Всім доброго часу доби. Сьогодні у мене в гостях красива дівчина і чудовий копірайтер, з якою я познайомився порівняно недавно. Рука не піднялася написати назву, якою вона назвала статтю «Рекомендації чайника», тому що не вважаю людини зарабытывающего на життя копірайтингом, чайником. В моєму розумінні будь-який, хто вже живе на доходи від мережі — професіонал, людина сміливий, рішучий і працьовитий.

Ось таки вірно кажуть: «Не було б щастя, та нещастя допомогло». Ну, думала я коли-небудь про те, що буду… копірайтером? Так я і слова-то такого не знала. Хоча передумови, звичайно, до моєї діяльності на терені копірайтингу були. Не дарма ж в свій час в школі твори з мене списували не тільки однокласники, а й учні паралельних класів. Але на цьому все і закінчилося тоді. У якийсь момент промайнула думка вступити на факультет журналістики, але так ця скороминуща ідея і не знайшла свого продовження. Сама вже не згадаю, чому я раптом опинилася економістом.

І ось майже п’ятнадцять років моє вміння грамотно і зв’язно викладати думки було затребувано тільки тоді, коли треба було написати доповідну записку начальству або підписати вітальну листівку. Та й ким я тільки не працювала за ці роки… А потім раптом – бац! і криза… і нема роботи… А потрібна, дуже потрібна робота. Виявилося, що всі накопичені знання і досвід у даний момент марні. Чекати, поки ситуація нормалізується, часу не було, заробіток був потрібний тут і зараз. І тоді я, будучи впевненим користувачем інтернету, надійшла цілком закономірно – я запитала у Гугла, а де б мені підзаробити. Мудрий і всезнаючий Гугл запропонував мені масу варіантів, і я почала захоплено кликати по посиланнях, вводити капчі, переглядати рекламу, брати участь в опитуваннях. За всі ці дії обіцялися золоті гори.

Здається, всі, хто задався метою знайти заробіток в інтернеті пройшли цей етап. Але справа в тому, що переважна більшість, покликав, взявши участь в опитуваннях і, природно, не отримавши і малої дещиці того, що було заявлено, розгортаються і назавжди йдуть з віртуального ринку праці або впадають в іншу крайність – побудова реферальних пірамід, «чарівні» гаманці та інше. Це все не те!

Заробіток в інтернеті є, он – за наступною дверцятами. І відкриває двері два ключа. Перший – це, як і скрізь, завзятість і віра в свої сили, другий – розуміння того факту, що халяви не буде і тут. Якщо ви дісталися досюда, далі вже легше. Тепер можна шукати роботу. В принципі, згодяться будь-які знання та практичні навички. У мене не було знання Photoshop-а, я не знала html, я не вмію програмувати. Замовлення в цих областях пройшли повз мене. Зате я вмію зв’язно викладати свої і чужі думки, знаю граматику і норми пунктуації російської мови, володію стилем. Отже, пряма дорога мені в копірайтери.

Насправді, можливості інтернет-заробітку набагато більш великі і зовсім не вичерпуються стандартним набором копірайтинг – сайтостроение – верстка – фотошоп. Але це, мабуть, основа. Моїм якорем став копірайтинг. Хоча не все було так відразу. З того моменту, як я тільки почала створювати контент до листа від господаря цього блогу з пропозицією обмінятися гостьовими постами пройшов досить довгий період, який вмістив в себе ну дуже багато.

Ну ось же можна по-різному ставитися до вождя світового пролетаріату, але один його незаперечний постулат. «Вчитися, вчитися і ще раз вчитися…» — точно, все так і є. Доводиться вчитися, вчитися постійно. Спочатку ми вчимося термінології. А що таке постинг? А що таке рерайт? А як перевірити унікальність? З чим їдять seo і з якого боку до неї підступитися? Питання з’являються щодня. Якщо ви готові шукати на них відповіді, значить, ваш шлях ще не закінчений і копірайтингом все не буде вичерпано. Але важливо на цьому етапі зрозуміти ще одну істину, яка рівноцінна істини про відсутність халяви. Спочатку треба попрацювати на своє ім’я, і тоді одного разу ім’я почне працювати на тебе. А це значить, що тут ще не буде шалених заробітків. Ох, як же хочеться запитати десять баксів за килознак… хоча б. Але писала за 0,50 долара, напрацьовуючи репутацію і накопичуючи знання.

А потім починається найцікавіше. В один прекрасний момент виявляється, що є життя… тьху! заробіток і після копірайтингу. І ось вже досить затребувані копірайтери починають менше часу приділяти замовленнями, тому що вони пішли далі, наприклад, зайнялися розкруткою. А от я відкрила для себе блогінг. Блог – це взагалі зараз неодмінний атрибут будь-якого поважаючого себе копірайтера. Ну ось, правда, не знаю я ще ні одного свого колегу, хто б на певному етапі своєї роботи не надумав відкрити блог. Хтось використовує свій блог як тренувальний майданчик. Був у мене такий, я на ньому освоювала основи просування. Хтось створює блог для портфоліо. Хтось- для душі. От і я собі придумала crasota.org. Якось так склалося, що я спеціалізуюся на будівельну тематику. Пишу про покрівлі, змішувачі, марки бетону, утеплення фасадів… А хочеться писати про кохання, кольорах, літературі, кіно, психології. Але таких замовлень мало, тому я завела блог. Вирішила, що буду тут душею відпочивати. І ось тут криється найприємніша новина. Він теж може приносити гроші! Але для того, щоб можна було успішно поєднувати приємне з корисним знову ж таки доводиться пройти всі етапи: спочатку добре попрацювати, створити привабливий ресурс, наповнити його цікавим контентом (ну а як інакше, ми ж копірайтери), розкрутити його, зарекомендувати, напрацювати аудиторію… І от потім вже почати пожинати плоди…

Я ж не сказала найголовнішого! Зараз я живу на ті доходи, що приносять мені копірайтинг і блог. Перша мета досягнута – я забезпечую себе з допомогою роботи в інтернеті. Скільки це зайняло часу? Майже рік. Поки що це мінімум. Я ще не заробила на курорти, машину, колечко з бірюзою і новий ноутбук. Скажу вам по секрету: всі копірайтери завжди хочуть собі новий ноутбук. Тому що якщо ви стали копірайтером, ви стали нерозлучні з клавіатурою. А носити з собою, просто клавіатуру немає сенсу. Так як же заробити на все це? Не знаю поки що. Буду копати далі, та й імені пора б уже попрацювати на мене. Нарешті, блог Сергія почитую і на вус мотаю інформацію. Пам’ятайте: «Вчитися, вчитися і ще раз вчитися…»? Ось і вчуся.

P. S. Дякую Наталю! Думаю що ця стаття буде цікава дуже багатьом. Хочеться побажати Вам і новий ноутбук і заробити на куроти, і обручка — не тільки з бірюзою ? . Так, якщо всередині вас є потяг до краси, до прекрасного то підпишіться на RSS — crasota.org і нехай важа життя наповнюється позитивом!

Схожі записи

  • Історія початку без кінця…
  • Як заробляти на копірайтингу не тільки на життя?
  • Копірайтинг: творче або комерційне початок?
  • Початківець копірайтер.Дивимося телевізор з користю
  • Як копірайтер допоможе заробити на сайті
  • Копірайтинг. Як писати цікаві статті?
  • Як написати хорошу статтю