейшовши на таку методику, я можу краще контролювати свої внутрішньоденні витрати. Я не виходжу з дому з сумою більше, ніж можу витратити. Всі інші гроші, на випадок форс-мажору, лежать на карті, але я намагаюся до них не торкатися. планування особистого бюджету подібним чином дає зрозуміти: ви можете витратити n грошей сьогодні, але завтра до гаманця не можна торкатися.

рекомендуємо прочитати: як скласти особистий фінансовий план: чому це необхідно і як уникнути помилок при реалізації плану.

У поєднанні з якими методиками буде більш ефективний

Бюджет на 1 день дозволяє контролювати свої витрати протягом одного дня. Але ми не можемо:

  • за 1 день купити щось велике;
  • заздалегідь знати, раптом щось знадобиться.

Саме тому найкраще використовувати цей метод як своєрідний обмежувач витрат всередині одного дня. Для середніх покупок із зарплати краще використовувати “місячний бюджет”. Коли ми заздалегідь визначаємо, на що можемо витратитися протягом місяця.

До середніх покупок можна віднести одяг, взуття, побутову техніку, телефони і т.д. Все, на що вистачить вашої зарплати.

Для більших покупок без кредитів можна робити відправні точки на 3 місяці, квартал, півроку, рік. Залежно від того, скільки ви будете збирати на певну покупку і наскільки сильно вона вам потрібна.

підводимо підсумок: бюджет на день дає нам суму на повсякденні потреби. Бюджет на місяць-середні покупки. Більший термін-якесь велике вкладення фінансів. Довгострокова перспектива-накопичення.

Таблиця excel для контролю витрат

Облік особистого бюджету найкраще вести в простенькій таблиці excel. Я для вас підготував її.

Завантажити таблицю контролю витрат

Ви можете підлаштовувати методику під себе. Головне, що потрібно зрозуміти:

У вас є два види витрат, які не включаються до бюджету. Це обов’язкові витрати на зразок комунальних платежів, кредитів, плати за квартиру і т.д. І заплановані покупки на зразок ноутбука, комп’ютера або нового телефону.

Можете додавати в постійні витрати нові пункти:

  • абонемент в спортзал.
  • платежі за інтернет.
  • відрахування на інвестиції.
  • подарунки.

Висновок

Бюджет на день — це один з методів контролю фінансів. З ним ви навчитеся грамотно витрачати гроші, використовувати кошти для накопичень і покупок, а також зрозумієте, скільки можете дозволити собі кожен день. Якщо грамотно слідувати плану, у вас навіть будуть залишатися гроші для спонтанних покупок і дрібних радощів.