Останнім часом інформаційні технології, зокрема інтернет, займають усе більше місце в житті людини – спілкування, розваги, ігри, все це тепер доступно в світі віртуальному. Розумно припустити, що як і будь-який інший порівняно молодий сегмент ринку, всесвітня павутина є недослідженим полем діяльності для безлічі манимейкеров. Гроші потрібні всім, тому намагаються заробити, як спеціалісти (інженери, програмісти, дизайнери і так далі), так і прості школярі. Правда, без володіння необхідною інформацією, ні в тих, ні в інших нічого не виходить. На її пошуки і нескінченне переміщення по сотнях сторінок інтернету йде сила-силенна часу. Одним з кращих способів самоосвіти є тематичні форуми.

Форум – це насамперед зібрання людей, об’єднаних одним захопленням або ідеєю, в нашому випадку, бажанням заробити в інтернеті. Відмінною особливістю форумів є можливість будь-якого їх користувача не тільки брати участь в обговореннях, але й ініціювати їх, допомагати одне одному порадами і підказками, обмінюватися життєвим досвідом.

Про одному з таких проектів, я б навіть не дізнався, якби моя робота не звела мене з його адміністратором. У ході бесіди він побіжно згадав, що нещодавно відкрив свій (форум про заробіток в інтернеті ) Businesslike.ru і має на нього грандіозні плани. Що ж, у мене завжди був інтерес до стартапам і я вирішив поглянути і оцінити його перспективи.


Перше, що кинулося в очі, після переходу на головну сторінку, це простота і зручність інтерфейсу (движок IPB), хоча дизайн і не унікальний (знаходиться в числі стандартних рішень для цього движка), мінусом це назвати не можна. Ширина робочого простору і бічних колонок непогано адаптована під широкоформатні монітори – не звужено по центру, але і не розтягнута на весь екран, тобто, читаючи статті не потрібно бігати очима з одного кута екрану в інший.

Список розділів мало чим відрізняється від того, що ми вже бачили на інших схожих ресурсах — інвестування, торгівля на форексі, електронні платіжні системи заробіток на сайтах, їх створення і просування, фріланс і так далі. Але можу зазначити, що все це зручно структуровано і розкладено по поличках, немає потреби «методом тику» прокликивать кожен заголовок в надії знайти потрібну інформацію або проводити час в довгих пошуках місця, куди опублікувати свою тему.

Для зручності користування справа в сайдбарі є список останніх доданих тим, популярних тем, опитувань, нових статей. Не обійшлося і без зв’язку з соціальними мережами, кожному учаснику за бажанням пропонується оформити підписку на новини проекту через публічні сторінки в ВК і Twitter.

Але не будемо відволікатися на дрібниці, на мій погляд основа форуму — це контент. За моїми спостереженнями на форумі businesslike зараз близько 1200 створених тем. Це трохи для форуму з великою кількістю розділів. Але з іншого боку і не мало, так як ресурс ще зовсім молодий. Також є непогані статті, хоч я і не відкрив для себе багато нового, виклад матеріалу сподобалося. Ось одна з них, відмінна структурована стаття для новачків — http://businesslike.ru/index.php?showtopic=1214 у ній зроблено короткий огляд практично всіх способів заробітку в інтернеті.

Ще одна важлива перевага перед аналогічними ресурсами — повна відсутність банерної реклами, що мене звичайно здивувало.
Варто також зазначити, що на даний момент відкрито кілька акцій з грошовою винагородою.

Повідомлення на форумі оплачуються, це вже стало традицією для молодих і амбітних форумів. В додаток є партнерська програма з непоганими умовами.

Дії модераторів розділів можна обговорювати і оскаржити в спеціально відведеній темі, зрозуміло, не переходячи культурних кордонів. На інших проектах цього робити не прийнято, тому, чим обернеться така інновація, сказати важко.

