Як вибрати движок для сайту

Отже, припустимо, ви вже визначилися з тематикою сайту, його доменним ім’ям і провайдером хостингу. Далі вам належить зробити наступний, не менш важливий і відповідальний крок у процесі створення сайтів, а саме вибрати систему управління (CMS) або движок сайту. Саме з допомогою CMS ви будете додавати нову інформацію на проект, редагувати її, змінювати дизайн. Існують платні і безкоштовні движки, іноді програмісти для конкретного проекту пишуть власний движок, але для цього необхідно володіти глибокими знаннями, а також досвідом роботи з вже існуючими двигунами. На сьогоднішній момент існує понад 200 різних CMS, і кожна з них володіє своїми достоїнствами і недоліками. Не буває поганих і хороших движків, просто кожен з них заточений під певний вид сайту і призначений для вирішення різних завдань.

WordPress є найпоширенішим безкоштовним движком в інтернеті. Секрет його популярності полягає, в першу чергу, в простоті і прозорості його використання. Але ось великою функціональністю він не відрізняється. Тому краще всього WordPress підходить для створення простих сайтів і персональних блогів.

Joomla, на думку багатьох програмістів, є найкращим і вдалим движком з існуючих. Поряд з простотою він укладає в собі широкий функціонал, тобто може використовуватися навіть для створення інтернет-магазину. Помітних недоліків у Joomla відзначено не було.

Drupal має також широким функціоналом, але при цьому на відміну від Joomla та WordPress досить складний в освоєнні. Людина, що не володіє широкими знаннями в області web-програмування, не зможе, фактично, змінити в своєму проекті нічого, крім текстів. Але при цьому якщо ви один раз повністю розберетеся в цій CMS, то вже навряд чи захочете потім переходити на інший движок.

Це три основних і найбільш популярних безкоштовних движка, в інтернеті ви зможете знайти велику кількість форумів їх користувачів і сайтів техпідтримки. А це означає, що при виникненні будь-яких труднощів у використанні ви завжди зможете звернутися за допомогою. Але якщо ви зупинили свій вибір на інший, менш відомої CMS, то перш ніж почати з нею роботу, обов’язково переконайтеся, що вона відповідає наступним критеріям:

  • вам зрозуміло, як додавати статті і редагувати існуючі;
  • ви легко можете змінювати структуру свого сайту;
  • у CMS є форуми підтримки, куди ви можете звернутися в разі проблем;
  • високий рівень безпеки CMS;
  • обрана CMS зручна для розкрутки сайту (усунення дублів сторінок, ЧПУ, внутрішня перелінковка, управління змістом метатегів і т. д.).

Вибираючи движок для свого ресурсу, обов’язково все добре продумайте. З часом ваш ресурс буде рости, користувачів буде все більше, і буде дуже неприємно, якщо в якийсь момент CMS перестане справлятися з навантаженням. А перенести великий проект з одного движка на інший найчастіше неможливо або ж зажадає колосальних зусиль і часу з боку вебмастера.

Схожі записи

  • Огляд популярних CMS – вибираємо движок для сайту