Останнім часом серед інтернет-користувачів небувалу популярність придбали блоги. Що ж собою являє блог? Блог – це одна з різновидів сайту. Інформація публікується з точки зору автора або авторів, націлена вона на всіх користувачів або на якусь групу читачів (клуби за інтересами тощо). Зараз також часто зустрічаються блоги-щоденники, які користувачі публікують інформацію того ж роду, що і запису в простих щоденниках. Але звичайні щоденники рідко показують кому-небудь, а блог можна відкрити для всіх охочих.

Чим зручний блог і чим він краще звичайного щоденника? Відповідь гранично проста: записи у блозі легко редагувати, туди можна додавати картинки, відео, музику, різні посилання, чого не зробиш в блокноті або в зошиті, при цьому змісту менше не стане. До того ж в блогах до кожного повідомлення можна прикріпити теги (мітки або мітки). Наприклад, якщо ви пишете про те, який сьогодні чудовий весняний день, то в тегах можете записати мітки «весна» і «погода».

Але тут спливає ще один нюанс: зазвичай користувачі пишуть мало цікавої інформації, як правило, характер постів (повідомлень) побутової та іншим користувачам не цікаво читати, як автор сходив на роботу або купив книжку. Винятком є хіба що блоги зірок і публічних людей.

Блоги також зручні тим, що інші користувачі можуть оцінювати ваш матеріал: писати коментарі під публікаціями; у деяких сервісах під повідомленнями є кнопки «Мені подобається». Крім того, ви так само можете переглядати їх щоденники і спілкуватися.

На даний момент існує безліч сервісів для блогінгу. Найпопулярніші і затребувані – WordPress, Blogger, Viewy, Tumblr, Liveinternet (також називається Живий Журнал), блоги Mail.ru і т. д. Але все-таки можна назвати явним лідером Вордпресс (WordPress). У ньому поєднано безліч функцій, є можливість створити неповторний дизайн своєї сторінки. Якщо Ви все ж соменваетесь і не знаєте де завести блог, тоді почитайте статтю по вказаному посиланню, дуже корисна.

Величезна кількість користувачів визнало перевага цього сервісу і створює з допомогою Вордпресс офіційні сторінки, фан-клуби, інформаційні портали і просто особисті щоденники.

Зараз в інтернеті існує кілька різновидів блогів, які можна класифікувати за різними критеріями. Залежно від авторів існують індивідуальні (автор – одна людина) і колективні (група людей).

Залежно від цілей, які переслідує творець, блоги можна розділити на:

• Особисті (вид щоденника або щоденника);
• Тематичні (присвячені одній темі, наприклад, якійсь музичній групі, або серіалу, або домоводства і т. д.);
• Бізнес – блоги (в основному створюються для просування на ринку будь-яких товарів; найчастіше містять корисну інформацію про них та коментарі споживачів);
• Громадські (для підтримання зв’язку між співробітниками, колегами тощо)

За змістом публікацій у блогах теж можна виділити деякі підвиди:

• Текстовий (найпростіший і найпопулярніший тип блогу);
• Музичний (присвячений якійсь групі, виконавцеві, жанру музики або просто містить музичні композиції);
• Влог (відеоблог; блог, в якому публікують відеозапису);
• Фотоблог (блог з фотознімками тощо);
• Подкаст (особливий вигляд блогу; автор диктує аудіозаписи і виставляє їх у вигляді аудіозаписів)

Також блоги можна виділити за особливостями інформації в них (контенту):

• Контентний (в основному, авторські статті і файли);
• Посилальний, моніторинговий (що містить посилання на інші посади або файли з коментарями);
• Цитатный (в якому публікують цитати інших людей або джерел, наприклад як ці цитати Стіва Джобса);
• Тлог, тамблелог, тамблблог (основна маса публікацій – це деякого роду примітки автора);
• Сплог (блозі, який містить спам і призначений для розкрутки інших ресурсів або заробітку)

Крім задоволення від спілкування блог може приносити вам користь. Наприклад, спочатку невеликий, але стабільний дохід. Для цього зробіть свій сайт популярним, розміщуючи посилання в соціальних мережах і коментуючи пости ваших друзів. Тим самим ви підвищите відвідуваність вашої інтернет — сторінки, а це приверне до вас велику кількість рекламодавців. Тоді, поступово набираючи обертів, ви зможете стати власником одного з найпопулярніших і востребованнейших блогів в мережі.

