Якщо в один прекрасний день ви виявили, що Яндекс частково або повністю відмовився індексувати ваш сайт, тоді слід очікувати суттєву втрату трафіку. Адже саме цей пошуковик дає кожному російськомовному сайту найбільшу частину відвідувачів, і погані відносини з ним позбавляють великих перспектив в монетизації і розвитку. Довгий час у мене взагалі не було проблем з індексацією в Яндексі, але потім настала моя черга пізнати що таке АГС і міцно задуматися, що ж робити. Про це можете прочитати в статті — мій перший АГС, а заодно і про те, як довелося самих копипастеров відправляти під фільтр.

Як повернути сайт в індекс Яндекса? Спочатку потрібно знайти причини випадіння:

1. Продаж посилань. Якщо ви сприяєте інших ресурсів поліпшення ранжирування, то не чекайте пощади. Коди автоматичних посилань запросто виявляються роботом, так що всі ваші дії для нього прозорі. Зверніться із запитанням до Платону, і якщо ви отримаєте відповідь про те, що проект порушує правила, то, швидше за все, мається на увазі саме продаж посилань. В такому випадку слід терміново позбавлятися від коду бірж, додавати унікальний контент і набувати трастові бек-лінки. Якщо тривалий час нічого не відбувається, можна повністю видалити сайт з індексу і додати знову приблизно через місяць. У разі бездіяльності цього методу залишається тільки один шлях – зміна доменного імені.

2. Зміна алгоритмів. Коли пошукач впроваджує нові механізми, то при їх тестуванні частенько страждають багато ресурси. Але в цьому немає нічого страшного і повернути сайт в індекс Яндекса можна лише шляхом звернення до Платона. Ну а на всякий випадок можна додати сторінку в закладки і в соціальні мережі, це прискорить процес.

3. Проблеми з хостингом. Іноді з вини провайдера Яндекс-бот не може отримати доступ до ресурсу, з-за чого і відбувається випадання з баз даних. Тоді потрібно звертатися до хостеру із скаргою, якщо він не вирішить питання, доведеться шукати іншу компанію. Також можуть виникнути труднощі з індексацією з-за появи шкідливого коду. Треба буде знайти і видалити, після чого написати в тех. підтримку і трохи почекати.

4. Неунікальний контент. Щоб повернути сайт в індекс Яндекса, потрібно показати йому, що він не є ГС. Відповідно, необхідно додати нових унікальних матеріалів, закупитися хорошими посиланнями і звернутися до Платона. Посилання намагайтеся отримувати з різних джерел, будь то соціальні мережі, або покупка сотень посилань з твіттера через Просперо або з десятка-іншого сайтів, головне щоб джерела посилань були якісні.

5. Домен під фільтрами. Цілком можливо, що куплений вами домен зовсім недавно використовувався в нечесних цілях, і тому потрапив під санкції Яндекса. Тоді треба написати Платону і повідомити, що ви зареєстрували домен нещодавно, створили унікальний контент і не хочете нести тягар провини за попереднього власника.

У моєму випадку, причиною потрапляння під АГС виявилося те, що добрий десяток сайтів стали копіювати мої статті, а я це діло прогледів. В результаті прийшов час, коли яндекс порахував, що автор цих статей не я, ну і почалося ? На жаль, є такі вузькоспеціалізовані ніші, скажімо як андроїд програми, форекс, інвестиції та інші сфери, в яких більшість не сильно розбирається, а от заробити на трафіку хочеться. Ну і де взяти статті, якщо самому написати складно? Відповідь для багатьох напрошується сам собою — запозичити у когось ще. Ось і триває ця одвічна проблема і тисячі разів вже задавали питання: «Як боротися з плагіатом?», так і будуть його ставити знову і знову. На жаль вітчизняний пошуковик занадто повільний, щоб відразу визначати автора тексту, от і виникають такі казуси. Якщо у вашого блогу є хоча б тіц 10, то ви можете вказувати авторство в панелі вебмастера. Ну а що робити тому, у кого цього ТІЦ немає?

А що робити. Є таке прислів’я: «Вовків боятися-в ліс не ходити!». Набираєтеся досвіду в просуванні і буде вам щастя і трафік.

Схожі записи

  • Смішні підказки Яндекса — що ви там у себе курите?
  • Яндекс дістався до тізерів. Хто під наступним ударом, Адсенс?
  • Калінінград підкрався непомітно. Спасибі тобі Яндекс 🙁
  • Як уникнути поганої індексації сайту в пошукових системах
  • Що робити, якщо сайт випав з індексу?
  • Google після Пінгвіна. Індексація не піддається логіці.
  • Індексація посилань в коментарях блогу WordPress