На численні прохання продовжимо на upgoing.ru серію статей про те як створити сайт з нуля самостійно, без залучення фахівців. З кожним днем все більше користувачів інтернету замислюються над тим, а чи не завести їм свій персональний сайт. Як правило, свою сторінку в інтернеті рано чи пізно створює кожен. Хоча б сторіночка в якійсь соціальній мережі є практично у кожного, а от свій власний сайт…

Насправді створити свій сайт з нуля не на багато складніше, ніж сторінку в соціальних мережах, важче буде зробити так, щоб ваш сайт був цікавий людям. Для цього його треба регулярно оновлювати та вдосконалювати.

Як правило, при створенні першого сайту, так би мовити, з нуля або чистого аркуша, людина не готовий в нього вкладати гроші, тому платні варіанти ми в цій статті розглядати не будемо.

Насамперед, варто визначитися який повинен бути ваш сайт, чи буде це простий блог або форум, а може справжній сайт з великою кількістю сторінок і посилань. Для кожного з таких сайтів існує безліч рішень, як популярних, так і не дуже.

Як створити свій сайт з нуля

Тут все досить просто. Було б бажання. Спочатку створити блог самостійно можна двома шляхами. Перший, він же і самий простий, зареєструватися на готовому сервіс, який надає шаблони, для нього місце на сервері і забезпечує його працездатність. Від вас вимагається тільки регулярні оновлення. Таких сервісів в інтернеті зараз безліч. Найпопулярніші з них www.liveinternet.ru, www.livejournal.ru і www.blogger.com.

Можна піти другим шляхом, який на перший погляд більш складний, хоча насправді по складності не набагато складніше ніж реєстрація в одному з вище перерахованих сервісів. Скачати CMS WordPress, яка спеціально розроблена для ведення щоденників і встановити на потрібний хостинг. Створювати сайт з нуля на вордпрес на так вже й складно, ну хіба що в перший раз ? При виборі хостингу варто враховувати, що для коректної роботи цієї CMS потрібна база даних MySQL і php, тому і хостинг варто вибирати, який підтримує ці вимоги. Звичайно, блог на WordPress виглядає краще, оскільки ви самі можете підібрати дизайн, виставити все необхідне, що вам потрібно і прибрати все, що ви вважаєте лишнім зі сторінок.

При виборі хостингу слід враховувати наступне , дізнатися, що хоче взамін хостер, який надає безкоштовний хостинг. Як правило, це реклама. Тут варто звернути увагу на рекламу, яку хостер буде демонструвати на вашому сайті, якщо це реклама його послуг, то в принципі це допустимо. Але варто насторожитися, якщо це реклама третіх ресурсів, адже іноді тематика реклами може не співпадати з тематикою вашого сайту, а в деяких випадках може надати і згубною. Наприклад, якщо хостер буде рекламувати на вашому сайті еротичні ресурси. Ну і слід ще пам’ятати про те, що ефективне просування сайту практично неможливо без нормального хостингу. Якщо пошуковий бот, приходячи на сайт буде знаходити лежить хостинг, то чекайте біди — проблеми у вас будуть не тільки з індексацією сайту.

Створення форуму багатьох відмінностей не має від створення сайту з нуля, але знову ж таки є два шляхи. Можна скористатися готовими рішеннями, наприклад від www.forum2x2.ru або mybb2.ru. Або завантажити CMS на якій зробити свій унікальний форум. Одна з найпростіших CMS для створення повноцінного форуму phpbb.
Для створення повноцінного сайту з нуля слід відразу вирішити, що це за сайт, і вже тільки потім приступати до реалізації ідеї. Знову ж таки сайт можна створити декількома способами, можна скористатися конструкторами, а можна все робити самому. У будь-якому випадку під сайт потрібно місце, тобто хостинг тому його варто вибрати, але тільки після того, коли ви вирішите як буде реалізований ваш сайт.

Якщо вам не хочеться вчити ази html, качати якісь незрозумілі CMS то ідеальним рішенням для вас буде створення сайту з нуля на вже готової платформі. Зараз все більше хостерів пропонують в доважок до хостингу і свою власну CMS, але дійсно стабільно працюючих є не багато, один з них — www.ucoz.ru. Відразу після реєстрації ви можете зайти в свій особистий кабінет і вже звідти створювати будь-яку кількість сайтів. Не вірте тим, хто каже, що укоз поганий, ні навпаки це досить зручна і інтуїтивно зрозуміла CMS, до того ж ще й досить гнучка. Для тих, хто не хоче йти простим шляхом, знову ж таки є шлях складніша, але результат може вийти значно краще. Вибираємо хостинг з урахуванням рекомендацій вище, знаходимо CMS яка задовольняє ваші вимоги, з безкоштовних зараз найпопулярніші це Joomla, PHP-Nuke, Mambo. Ці CMS здатні задовольнити вимоги найвибагливішого веб-майстри, Joomla до того ж має в рунеті і непоганий навчальний матеріал, від статей до цілих фільмів.

Який би сайт ви не задумали, не відкладайте в довгий ящик вашу ідею, втілюйте її і може ви станете одним з найбільш відомих веб-майстрів рунета.

Схожі записи

  • Створення сайту: Воронеж розглядає переваги для компанії
  • Огляд популярних CMS – вибираємо движок для сайту
  • Інтернет магазин: які нюанси необхідно враховувати при його створенні?
  • Як замовити сайт?
  • Створюємо фавикон для сайту. Як зробити favicon.ico для сайту за 5 хвилин.
  • Уроки SEO: Як правильно обрати майбутню тематику сайту?
  • Створення персонального сайту. Складно створити персональний сайт