Всім доброго часу доби, сьогодні дійшла черга до статті, надісланої мені на email, яка якраз вписується в тему копірайтингу. Ну повз досвіду людини я пройти ніяк не можу, та й сам читав статтю з великим інтересом:

Інтернет забитий статтями про те, як можна заробити письменнику, і порадами починаючим копірайтерам. Ось і я пішла інтернет-радам, і перші враження – розчарування. Думаю, що я не одна така. Тому спробуємо розібратися хоча б в тому, що з цих порад неправда і які висновки напрошуються на початку шляху.

Я пишу все життя. Не боюся сказати, що володію словом і маю абсолютну грамотність, що сьогодні, до речі, нечасто зустрічається. Але копірайтингом я ніколи раніше не займалася. А тут захотілося і заробити, і випробувати себе в новій справі.
Якщо вірити поширюваним посібників для початківців, то всі вихідні дані для копірайтингу у мене є: уміння писати, відносне володіння комп’ютером, бажання працювати і вчитися, вільний час, досвід зміни діяльності, потреба в заробітку. І ось пишу статті в TextSale вже місяця півтора, але коефіцієнт продажу всього 8,3. Пишу про різне, але в основному це 5-6 рубрик, найбільш мені близьких за інтересами: будівництво, освіта, культура, економіка, будинок, медицина.

За цей час стало зрозуміло, що не слід спокушатися починаючим копірайтерам.
По-перше, не варто відразу підраховувати майбутній дохід від кількості написаних статей, так як він залежить не тільки від їх кількості і навіть якості. А від чого ж? По-моєму, як і на всякому ринку, від співвідношення попиту і пропозиції текстів (причому не текстів взагалі, а в залежності від структури попиту), від реклами, удачі і чогось ще. Офіційно вважається, що від відгуків покупців наших текстів, але кожен сам знає, як отримують ці відгуки. Головне ж – вдумайтеся! – на біржі пред’являють попит 95 тис. потенційних покупців, а пропозиція текстів – 115,3 тис. Як не загубитися початківцю в цьому морі? Висновок банальний – потрібно заробляти значущий рейтинг і давати рекламу, але чи допоможе це? І не будуть всі заробітки йти на рекламу?

По-друге, навряд чи можна писати в день 5-7 статей, особливо без досвіду. У мене особисто 5 виходило тільки при повному робочому дні і повної втоми. А якщо такий каторжну працю без будь-якої гарантії на успіх, то де брати сили для оптимізму?

По-третє, в посібниках професія копірайтера підноситься досить спрощено: беріться, незалежно від знань, навичок, елементарної грамотності і т. п., пишіть про все, що приходить в голову, надсилайте на біржі текстів, і Ви вже копірайтер. Де ж тут місце якості? І будь-які статті затребувані? Подивіться структуру публічних замовлень. З неї видно, що покупці замовляють головним чином конкретні комерційні тексти, наприклад: литі диски, оренда авто, будівельні матеріали, опису марок сталі, магічні ритуали і т. п.

Висновок: якщо удосконалюватися в професії, то треба бути готовим писати саме такого роду матеріали, що допомагають «продавати» (в широкому сенсі слова) різні конкретні товари, про більшість яких Ви поняття не маєте. Тому ні про яку «свободу творчості» і мови бути не може, це все казки. І треба приймати наступні рішення:

1)в принципі згодні Ви працювати на замовлення – якщо ще вдасться вийти на систему замовлень?

2)чи готові Ви писати про все на світі? Адже в інтернет-посібниках є «секрети-поради, як швидко написати статтю про те, чого ти не знаєш. При такому підході Ви свідомо беретеся за непрофесійні вироби, підсовуючи покупцеві туфту, набросанную на швидку руку. Звичайно, якщо це рерайтінг, то з ним простіше, але ми ж хочемо стати професіоналами-копірайтерами? І ось тут закрадаються підозри: чи не забитий інтернет такими виробами і чи не легше на сьогоднішньому рівні попиту-пропозиції бути не обтяженою принципами та певними знаннями?

3)якщо Ви згодні з попереднім, то хочете спеціалізуватися на певних змістових напрямах роботи? Якщо так, то треба швидше робити вибір, на яких саме;

По-четверте, високі заробітки після 4-5 місяців роботи людей, вже називають себе копірайтерами, — черговий міф. Та й взагалі доходи в десятки тисяч рублів, на моє глибоке переконання, можливі лише на самій вершині цієї професії або навіть взагалі неможливі. Може бути, 2-3 роки або навіть ще рік тому ринок текстів не був настільки насиченим, і пробиватися початківцям було легше. А коли була менша пропозиція, то, за законами ринку, і ціни на тексти були трохи вище. Сьогодні ж пропонуються розпродажі буквально за копійки. А серед замовлень трапляється багато таких тем, за якими «висить» маса опублікованих, але не куплених текстів. Тобто замовникам простіше зробити новий конкретний копійчаний замовлення, аніж виловлювати підходяще з моря опублікованої продукції.

Тому готові Ви, усвідомивши сьогоднішні реалії професії, пробиватися в ній? Чи готові до того, що ринок буде підвищувати рівень вимог до професіоналізму копірайтерів? Адже з головною тезою порад досвідчених копірайтерів не можна не погодитися: добре заробляти в цій справі вдасться лише тяжкою працею (додам — відмовившись від амбіцій).

P.s. Велике спасибі за статтю і висловлену думку, не можу не сказати пару слів про заробіток копірайтингом. Ніхто не каже, що копірайтингом можна буде заробляти тисячі доларів на порожньому місці. Але ж це твердження вірно і по відношенню до будь-якого способу заробітку в мережі, будь то заробіток на сателітах, СДЛ, продаж чого-небудь і іншого. І в онлайні і офлайні виживають ті, хто працює і докладає зусиль, це вірно по відношенню до будь-якого бізнесу, на халяву нічого не вийде. У мене є знайомі копірайтери, які починали так само як і Ви, з нуля. Сьогодні вони завалені замовленнями по ставці 4-5$ за тисячу знаків, не здивуюся, якщо через рік ця ставка подвоїться.

Ну і маленька порада для власників сайтів. Ось на що не варто шкодувати грошей, так це на аудит сайту, особливо коли в цьому слабко тямиш. Можна замовити на http://sitepolice.ru чим гарний такий аудит, так це тим, що вже точно будеш знати де тобі потрібно щось підправити. Цим ви заощадите багато часу.
У одного мого знайомого народилася третя дочка, походу йому скоро можна буде весільні сукні оптом купувати. А що, зручно — взяв одразу на всіх, дивись і половину суми заощадив ?

Схожі записи

  • Скільки заробляють на youtube (youtube). Ви будете в шоці
  • Чи можна заробити на реєстраціях? І чи варто?
  • Як заробляти на копірайтингу не тільки на життя?
  • Заробіток в мережі: чи реально це?
  • Копірайтинг: творче або комерційне початок?
  • Початківець копірайтер.Дивимося телевізор з користю
  • Як копірайтер допоможе заробити на сайті