Будь доведе до нервового зриву ситуація, коли комп’ютер перестає реагувати на команди, програми не відкриваються, а у вікні висить системне повідомлення про блокування. Це ні що інше, як вірус, який був підхоплений» на одному з пікантних сайтів або при спробі інсталювати нібито безкоштовні штучки. Для більшого ефекту розробники банерів-вірусів намагаються залякати користувачів. Кого не змусить хвилюватися інформація про те, що походи на сайти «полуничного» змісту караються кримінальним кодексом? Все, клієнт обеззброєний, тепер з нього можна вимагати будь-які гроші, що в подальшому і відбувається. Збитий з пантелику людей слід даній інструкції, поповнює телефонний рахунок і в підсумку, залишається без грошей, але з заблокованим комп’ютером. Тепер він взагалі не розуміє, що робити і де шукати допомоги.

Потрібно в цей момент постаратися зберегти спокій і зрозуміти наступне: щоб прибрати банер з робочого столу не треба нічого платити, а тільки виконувати прості дії по його знищенню зі свого комп’ютера. Відправивши гроші, ви не вирішуєте проблеми, вона залишиться, тобто банер здирник не зникне, а навпаки, буде і далі вимагати фінансової підтримки.

Перше, що повинен зробити користувач ПК — перезавантаження в безпечному режимі, натиснувши на клавішу F8. Далі слідувати з’явилася на екрані схемою. Після того, як вдалося увійти в систему, важливо знищити вірус. Подібні програми влаштовані таким чином, що будуть запускатися разом з виндовсом. Значить, потрібно увійти в список інстальованих прогамм, знайти в ньому «ворога» і видалити його. Знову перезавантажити комп’ютер, вже в звичайному режимі. Якщо банер здирник продовжує діяти на нерви і нікуди не подівся, справа складніше, але теж вирішується самостійно і без витрати грошей.

У разі, якщо після всіх вище вказаних заходів, ніяких змін не відбулося, повідомлення про те, що комп’ютер заблокований вірусом не пропало, рекомендується зайти на сайти виробників антивірусів. Природно, зробити це поки що можна буде тільки з іншого комп’ютера. А ще краще, бути заздалегідь готовим до таких метаморфоз і мати всі інструменти боротьби з банерами-вимагачами. На подібних сайтах розміщена корисна інформація по знищенню такого роду вірусів. Там же можна знайти спеціальні коди розблокування і програми для лікування зараженого комп’ютера. Залишається слідувати їм, рятуючи свій комп’ютер.

Схожі записи

  • Антивірус як наркотик
  • А що ви зараз читаєте?
  • Для тих, хто зібрався створити сайт
  • Вибір антивірусної програми для комп’ютера
  • Тихіше їдеш — далі будеш, або як правильно починати просування сайту.
  • Від читача: мій перший досвід в зароблянні грошей
  • Не критикуй, та не будеш забанений. А за що банили вас на форумах?