Це вся інформація, яку вдалося отримати, поглянувши на проект з боку. Але я вирішив доповнити картину, взявши інтерв’ю у головного адміністратора форуму з ніком — Geronimo:

З розвитком соціальних мереж багато говорять про вимирання форумів. Що ви про це думаєте?

Зараз негативної тенденції не спостерігається, актуальні і розвиваються форуми лише набирають обертів. На них в першу чергу увагу приділено корисного контенту, який зручно систематизовано за розділами.
У соціальних мережах спілкування обмежена своїм колом знайомих. Перегляд зображень, відеороликів, спілкування з приятелями не несуть в собі смислове навантаження.
Форуми залишаться актуальними, але трансформація неминуча. З кожним оновленням провідних рушіїв з’являється все більше функціоналу з соціальних мереж — «лайки», «додавання до друзів», «коментування постів» і тд.
Можна провести аналогію з тюнінгом автомобілів, скоро форуми будуть щільно укомплектовані примочками соціальних мереж.

Але ж і подібних форумів про заробіток зараз чимало. Що мотивувало вас створити ще один?

Форумів багато, сам є учасником деяких з них тривалий час. Мінуси інших стимулювали мене до створення свого проекту.
Проблема в тому, що 95% з них підлозі-мертві. Більшість мають доісторичний дизайн, невелика кількість активних учасників і корисного вмісту. Можна виділити, мабуть, лідера сегмента по відвідуваності — mmgp, але і у нього є мінуси:
• Слабкий контроль роботи модераторів. Деякі з них користуються своїми повноваженнями в особистих цілях. Багато випадків, коли учасників банили незаслужено.
• Велика кількість неякісних тим в розділах. Багато неінформативних назв тим, що ускладнює перегляд і пошук інформації.
При великій кількості учасників контролювати все непросто. Але у нас є деякі напрацювання на майбутнє для вирішення подібних проблем. І звичайно будемо діяти більш демократично, форум створюється в першу чергу для відвідувачів, а не для адміністраторів і модераторів.
Наша мета — зробити самий зручний і функціональний фінансовий форум, насичений цікавими людьми і корисним контентом.

Чим плануєте виділятися серед конкурентів і як залучати учасників на Businesslike?

• Для стимулювання активності учасників на форумі проводиться оплата повідомлень у стандартному вигляді. Додатково відкрили акцію «Напиши 100 повідомлень — отримай до 15$».
• Так само нещодавно відкрили привабливу партнерську програму. Будь-який бажаючий зможе заробляти, запрошуючи людей на форум.
• Регулярно виділяються кошти на написання нових статей на різні тематики. Зараз на форумі їх уже понад 200.
• Залучаємо на форум манимейкеров зі стажем, які діляться своїм досвідом з різних сфер заробітку.
• Так само нещодавно домовилися з юристом і вебмайстром, які у відповідних розділах будуть відповідати на питання і консультувати учасників.
Вище перераховано те, що вже реалізовано.
У найближчому майбутньому планується збільшення кількості фахівців (з питань заробітку в інтернеті), проведення різних акцій і тематичних конкурсів з призовим фондом.

Крім цього, плануєте робити якісь додаткові сервіси, пов’язані з форумом?

Нещодавно запустили проект earn24.ru (поки що в пасивному режимі), робоча назва якого — «Лабораторія манимейкеров».
Це проект, в якому манімейкери будуть ділитися своїм досвідом, проводити різні експерименти по заробітку в інтернеті. Це, в деякій мірі — дослідна лабораторія, многоавторский блог, дайджест новин і колективний щоденник, який заповнюється спільно різними людьми.

З часом у планах щоденне виробництво контенту, це поки все, що можу сказати. Надалі плануємо створення і інших проектів для манимейкеров і вебмастерів.

Чому не зробили унікальний дизайн на форумі?

Обов’язково зробимо, швидше за все в наступному році.
Для початку потрібно оптимізувати роботу, визначити, який додатковий функціонал необхідний учасникам. Вони як раз нам у цьому допомагають, повідомляють про свої уподобання в спеціально відведеній темі.

