Росія країна можливостей. Теоретично в Росії будь-яка людина, незалежно від того, де він народився, в якій школі вчився, хто його батьки і скільки вони заробляють, може стати президентом, вченим, актором чи бізнесменом. Конституція нашої країни обіцяє всім рівні можливості. На ділі ж домогтися цього досить складно. Вибудовування системи соціальних ліфтів, щоб досягати успіху в житті могли навіть представники не найзаможніших верств населення – це завдання держави. Наприклад, щоб у країні було багато вчених, що проводять реформу освіти, вводять ЄДІ, роблять платними більшу частину предметів шкільної програми, скорочують бюджетні місця у ВУЗах. Результат, який дадуть всі ці перетворення, ми побачимо через 20 років.

Хороша освіта і сильна наука це ще не все. Адже далеко не всі люди володіють необхідними здібностями і можуть займатися наукою. У деяких таланти лежать в іншій області, наприклад, у підприємництві. Держава не забуває і про цих людей. Зусилля уряду в даний час направлені на те, щоб зробити кредити малому бізнесу доступними і недорогими. Тут зусиль однієї держави недостатньо, необхідна підтримка банків, які власне й займаються тим, що видають кредити малому бізнесу.

Взагалі ж саме мале і середнє підприємництво є основою для процвітання країни в сучасних умовах. Наприклад, країна-лідер світової економіки США отримує приблизно 60% ВВП саме від середніх і малих підприємств. Більше того, приблизно 50% населення цієї країни працювати саме на малих підприємствах, а не у великих корпораціях. У Росії ж є внесок малого бізнесу в ВВП не перевищує 10%.

Вести бізнес в нашій країні непросто в принципі, а починати нову справу неймовірно складно. Якщо в США кредити малому бізнесу користуються підтримкою уряду країни, а банки, які кредитують підприємців, отримують гарантії держави, що дозволяє не тільки знизити процентну ставку, але і не вимагати застави та поручителів, то в Росії кредити малому бізнесу без застави – це дуже складно і дорого.

В США з 1953 року існує спеціальна структура — Адміністрацією малого бізнесу, що займається видачею бізнес-кредитів, підтримкою підприємництва. При безпосередній участі Адміністрації державну підтримку отримали понад 20 мільйонів підприємств. Причому процентні ставки по бізнес-кредитами в США дорівнювали 2-3% річних, термін кредиту міг досягати 10 років, а сума 750 тисяч доларів, застава не вимагався. Якщо бізнесмен «прогоряв», то держава повертала 80% боргу. У нас же кредити малому бізнесу без застави видають в кращому випадку під 19%, при цьому, як правило, вимагають поруки фізичної особи. В основному бізнес-кредити в Росії беруть під заставу майна. Причому процентна ставка буде розраховуватися індивідуально, виходячи з якості застави, терміну, суми кредиту і так далі.

Схожі записи

  • Онлайн заявка на іпотеку
  • Взяти кредит без довідок про доходи та поручителів в ломбарді.