Бувають моменти, коли не знаєш про що писати, тому що нічого в голову не лізе. У мене зараз щось зовсім протилежне — 7 статей які хочу опублікувати, але не можу вибрати яку. А давайте продовжимо роздум про блогерів і влада, є блогери кимось значущим, авторитетним, здатним вести за собою маси? Ну звичайно! Чи знаєте ви, що на заході розорялися цілі компанії після того, як топові блогери давали про них негативні відгуки. Пригадується 2 роки тому я написав наступний приклад про вплив блогерів: «Коли блогер Томас Хоук написав про образливому обслуговуванні клієнта в компанії PriceRitePhoto, історія була опубликова в Digg і розійшлася по сотням інших блогів. Компанія була навіть виключена з PriceGraber і Yahoo Shoping. Імідж бренду PriceRitePhoto був настільки зіпсовано, що компанія досі не може оговтатися». Ситуація з того часу зовсім не змінився і вплив блогерів на життя в онлайні зростає.


Кількість блогерів в Росії стає все більше і більше. Блогосфера, стаючи все більш численною, практично ніяк не модерується і не цензурируется. Більш того, блогери починають відігравати більш вагому роль у житті суспільства. Не дивно, що багато просунуті уми почали говорити про появу нової влади – влади блогерів. Яке ж реальне положення справ? Мають блогери якоюсь владою?

Отже, якщо говорити про владу, то необхідно перерахувати види офіційної влади. У кожному шкільному підручнику з суспільствознавства написано, що в Росії існують три — законодавча, виконавча, а також судова влади. Преса та інші засоби масової інформації завізували за собою право вважатися четвертою владою. Куди ж у цій ситуації приткнутися блогерам?

Безумовно, блогери певною мірою виконують функції ЗМІ. Причому, блогери мають, як суттєві переваги, так і значні недоліки, перед засобами масової інформації.

Говорячи про переваги, якими володіють блогери перед традиційними ЗМІ, варто виділити оперативність подачі ексклюзивної інформації. Напевно, кожен чув про те, як блогери, ризикуючи життям, вели прямі репортажі і з місць бойових дій, і з місць, які постраждали від ураганів та інших стихійних лих. Дана обставина красномовно говорить про те, що блогери не тільки хочуть бути хронікером, але і володіють необхідними здібностями для цього.

Блогери, подаючи інформацію зі свого майданчика, не зважають ні на редактора, ні на господаря видання, ні на владу, ні на громадську думку. Іншими словами, блогер відносно незалежний. Між тим, незалежність блогера, відсутність редактури і безкарність може розцінюватися і як перевага, і недолік перед традиційним ЗМІ. Незалежність, відсутність редактури і безкарність – все це в руках аморального людини може обернутися і компроматом, і «чорним» піаром, і інформаційною війною. Наочні приклади цього в російському сегменті інтернету вже були.

У чому ж принадність блогів для пересічного інтернет-користувача? Чому багато думаючі люди, перестаючи дивитися телевізор і читати газети, починають отримувати всю інформацію з блогів? Відповідь очевидна: блогер близький до народу, завдяки чому його повідомленнями більше довіри, ніж повідомленнями ЗМІ. Ось взяти скажімо Блог «Два мільйонера, просто дивуюсь як швидко підросла його популярність. І подібних прикладом у мережі досить багато. Блоги не стоять на місці, вони досить швидко розвиваються. Адже не випадково російські чиновники масово почали заводити блоги! Уявна близькість до народу, що дарується блогом, допомагає політикам і чиновникам заробляти додаткові політичні бали.

Трапляються блогери, які чудово пишуть, але не мають навичок в просуванні своїх ресурсів, але ж тут, по суті, і немає проблеми, адже просування сайту можна довірити фахівцям, а самому зосередитися на тому, що вмієш робити найкраще.

Люди, які вважають, що блогери не мають абсолютно ніякої владою порівняно з газетами, журналами, телебаченням, наводять той аргумент, що аудиторія навіть самого розкрученого блогу становить лише кілька тисяч людей тоді, як аудиторія навіть мало-мальськи розкрученого телеканалу становить кілька сотень тисяч чоловік. Однак цей аргумент не є вдалим, оскільки варто враховувати, що блогосфера – це тисячі, десятки тисяч, сотні тисяч блогів, інформація з яких опубліковано в лічені години і навіть хвилини. Потім інформацію, яка привернула увагу багатьох блогерів, підхоплюють газети, журнали і телебачення. До того ж кількість блогерів перманентно збільшується. Думається, що пройде зовсім небагато часу і питання «чи є блогери п’ятою владою?» відпаде сам собою.

Ви ще замислюєтеся над тим, чи варто завести свій блог? Даремно, адже самостійно зробити блог зараз може навіть першокласник.

Схожі записи

  • Як відпочиваєте блогери?
  • А що ви зараз читаєте?
  • Для тих, хто зібрався створити сайт
  • Тихіше їдеш — далі будеш, або як правильно починати просування сайту.
  • Від читача: мій перший досвід в зароблянні грошей
  • Не критикуй, та не будеш забанений. А за що банили вас на форумах?
  • Купівля та обмін посиланнями з Great-World.ru