З новим 2014-м роком, хороші ви мої ? Сподіваюся свята вдалися у всіх, втім, навіть якщо і не так, то не варто вішати ніс і дивитися на світ через чорні окуляри. Не завжди так буде і якщо прикласти трішки старання і часу, то чаша ваг схилитися на Вашу сторону і ситуація змінитися.
Знаєте не став особливо заморочуватися з тим, про що написати в першу чергу в новому році на upgoing.ru і вирішив продовжити йти за планом. «Можна заробити копірайтингом на життя? Мені здається, що це просто нереально.» — Не знаю як Вам, але мені подібні питання задають досить часто, причому стосуються вони не тільки цього способу заробітку. Практика показує, що заробляти можна практично всім, але не всім це дано ? Якщо у вас не лежить серце до написання статей, то навіть якщо ви дізнаєтеся як заробляти на копірайтингу, це не принесе вам користі. Краще знайдіть те, що вам дійсно подобається робити.

Є в мене один друг в онлайні, який є досить успішним копірайтером, навіть книгу написав не так давно. Подумав, може попросити його написати кілька рад по цій темі, для всіх бажаючих. Ага, а потім згадав, що у нього цінник не менше 7$/1000 знаків і подумав, що краще попрошу кого іншого поділитися досвідом. ?

Так, перш ніж ви почнете читати поради, зверніть увагу на скрін частини моїх рефераллов в текстсейле, на даний момент це кращий результат, але є й інші рефи, які дихають йому в спину. Для того, щоб мати уявлення про те, скільки заробив цей чоловік копірайтингом, помножте цю суму на 40. Чому на 40? Та тому що моя частка від його заробітку як реферера становить усього 2,5%. І що ж у нас виходить: 697х40=27880$

27880$ — заробив на написанні статей мій реф, чому ти думаєш, що не зможеш заробити суму в 10 раз меншу?

Шлях копірайтера або «я б в письменники пішов, нехай мене навчать»

Безліч бірж копірайтингу, заманюють молодих талантів спробувати себе в ролі копірайтера і заслужити не лише славу в певних колах, але і заробити на життя, надають письменникам-початківцям повну свободу дій. Замовлення можна вибирати будь-які, так і заробляти при бажанні можна досить непогано. І ось Ви вирішили стати копірайтером, ладу в думках повітряні замки: вже скоро Ви станете багатим, а замовники будуть бігати натовпом за Вами, просячи зійти і написати пару-трійку статей. Як не дивно, багатьма молоді копірайтери саме так і бачать свою майбутню кар’єру, не замислюючись про наявність безлічі підводних каменів.

Копірайтер – це теж спеціаліст

Робота копірайтера – це не тільки безпосередньо написання тексту. Мало бути талановитим письменником: від Вас вимагається знання мови. Навіть якщо Ви легко вплетаете в текст фразеологізми і крилаті вислови або є знавцем в тій чи іншій вузькоспеціалізованої області, це ще не означає, що Ви зможете створити ідеальний для замовника текст.

Одним з ключових моментів є вміння оцінювати свій текст об’єктивно: навчіться читати свої роботи «чужими» очима, ніби це Ви спочатку є замовником і приймаєте роботу недбайливого копірайтера. В пух і прах повинні розметав не тільки помилки щодо граматики і пунктуації – це є табу для професійного копірайтера – але і неправильно вжиті слова. До речі, особливо часто така проблема виникає при написанні робіт на професійні теми: Вам достатньо один раз сплутати в тексті наукові терміни та замовник випарується, так і не встигнувши Вас порадувати великою винагородою.

Як заробляти копірайтингом на життя

Спочатку визначте для себе, ніж для Вас стане копірайтинг – роботою-хобі, яка допоможемо відпочити ввечері і трошки поповнити гаманець, або справою життя, яким Ви будете займатися щодня і таким чином здобувати шарудливі папірці на прожиток. Як би песимістично це не звучало, але другий варіант доступний далеко не кожному: по-перше, спочатку Ви будете писати дуже маленьким розцінками через відсутність досвіду і гідного портфоліо, а по-друге, щоб займатися цією справою кожен день, необхідно мати або дуже багато джерел натхнення або невичерпний талант.

Однак не варто відразу ж опускати руки і приречено закрити сторінки з біржами копірайтингу: завзятість і праця допоможуть Вам придбати повагу і добру репутацію серед замовників, напрацювати портфоліо і придбати досвід. Просто не варто сподіватися на те, що все буде даватися відразу: деякі з копірайтерів виступали на арену під звуки фанфар.

Перший час буде дуже складно, так як тільки з досвідом Ви навчитеся писати такі тексти, які хоче бачити замовник. Саме тому особливу увагу варто звертати на технічне завдання: звід вимог до Вашої роботи. Якщо Ви створили прекрасний текст, який є по-справжньому корисною і цікавою статтею, але помилково закрили очі на ключові слова або не врахували деякі обов’язкові побажання, то не чекайте на свою адресу втішних відгуків і шквал наступних замовлень: коли замовник пропонує Вам роботу, він сподівається на те, що Ви виконаєте її так, як він того потребує. Більшість текстів створюється не тільки для того, щоб викликати інтерес у читачів, але і щоб статті успішно індексувалися пошуковими системами. Тому завжди звертаєте увагу на те, які вимоги пред’являє замовник до статті: якщо Ви знаєте напевно, що тема статті побита і зробити її унікальною просто неможливо або ключових слів занадто багато або їх не можна органічно списати текст, то обійдіть такої замовлення стороною, навіть якщо Вам обіцяють велику винагороду. Починайте з простих, невеликих, але цікавих Вам замовлень: так Ви зможете поступово набрати досвід, дізнатися замовників, розібратися у всіх нюансах написання хороших статей.

Копірайтинг – це не тільки робота. Іноді це стає справою всього життя, за яку Ви беретеся і забуваєте про все на світі. Вчіться, намагайтесь і Ви зможете заробити копірайтингом не тільки гроші, але і славу.

Схожі записи

  • Копірайтинг: творче або комерційне початок?
  • Початківець копірайтер.Дивимося телевізор з користю
  • Як копірайтер допоможе заробити на сайті
  • Історія початку без кінця…
  • Копірайтинг. Як писати цікаві статті?
  • Як написати хорошу статтю
  • Де замовляти контент для сайту?