На форумі велику кількість різнобічних розділів, чи не краще було зробити більш узкоспециализированнный проект, наприклад тільки про «заробіток в інтернеті» або про «інвестування»?

Не приховую, варіант більш вузької спеціалізації розглядався. Але все-таки багатьом (включаючи мене) зручніше переглядати інформацію на одному форумі, ніж стрибати по різних вузькоспеціалізованим ресурсів. Якщо когось цікавить тільки розділ форекса, він може просто ігнорувати інші розділи, не бачу в цьому проблеми.
До речі і домен підбирали відповідний — «Businesslike.ru» перекладається як «діловий», «акуратний» або «практичний», правда це знають всі.
На форумі обговорюються питання, що стосуються фінансової вигоди. Але акцент зроблений саме на заробіток та інвестиції в інтернеті, так як це найбільш актуальні та популярні теми.

Я практично не виявив реклами на форумі, це звичайно плюс для відвідувачів. Але чим збираєтеся заробляти?

Тільки починаємо розвиватися, відповідно поки не ведемо переговорів з рекламодавцями. Але не буду лукавити, в майбутньому реклами буде більше, без цього ніяк. Для просування форуму, оплати роботи модераторів, оплати повідомлень і статей, проведення різних грошових конкурсів потрібні средста.
Постійно працювати собі в мінус не можемо. У той же час у нас немає завдання швидко відбити початкові витрати. Більша частина коштів, отриманих з реклами в подальшому, буде спрямована на розвиток форуму.

Скільки адміністраторів і модераторів на форумі?

Адміністратор форуму один, він же засновник — це я. Є помічники, можливо хтось із них в майбутньому стане другим адміністратором. Модераторів поки небагато, в найближчому майбутньому плануємо збільшувати їх кількість. Також є люди, які допомагають з інвестиціями на етапі розвитку форуму.

Який контингент плануєте залучати?

Ми запрошуємо абсолютно всіх, від новачків до професіоналів, немає обмежень за віком і кваліфікації. Часто зустрічаю молодих хлопців (16-17 років), освоюють сфери заробітку. Є й ті, хто в 40-50 років тільки починають пізнавати інтернет і можливості заробітку в мережі. У багатьох розділах для таких категорій відвідувачів у нас є спеціальні підрозділи та теми, де більш досвідчені учасники допомагають освоюватися початківцям.
Головне, щоб усі поважали один одного, незалежно від віку і соціального становища, і звичайно ж дотримувалися правила форуму.

Продаж форумів зараз не рідкість. Багато створюють подібні проекти для подальшої спекуляції. Чи ви плануєте продавати форум в майбутньому?

Не можу сказати зі стовідсотковою впевненістю, що форум businesslike ніколи не буде продано. Важко спрогнозувати розвиток подій на роки вперед. В IT-сфері все швидко змінюється, активно розвиваються технології. Але можу сказати, що зараз створюємо форум виключно з перспективою свого управління.
На якомусь етапі не виключаємо можливості продажу частини акцій, але до цього ще дуже далеко. Поки на цю тему більше сказати нічого.

Дякую за відповіді, бажаю вам активного розвитку і великої кількості відвідувачів.

І вам дякую, будемо працювати.

Як підведення підсумку скажу, що форум мені сподобався і я рекомендую всім читачам даного огляду з ним ознайомитися, а залишатися надовго або ж відразу залишити його назавжди – це вже вам вирішувати.

Схожі записи

  • Огляд форуму «Rebіll.me»
  • MMGP — кращий форум про заробіток на просторах рунета. Ну або один з кращих 🙂
  • Liked.ru — біржа завдань для всіх і кожного.
  • Компанія, яка краще.
  • Зростання трафіку завдяки використанню форумів
  • Послухайте радіо вебмайстрів і загляньте на блог до Пастухову.
  • Хочеш знайти кращого — знайди лідера