Так як майже кожен має в наявність домашній комп’ютер або ноутбук, не дивно, що попит на послуги спеціалістів комп’ютерної допомоги різко зростають. Погодьтеся, що не кожен 40-50 річний чоловік або жінка вміють користуватися комп’ютерами так віртуозно, як більш молоде покоління. Тому й намагаються не відставати від прогресу. Та й не кожна молода людина може перевстановити операційну систему, налаштувати роутер і вже тим більше налаштувати Bios. Для деяких – такі маніпуляції вкрай складні і доводиться викликати комп’ютерного майстра або IT-аутсорсера.

Які основні послуги надають комп’ютерні майстри, що працюють як з ОС, так і з самим «залізом»? З більш простого – перевстановлення операційної системи, очищення жорсткого диска, перенесення файлів на інші носії, а також установка ліцензійних антивірусів з ключами активації. Це, мабуть, найбільш основні послуги. Осібно стоять: перевірка комп’ютера на віруси з подальшим їх видаленням, а також заміна незначних комплектуючих: usb – портів, заміна дисковода, жорсткого диска. Така комп’ютерна допомога на дому є найбільш затребуваною, до того ж вона не вимагає наявності спеціальних умов.

Більш складним є відновлення даних з зламався носія (жорсткого диска або флешки»). Флешки дуже часто ламаються, хоча деякі з них коштують чимало. Зараз можна знайти чимало знімних кишенькових носіїв з можливістю перенесення великих об’ємів інформації, яка вимірюється в десятках гігабайтах (це, в середньому, обсяг 10-12 фільмів в середньому якості).

Деколи послуги відновлення зламаних носіїв коштують набагато більше, ніж самі носії. Це дуже затребуване, так як на флешку деякі люди, зокрема бізнесмени, зберігають досить-таки цінну інформацію, і в таких випадках немає часу вибирати і торгуватися, коли йде час. Відновлення носіїв вам точно не стануть робити вдома, тут швидше за все буде потрібно розлучитися зі своїм комп’ютером або вінчестером на час, поки фахівці не вчинять над ним ряд магічних ритуалів :).

Звичайно, ви можете самі навчитися робити основні базові дії з комп’ютером, але якщо вам потрібно буде встановити локальну мережу на кілька комп’ютерів і зашифрувати кілька каналів, по яких передаються дані, то тут своїми силами навряд чи впораєтеся. Потрібен досвід, причому чималий. Щоб дізнатися реальну вартість тих чи інших робіт – подивіться в інтернеті з десяток сайтів комп’ютерної допомоги по вашому місту, порівняйте ціни, і ви вже будете знати приблизно розцінки на різні послуги.

Схожі записи

  • IT-аутсорсинг — ну просто суцільна вигода.