Доброго часу доби, всім заглянула на upgoing.ru сьогодні ми поговоримо про механізми для створення сайтів. Немає нічого дивного в тому, що багато новачків губляться в тому, як вибрати движок для сайту, адже їх не так вже й мало, чим більше читаєш про кожен, тим більше голова починає йти обертом.

Питання вибору CMS (системи управління контентом) – досить непростий, адже їх кількість вимірюється десятками, і кожен намагається довести, що обрана ним CMS – найкраща. Тим не менш, рушіїв, які можуть впоратися з міццю сучасних технологій, на порядок менше. У даній статті ми займемося розглядом найпопулярніших CMS, що дозволить вам зробити висновки і вибрати кращу систему управління контентом.

Найбільш поширеними і обговорюваними системами можна назвати Joomla!, WordPress, Drupal, Livestreet – вони повністю безкоштовні, а DLE і Bitrix – не безкоштовні, комерційні CMS. Російськомовні версії присутні на всіх цих движках, вони цілком функціональні і не вимагають надприродних знань при установці. Також, для всіх них існують спеціальні сайти і спільноти, які містять багато корисної інформації, особливо потрібної новачкові. Про все по порядку.

WordPress

Універсальна, якісна система управління сайтом. Підходить для простеньких особистих блогів, але і складний інтернет-магазин або новинний портал потягне без праці. Має підтримку тим і самих різноманітних доповнень. За великим рахунком – сама невибаглива і практично не підвладна збоїв безкоштовна CMS.

До її незаперечною перевагою можна віднести можливість публікації матеріалу за допомогою сторонніх програм і сервісів, легкість в установці/налаштуванні, швидкість роботи, невелика вага, присутність «человекопонятного» url, величезну бібліотеку впроваджуваних розширень і численну армію підтримки. Все це вже зробило вордпресс одним з кращих безкоштовних движків для сайту. До речі upgoing.ru теж працює на вордпрес.

Joomla

Joomla (подібно WordPress) застосовується для створення самих різноманітних інтернет – сайтів. За своєю функціональністю не поступається жодній з існуючих CMS. А за деякими критеріями значно їх перевершує. До головних достоїнств Joomla відносять знижує навантаження на сервер, величезний каталог всіляких доповнень, розширень і «прикрас», що створюються самої численної натовпом шанувальників, можливість самостійного написання або редагування компонента або модуля, для подальшого впровадження в структуру ресурсу, також варто сказати про розширені можливості адміністрування і SEO-оптимізації.

Але не обійшлося без недоліків. З них – недостатня «легкість» движка, а це, в деяких випадках, здатне відбитися на швидкості завантаження сайту. Однак, з кожною новою версією, цей недолік все далі йде в минуле. Не можу сказати що Джумла це кращий движок для сайту, новачкові з ним розібратися буде куди складніше, ніж з вордпресс, хоча мій друг замутив на цьому движку просто неймовірний сайт.

LiveStreet

Перспективна, хоч і молода CMS для соціальних проектів, яка встигла завоювати прихильників серед веб-майстрів. Відрізняється LiveStreet приємним інтерфейсом, дуже зручною системою закладок, всіляких рейтингів, голосувань, наявністю можливості створення всередині блогу ще одного, додаткового закритого сайту, також присутня система інвайтів і т. п. Дійсно повний набір інструментів для безпроблемного користування соціальною мережею без потреби встановлювати сторонні розширення.

Однак, в силу чотирирічного віку, вимагати занадто багато від цієї CMS не доводиться. Тим не менш, навіть якщо порівнювати з іншими, вже давно зарекомендували себе системами, цей движок виглядає гідно.

Drupal

CMS майже дванадцятирічної історією в сайтобудуванні, справжній «динозавр». Найширші можливості Drupal допоможу побудувати сайт будь-якої складності, створювати практичну ієрархію будь-якої спрямованості, а також публікувати матеріал з допомогою сторонніх додатків. Присутня підтримка російськомовного контенту, OpenID авторизація, ЧПУ, спеціальний механізм для оптимізації навантаження створюваної на сайт, інші, окремі конфігурації ресурсу для різних віртуальних хостів. Ці функції можуть доповнюватися сторонніми розширеннями з объемнейшей бібліотеки.

Bitrix

Більш відома як 1С-Бітрікс – не найдешевша CMS. Використовується як для соціальних мереж, так і для корпоративних сайтів, інтернет-магазинів, новинних ресурсів і т. п. Трохи складна в налаштуванні, тим більше для новачка. Однак якщо потрібна допомога – її можна отримати від веб-студій і це одна з причин чому створення сайтів 1с Бітрікс набирає обертів, особливо для серйозних проектів.

До плюсів цієї системи варто віднести потужний візуальний редактор HTML, що дозволяє з легкістю розмістити HTML, PHP контент на сторінці і різноманітні динамічні компоненти.

Але є і мінуси, наприклад, сильно страждають деякі параметри, такі як ресурсомісткість і якість коду. Крім того, навіть у порівнянні з безкоштовними движками, Бітрікс вельми вимоглива і повільна CMS, нерідко відрізняється нестабільністю і деякими прогалинами в безпеці.

DLE

Як говорилося на початку, DLE – комерційний продукт, що володіє великими функціональними можливостями. DLE, в першу чергу, орієнтований на створення великих новинних сайтів з великим інформаційним контекстом. До того ж, володіє широким опціоналом при налаштуванні, який дозволяє використовувати движок практично в будь-якій сфері. Головною перевагою DLE є мала навантаження на ресурси системи, навіть якщо відвідуваність ресурсу дуже висока, а також найкраща оптимізація системи під пошуку.

DLE, деякий час мала високу популярність, в першу чергу, через надійності та безпеки системи. На сьогодні, ця CMS втратила свої колишні позиції, конкретно поступаючись Joomla та WordPress, завдяки тому, що вже не є безпечною. Згідно з даними Яндекса, більше половини заражених сайтів функціонують саме на DLE.

Як бачите, платне – далеко не завжди найкраще. Якщо вам потрібен максимальний функціонал, продуктивність і стабільність, на сьогодні найкращим вибором стануть безкоштовні CMS. Такий от маленький рейтинг движків для сайтів у нас вийшов, але в будь-якому випадку вирішувати все одно вам.

Схожі записи

  • Створення сайту: Воронеж розглядає переваги для компанії
  • Як вибрати движок для сайту
  • Інтернет магазин: які нюанси необхідно враховувати при його створенні?
  • Як замовити сайт?
  • Створюємо фавикон для сайту. Як зробити favicon.ico для сайту за 5 хвилин.
  • Уроки SEO: Як правильно обрати майбутню тематику сайту?
  • Створення персонального сайту. Складно створити персональний сайт