Яндекс потихеньку, але із завидною завзятістю і наполегливістю продовжує відрізати шматок за шматком пирога вебмастера. Та направляє їх в рот собі коханому. Не встигли ще вебмастера відійти від новини, що яндекс підрізав посилання в ранжируванні, так тепер багато переживають бурхливе захоплення з приводу нової заяви. Зводиться воно до наступного:

Сайти, на яких будуть розміщуватися шокуюча, неприємна і тому сильно відволікає увагу реклама, будуть знижуватися у видачі. До такої реклами відносяться, наприклад, тизери з фотографіями хвороб, зображення частин тіла людей з сильно надмірною вагою, реклама, в якій використовуються картинки з явно вираженим еротичним змістом, кадри з фільмів жахів тощо.

Повний текст ви можете прочитати тут. Не скажу, що я в захваті від цієї новини.

Яндекс, взяв на себе право вирішувати за користувачів, що їх «шокує», що ні, вирішувати, що «приємно» їм бачити, а що ні.. Та що вже там, взяв на себе лямку правоохоронної системи, без суду і слідства вирішувати, чи є реклама вводить в оману» (тобто кримінально караною) або вона «біла».. Ось такий придумали алгоритм, нальоту аналізує контент, сам собі обвинувач і суддя..

Проблем з тизерами у мене ніколи не було, так як стоїть плагін, який обрубує всі рекламні блоки, в тому числі і тизери. Але з іншого боку, на одному моєму сайті стояло кілька акуратних тізерних блоків, які справно приносили 50-60$ в місяць, при відвідуваності в 1000/добу. Не думаю, що це сильно напружувало користувачів, але зате я на ці гроші міг замовити хороші статті у нормальних копірайтерів. Схоже не я один так робив:

Так, трохи не випустив з уваги, яндекс викотив можливість протестувати новий пошук, який буде враховувати тизери за адресою: http://new-buki.yandex.ru/
Не знаю як у вас, але у мене після погляду на адресу, відразу спливла в мозку пісня з бременських музикантів:
Кажуть, ми бяки-буки, Як виносить нас земля? При прослуховуванні пісні міняйте слово «короля» на слово «вебмастера» ?

Ну прямо одкровення і головне все по темі і бяки-буки і говорять про Яшу часто таке і грошики дуже любить, і грабувати любить ? Коротше мало помалу підминає під себе. Ось візьмемо цю новину з тизерами. Я вбив десь п’ять годин на те, щоб перелопатити пару форумів, прочитав всі питання, яке задавали яндексу, потестировал «нові буки» і прийшов до зовсім неоднозначних висновків.

Все заради користувача

Яндекс викотив цю новину знову під виглядом турботи про користувача, мовляв йому тизери заважають, це недобре і так далі. Не стану сперечатися, на деякі сайти буває гидко і зайти, але на інших тизерну блоки акуратно впишуть, що вони ні краплі не заважають. Що потрібно користувачеві? Мені як користувачу пошукової системи в першу чергу важливо, щоб я знайшов те, що шукав, те є релевантність. І мені часто плювати як виглядає сайт на який зайшов, головне що знайшов те, що шукав. Яндекс завжди наголошував на релевантність, а тут виходить, що контекст відсувається кудись далі, давайте боротися з тизерами. Дуже потішив один відповідь:

Згадуйте слова пісні «А я грошики люблю!» А звідки грошики капають Яндексу? Ну правильно від контексту. І знаєте що я скажу, все, на що користувач може натиснути на сайті — все це є конкурентом контекстної реклами. Хоча й не все так однозначно, адже багато сайт на яких висять тизери не приймають в РМЯ, а це значить, що як би і не можуть становити велику конкуренцію директу. Але з іншого боку, чому б не підняти сайти на яких тізерів немає, а є директ? Чому б не дати таким сайтам трафік, а значить отримати додатковий прибуток від контексту.

А чи всіх будуть судити однаково?

Вже на етапі тестування яндекс завалили конкретними прикладами, коли на перших позиціях опинялися сайти з тизерами, відповідь одна — все врахуємо, підправимо, підкоригуємо. ? Можливо підкрутять, особисто я перевірив кілька запитів та зауважив, що в ТОП-10 дійсно потрапляли сайти без тізерів, які до цього бовталися на другий, третій сторінці видачі. Залишалися в топі і сайти з тизерами, можливо тут все ж роль буде грати конкуренція в запиті.

Проблема в тому, що яндекс не буде фільтрувати тизери на предмет відповідності змісту, а отже, під один гребінець потраплять усі тизери, навіть нормального змісту, а це вже перегин. Хоча дивись трохи вище, якщо це благотворно позначиться на контексті то чому б і ні. Боротися з конкурентами стане трохи простіше, особливо якщо знайдеш у нього на сайті тизери з «цицьками», тоді можна відразу в яндекс, сльозу пустити, та як же це так, цікаво що на це скажуть. Однак багато сходяться в думці, що жирні сайти з дуже високою відвідуваністю, що займають ТОП зараз, там і залишаться, причому так само обвешены тизерами. Можливо яндекс їх не чіпатиме. Адже той же mail.ru не гребує тизерами.

Ось вам ще їжа для роздумів. З допомогою буки я аналізував запит «приколи» один із сайтів, який зник з ТОП-10 (у буках) розміщував ось такі тизери:

А тепер зверніть увагу на тизер зліва, ой вибачте, біс поплутав — оголошення яндекс діректа ? Відчуваєте різницю? Я двома руками за те, щоб всяка вульгарність зникла з сайтів, це стосується і тизерів зі всякими жіночими принадами і так далі, але якщо це все перекочує в директ, то сенс?
Ах, так вибачте забув:
Ой, лю-лю, ой лю-лю. А я грошики люблю ?

(у прикол, вставляв малюнок зліва під ім’ям direct-tizer.jpg — так він відмовлявся показувати, поки ім’я не змінив, ох вже цей Яндекс)

Що робити?

А у вас великий вибір? Особисто я поки зняв всі тизери, заодно подивлюся як це позначиться на відвідуваності, бо здається мені, що яндекс вже давно знижував сайти з тизерами. Великим нічим не можу пояснити падіння відвідуваності за сайтів, на яких стояли тизери. Життя триває. Справа яндекс задумав добре, головне щоб потім не вийшло як завжди.

А що ви думаєте з цього приводу?

Схожі записи

  • Смішні підказки Яндекса — що ви там у себе курите?
  • Так скасує Яндекс посилальне? Чи є життя після смерті?
  • Калінінград підкрався непомітно. Спасибі тобі Яндекс 🙁
  • Як повернути сайт в індекс Яндекса?
  • Яндекс взявся за переоптімізірованниє тексти
  • Яндекс почав боротися з плагіатом. Хотіли як краще, а вийшло як завжди
  • Яндекс розкриває таємниці SEO