Про безкоштовний сир у мишоловці знають всі без винятку. І все-таки при слові «безкоштовний» багато хто з нас в глибині душі сподіваються, що неприємні сюрпризи обійдуть стороною, а, скориставшись безоплатною послугою, тут же починаємо шукати, в чому ж все-таки підступ. У цій статті мова піде про безкоштовний хостинг, вірніше, ми спробуємо знайти підводні камені цього, здавалося б, привабливої пропозиції.

Для початку розберемося, що ж таке хостинг. Хостинг — це така послуга, яку надає певний сервер для розміщення веб-сайту. Так от, безкоштовний хостинг — це надання певного простору для чужого веб-сайту, але з певними вимогами. Саме вимоги і змушують більшість сайтостроителей придбати хостинг за гроші. Чому? Тому що вимоги бувають дуже жорсткими. Це може бути обмеження за змістом самого сайту, за обсягом файлів, деякі не дозволяють використовувати сценарії, або бази даних.

Крім того, провайдер має право встановити свою рекламу, а прибуток, природно, буде йти на рахунок йому, а не вам. Причому ця реклама буде розміщуватися не в куточку вашого сайту, а на самому видному місці. Наприклад, спливаючі вікна на весь екран і поспішаю вас засмутити, це може стати причиною того, що сайт до вас більше не зайдуть.

Але як виявилося, наявність величезних банерів це «квіточки». Найнеприємніше полягає в тому, що хостинг-провайдер, який від душі «подарував» вам місце для вашого сайту, заробляє ще й рекламні окуляри. Адже, по суті, вам дається доменне ім’я третього рівня, тобто не com або ru, а після вашого назви сайту буде гордо красуватися ім’я вашого провайдера. Таким чином, надаючи місце для вас, він отримує популярність. А якщо раптом ви захочете змінити доменне ім’я – доведеться починати все спочатку, адже в назві вашого сайту присутній і назва вашого хостингу. Буває так, що ви скористаєтеся послугою безкоштовний хостинг, то вам буде запропоновано без певної плати зареєструвати доменне ім’я другого рівня, але й тут є підступ. Як правило, щоб це зробити, згодом доведеться заплатити. Бо як домен буде зареєстрований не на ваше ім’я, а на ім’я власника хостингу, тому зробити з ним нічого не зможете.

Виходить, що безкоштовний хостинг це самий натуральний бартер: ти мені, а я тобі популярність і гроші за рекламу.

На цьому підводні камені не закінчуються. Варто звернути увагу, що безкоштовний хостинг надає, м’яко сказати, неякісне обслуговування. Як правило, відбуваються часті збої в роботі, а це безпосередньо позначиться і на вашому сайті. До того ж не дозволяється завантажувати аудіо та відео файли, а це, погодьтеся, великий мінус.

Всі наведені вище мінуси безкоштовних хостингів зовсім не означають, що вони не потрібні і користуватися ними не варто. Справа все в сайті, який ви хочете розмістити в мережі. Якщо це сайт просто для вас і як кажуть, для душі, то безкоштовний хостинг це як раз те, що потрібно. Для початківців сайтостроителей це теж непоганий варіант потренуватися для подальшої серйозної роботи. А якщо на ваше «дітище» ви вже побудували великі плани – то, не роздумуючи трішки краще накопичити грошей і обійти стороною всі пропозиції, які стосуються платних хостингів. Зрештою, сайт може принести дуже непогані гроші, які неодмінно покриють витрати на оплату хостингу.

Схожі записи

  • Крок 4 — вибір хостингу
  • Який хостинг кращий?
  • Якщо потрібен якісний хостинг
  • Вибираємо надійний і недорогий хостинг для сайту
  • 7 якостей безкоштовного хостингу для сайтів
  • Як заощадити 150$ в рік на хостингу
  • Безкоштовний хостинг, на що варто звернути увагу