Пару місяців того тому, в полі мого зору потрапила одна статейная біржа, під назвою Сontentmonster, хоча стартувала вона ще в 2011 році. Швидше за все, з-за того, що я не дуже жалую «монстрів», то вона так і пройшла повз мене, хоча пам’ятаю безліч статей про неї, попадали в мій RSS-рідер. Видно не надихнули, а може і тому, що мені як вебмайстру «зі стажем» досить легко відрізнити рекламну статтю від тієї, яка такою не є. ?

Щоб відразу відрубати різні коментарі, скажу що ця стаття про Contentmonster не є рекламною, але мені заплатили ? . Ні, не конкуренти, хоча було б непогано, ух і можна було б розійтися і відразу назвати статтю щось типу: «Контентмонстер — зло, монстер реально страшний :)» Перше, що прийшло в голову, хоча можна й крутіше замутити, але не в цьому суть. Так от, деякий час тому до мене звернувся хтось із Contentmonster.ru і запропонували потестувати їх біржу і зробити своє враження. Так як подібних пропозицій на пошту падає досить багато, то відмовляти доводиться досить часто, в іншому випадку, все що мені доводилося б робити це когось тестувати. Але Contentmonster вирішили спокусити мене безкоштовним контентом, сказавши що закинуть на аккаунт 30$, які я можу тупо витратити. На цьому пропозиція закінчилося, тобто писати про себе вони не просили.

І що ви думаєте мені залишалося зробити? Ну звичайно ж витрачати бабло на контент, така собі маленька халявка, так чому б її не використати. І тут мене чекало відразу маленьке розчарування, яке переросло в подив, після чого послідував питання:

— Це правда?
— Ага!

Перше враження про Contentmonster.ru

У моєму поданні на кожній біржі контенту є шведський стіл, тобто магазин вже готових статей, де можна швиденько знайти щось, що тобі підходити, прочитати 2-3 пропозиції та купити, якщо сподобається. Якого ж було моє здивування, коли дізнався, що такого в контентмонстре немає, всі статті в Contentmonster потрібно замовляти. Навіть і не знаю, що це мінус чи плюс, але для мене це було несподівано.

Другий момент, який на цей раз приємно здивував як замовника, полягав у тому, що система не знімає комісію при поповненні рахунку. Скільки поклав, стільки і зарахували. Вся комісія стягується з виконавця. Мабуть це, в сумі з тим, що адміністрація як правило, стає на бік замовників і послужило причиною появи багатьох гнівних коментарів з боку виконавців. Не знаю, як йде справа насправді, але перш ніж почав писати статтю, прочитав добрий десяток оглядів, про контентмонстер, написані іншими блогерами. В першу чергу цікавили коментарі, у другу цифри і у третіх їх динаміка.

Коментарі, як ви зрозуміли різні, найбільше позитивних від замовників ? Негативних більше від виконавців, в силу того, що система їх реально нагинає за якість статей, за строки виконання, відгуки і так далі. Так як я не виконавець, то мені по-барабану, але як замовника мене хвилює перш за все якість, по друге ціна. Хм, ну або спочатку ціна, а потім якість. Щось зовсім заплутався, що перше, а друге ? Точніше напевно буде сказати — оптимальне співвідношення ціна-якість. Зрозуміло мені не в кайф платити 2$/1000 знаків, якщо щось подібне можна купити і за 1,5$, в іншому місці, а от якщо навпаки, то двома руками за.

Ціни на статті в Contentmonster.ru

Було забавно читати огляди, написані кілька років тому, а там такі сладенькие циферки, як середній рерайт по 50 центів, непоганий копірайтинг по 0,8$/1000 знаків. Однак інфляція не стоїть на місці і вона схоже добралася і до Контентмонстра. Середні ціни ви вже бачили на скріні на початку статті (за даними самої системи), але вас перш за все зацікавить те, що є ще і мінімальні ціни. Поставити ціну замовленні нижче мінімальної Ви не зможете. Це ж треба так обламатися! Хоча якщо мінімальні ціна на належному рівні, то це і не суттєво.

Так ось мінімальні ціни досить істотно відрізняються, в залежності від рівня копірайтерів:

Що не хочеться замовляти копірайтинг у виконавців з рівнем «Майстер» за 3,04$/1000 знаків? А хочете, розповім як замовити цю статтю у майстри дешевше? ? Спеціально для читачів upgoing.ru. Обмеження були б зовсім нецікавими якщо б їх зовсім не можна було б не оминути. Коли ви створюєте замовлення для всіх і вказуєте там рівень копірайтера, то система автоматом виставляє мінімальну ціну для заданої категорії. Якщо будете створювати замовлення, то ставте «без обмежень», можливо, що надійшли заявках вам попадеться хтось краще, ніж новачок, хоча майстри за 1$ точно не чекайте.

Другий варіант полягає у відправці індивідуального замовлення обраному автору. Якщо побіжно пробігтися по виконавцям на Contentmonster, то можна побачити, що є виконавці з рівнем «Майстер», які виконують замовлення за ціною набагато нижчою від заявленої мінімалки в 3,04$.

Жорстка система перевірок виконавців на контентмонстре

Досить придивитися до досить жорсткої системи перевірок виконавців і стає зрозуміло, чому багато з них починають нарікати на судьбинушку і поминати тихим матюком адмінів ?

Виконавців перевіряють незалежно від рівня майстерності та відгуків отриманих від замовників. Причому, чим нижче оцінки, тим більше часто статті будуть перевіряти на грамотність. Жорстоко.

Мій висновок після знайомства з Contentmonster

Так, зовсім забув згадати, що з 4-х статей, які були замовлені на біржі (у 2-х авторів), претензій немає ні до однієї.

Якщо ви Замовник — однозначно рекомендую самому попрацювати з Content Monster
і скласти власне враження. Якщо вам потрібні дійсно якісні статті, то тут знайдеться багато виконавців, які будуть відповідати вашим критеріям. У пошуках дешевих статей краще заглянути в інші біржі або збирати виконавців по форумах.

А, ще є така фішка:

Сподіваюся, ви не станете руйнувати біржу, скасовуючи всі замовлення поспіль ? (Не кажіть, що прочитали upgoing.ru про таку можливість).

Якщо ви Копірайтер — подумайте 7 разів перш ніж натиснете на кнопку «реєстрація», зможете-чи відповідати вимогам? Якщо чесно, то моїм знанням правопису, я б точно там нічого не досяг ? , але з іншого боку, найгірше що може статися, так це те, що тобі скажуть: «А не підучити вам правила!»

Таке от вийшло знайомство з контентмонстром.

Якщо у Вас є що сказати про цю біржу буду вдячний за коментар.

Схожі записи

  • My-publication — ще одна професійна біржа копірайтерів!
  • Біржа копірайтерів Миратекст — мінімум зусиль, максимум зручності!
  • Біржі статей. Яка біржа статей краща