Існує декілька рекомендацій, за допомогою яких вам буде простіше розкрутити або просто поліпшити ваш блог.

Намагайтеся публікувати нові записи щоденно. Бувають, звичайно, різні обставини, що не дозволяють цього робити. Проблеми зі здоров’ям, від’їзди, відсутність натхнення або банальне відключення інтернету. Для цих випадків у вас повинні бути готові запасні варіанти постів. Або ж ви можете публікувати нові записи не кожен день, але регулярно, припустимо, раз на 2-3 дні, але з умовою, що вони будуть змістовніше і цікавіше. Це спонукає ваших читачів чекати чергової публікації в вашому блозі.

Не «начиняйте» свій блог купою непотрібних гаджетів. Вони будуть тільки відволікати ваших читачів від змісту посту і псувати естетичний вигляд сторінки.

Не можна упускати випадок розкрутити блог з допомогою соціальних мереж, адже вони – явище доволі популярне в даний час. До того ж це ще й абсолютно безкоштовно.

Не публікуйте занадто багато інформації особистого характеру. Звичайно, загальна інформація про вас піде тільки на користь вам і блогу. Читачі будуть почувати себе більш впевнено в спілкуванні з вами. Але все ж потрібно проводити чітку межу між особистими повідомленнями і громадськими. В іншому випадку, ваші публікації обернуться проти вас і зіпсують вам репутацію. Якщо ж ваш блог суто особистий або призначений для дуже вузького кола читачів, яким ви повністю довіряєте, то вам вирішувати, контент якого характеру ви будете розміщувати у себе в блозі. Головне, не забудьте поміняти налаштування приватності або конфіденційність блогу в налаштуваннях.

Ще одна порада: не пишіть неперевірену інформацію або факти, які можуть когось образити, ніколи не переходьте на особистості і образи. Це також здатне знищити або зіпсувати вашу репутацію в якості блогера-початківця.

Дуже часто новачки задаються питанням: про що писати в блозі? Почніть писати з того, що вас оточує. Розкажіть трохи про себе, про свої захоплення, роботі. Розкажіть про своє місто (селище тощо). Рекламодавці з вашого міста можуть знайти вас через пошуковики і запропонувати вам розмістити рекламу на своєму блозі, якщо він буде досить популярний.

Також пишіть про те, де були, що бачили. Розкажіть захоплюючу історію про те, як ви сходили на фільм жахів чи можете писати і про різного роду проблеми і про те, як ви їх вирішили. Інші люди, які зіткнулися з такими ж проблемами, знайдуть у блозі корисну інформацію і побачать товариша у вашій особі. У свою чергу, вони будуть радити ваш ресурс іншим читачам зі схожими труднощами, що теж призведе до зростання відвідуваності та популярності вашого блогу.

Наостанок додам, що ви не повинні зупинятися на зробленому. Завжди є до чого прагнути, тому вдосконалюйте блог, оновлюйте інформацію, час від часу міняйте обридлий дизайн головної сторінки, тоді ваш блог буде набирати все більшу і більшу популярність!

Схожі записи

  • Блог-райтинг і смс-розсилка як ефективний інструмент просування бізнесу в Інтернет
  • Інтернет-блог – популярний інструмент для самовираження і заробітку
  • Плагін Ukr to Lat — робимо нормальні посилання
  • Як часто писати в блог?