Сьогодні Інтернет став не тільки величезною мережею, де знаходиться вся необхідна інформація. Всесвітня павутина стала привабливою для рекламодавців, що призвело до розвитку торгівлі на просторах мережі. Безліч інтернет-магазинів вже нікого не дивує, навпаки, вони приваблюють покупців зручністю і низькими цінами. Вартість товару знижена завдяки економії на приміщенні і найманих працівників — у торговій точці, яка працює онлайн, потрібно всього 2-3 продавця. Покупцям же дається можливість вибрати товар, не виходячи з дому і отримати його дуже швидко, як правило, проводиться доставка протягом доби. Оплачують покупку електронними платіжними системами, які стають все більш популярними серед клієнтів.

Називається ця послуга інтернет-еквайринг, тарифи на неї можуть бути різними, але, як правило, не перевищують 2-2,5%. У якості платіжного засобу використовується дебетна або кредитна пластикова картка. За деякими оцінками, їх випущено в Росії вже більше 150 мільйонів. Це означає, що сьогодні практично кожен може скористатися системою оплати товарів і послуг через Інтернет, з допомогою спеціального web-інтерфейсу, вбудованого в веб-сайт. Ті, хто хоча б раз скористалися інтернет-еквайрингом, однозначно оцінили зручність і простоту цієї системи. Особливою популярністю вона користується у молоді, старше покоління все ще сумнівається в надійності оплат через всесвітню мережу і віддає перевагу більш традиційні способи оплати.

Тим не менш, Інтернет має величезні переваги. По-перше – це цілодобовий сервіс, який працює без перерв і вихідних. По-друге, нікуди не треба виходити, покупки відбуваються, не встаючи з крісла або дивана. В-третіх – придбання товару дистанційно абсолютно безпечно, оскільки регулюється державою. В минулому році для здійснення такої діяльності був прийнятий спеціальний закон, який регулює інтернет-оплату і списання грошей з рахунку. Все це зробило інтернет еквайринг, тарифи на який влаштовують усіх, вигідним не тільки з практичної, але і з психологічної точки зору. Достатньо лише мати банківську картку і налаштований браузер, який дозволяє здійснювати покупки віддалено.

Зручно це не тільки для клієнтів, але і для продавців. Не потрібно працювати з великими обсягами готівкових грошей, зникають витрати на бухгалтерію і інкасацію. Всі витрати автоматично проходять через банк, фіксуються і продавець отримує на свій рахунок чітко визначену суму. Крім того, це дозволяє заслужити перед фінансовими структурами хорошу репутацію і в подальшому дає можливість отримати кредит на розширення бізнесу. Інтернет-комерція з кожним днем отримує все більше розповсюдження. Деякі аналітики прогнозують, що через деякий час основна частина покупок в Росії буде відбуватися саме в мережі. До речі, так і відбувається в європейських країнах, де частка покупок через всесвітню павутину вже перевищила 50%.

Схожі записи