Все змінюється з плином часу, і тенденції веб-дизайну – не виняток. За всю історію розвитку Інтернету ми стежили, як змінювався зовнішній вигляд віртуальних сторінок – спрощені зовні, внаслідок слабких технічних можливостей, сайти 90-х років трансформувалися в соковиті кольори, характерні для порталів початку 21 століття. З того моменту пройшло вже більше 10 років, і тепер стрімко набирає популярність новий веб-дизайнерське протягом, іменоване мінімалізм.

Дизайн, як творча галузь в цілому, знає мінімалізм вже досить давно, але саме веб-дизайн дозволив поглянути на нього по-новому. Сам по собі мінімалізм можна легко охарактеризувати такими ознаками, як лаконічність, простота, точність і ясність вираження. Тут широко застосовуються найпростіші геометричні форми, природні матеріали і нейтральні кольори – білий, чорний, численні відтінки сірого.

Популярність даної течії цілком зрозуміла – грамотно зроблений сайт в мінімалістичному стилі виглядає просто чудово. В Інтернеті можна знайти досить багато подібних робіт – інколи навіть дивуєшся, наскільки подібний стиль виграє у більш яскравих і технічно просунутих конкурентів. Справедливості заради, варто зауважити, що ідеально витримати мінімалістичний дизайн дуже складно – таке під силу лише справжнім професіоналам своєї справи, особливо якщо сайт являє собою великий проект. При розробці подібного дизайну сайту можна слідувати деяким тенденціям, які є усталеними в цьому напрямку:

1. Для заливки фону краще використовувати світлі кольори, які будуть контрастувати з основним контентом – написами, іконками, заголовками і основним текстом.
2. Слід приділяти велику увагу використовують на сторінці шрифтів – грамотно підібрати як сам вид шрифту, так і його розмір, колір і міжрядкова відстань. Заголовки мають привертати увагу і чітко визначати межі текстового змісту.
3. Підбір якісних зображень укупі з їх оригінальним оформленням і гармонійним вживленням в стиль сайту.
4. Увага до дрібниць – мінімалізм характерний застосуванням дрібних елементів у структурі веб-сторінки, а також використанням тіней і подібних їм способів виділення.
5. Своя філософія – мінімалістичний стиль повинен діяти на користувача на психологічному рівні, допомагаючи йому інтуїтивно вчиняти дії, необхідні для швидкого пошуку необхідної інформації. Чим менше зайвого в такому дизайні – тим більший ефект буде мати застосування такого творчого рішення.
6. Позбутися від мотлоху – мінімалізм не вітає розміщення міток, архівів, купи посилань і іншого сміття, що утворюється при використанні CMS на сучасних сайтах. Якщо без цього можна обійтися – сміливо видаляйте.

Таким чином, мінімалізм у веб-дизайні являє собою досить строгий і технічно складний стиль, який може застосовуватися при оформленні сайтів самих різних напрямів – від особистого блогу до порталу про фінанси та нерухомості. Це все одно що створення розумного будинку де все продумано до дрібниць. Головне, не «переборщити» з оригінальністю – користувач буде шукати на вашому сайті інформацію, а не подорожувати по лабіринтах ховаються витіюватих посилань. І тоді ви зможете створити дійсно цікавий і виділяється серед інших дизайн, який надовго запам’ятається вашим відвідувачам!

Схожі записи

  • Інтернет-сайти: шаблон або ексклюзивне виконання
  • Дизайн сайту – обличчя вашої компанії в інтернеті.
  • Web-дизайн в ансамблі робіт по створенню інтернет-проекту
  • Хороший дизайн — так який же він?
  • Дизайн сайту
  • Скільки коштує замовити розробку сайту?
  • 7 порад веб-дизайнеру