Створюючи сайт, людина рідко робить це для себе. Найчастіше, він займається цим або для заробітку, або щоб потішити самолюбство. І своє творіння йому необхідно донести до громадськості, показати свій сайт людям. А значить, після створення сайту робота не закінчена – ще потрібно знайти майданчик, де його розмістити. Іншими словами, знайти для сайту хостинг. Як же вибрати хостинг для свого сайту?

Спочатку визначимося, що ж це таке хостинг? Якщо не вдаватися в подробиці, то хостингом називають розміщення вашого сайту (файлів) на сервері (комп’ютері) провайдера, який постійно підключений до Інтернету. І щоб подивитися на ваш сайт, користувачеві потрібно зайти на сервер і відкрити потрібний файл – сторінку вашого сайту. З цього випливає перша умова правильного хостингу – сервер хостера повинен бути доступний в будь-який час і з будь-якої точки нашої планети.

Друга умова вибору хостингу – ширина каналу хостера. Чим він ширший, тим більше людей зможуть одночасно зайти на ваш ресурс. Інакше може виникнути перевантаження, і сайт стане недоступний відвідувачам.

І, нарешті, третя умова – підтримувані хостингом технології. Ваш проект, швидше за все, зроблений на якій-небудь CMS (wordpress, drupal, joomla). Значить, обираний хостинг повинен підтримувати бази даних, скрипти, які використовуються цієї CMS.

Хочеться попередити – остерігайтеся безкоштовного хостингу. Правило з хрестоматійним сиром працює і тут – хороший хостинг безоплатним бути не може. Безкоштовний хостинг можна рекомендувати лише в тому випадку, якщо створений вами сайт тренувальний та особливої цінності не представляє. Якщо ж ви задумуєте серйозний проект, від безкоштовного хостингу відмовтеся відразу – проблеми виникнуть обов’язково, а перенесення сайту загрожує труднощами.

Не зайвим буде застерегти і від хитрих хостерів, що пропонують «домен у подарунок». Найчастіше, цей «подарунок» тимчасовий, і залишаючи майданчик хостера, ви залишаєте це ім’я йому – ніяких прав на нього ви не маєте.

Остання порада. Новачкові, вибирати хостинг самостійно слід дуже обережно. І якщо є така можливість – прислухайтеся до порад більш досвідчених приятелів.

Схожі записи

  • Який хостинг кращий?
  • Вибираємо надійний і недорогий хостинг для сайту
  • Безкоштовний хостинг – підводні камені
  • 7 якостей безкоштовного хостингу для сайтів
  • Крок 4 — вибір хостингу