Хто з нас не мріяв піти з остогидлої роботи і почати вести власний бізнес? Практично кожен хоч на хвилинку уявляв собі наступну картину: офіс, працівники, які працюють на вас і приносять прибуток саме вам, а не іншому, чужому дядькові. Як результат успішності вашого бізнесу – Майамі, автомобіль останньої моделі — загалом, райдужні мрії.

Але ті ваші знайомі (а вони у вас обов’язково є), які відкрили власну справу, можуть розповісти вам, скільки поту зійшло, поки вони не стали успішними підприємцями. В принципі, ваш бізнес може мати будь-який напрямок, головне – правильний і зосереджений підхід до справи. В якості прикладу візьмемо дуже поширений вид діяльності — будівництво. Дуже важливо розуміння того, для чого ви вирішили відкрити підприємство, чого хочете досягти. Це буде мотивувати і надихати. Ясне розуміння причин разом з спонукальними мотивами допоможе почати свій бізнес. Отже, ідея є. Що далі?

Бізнес-план вашої справи є обов’язковим. Ви повинні чітко і ясно уявляти, що і як будете займатися, а не кидатися з боку в бік, хапаючись то за одне замовлення, то, побачивши перспективи швидкого заробітку, за іншою. Для майбутнього підприємства важливо наявність бізнес-ідей, які і будуть визначати шляхи розвитку компанії на поточні проміжки часу. Будівництво котеджів, наприклад, зараз дуже перспективно, особливо у виконанні такими матеріалами, як дерево або дикий камінь. Ось вам і перша бізнес-ідея.

Визначившись з напрямком своєї справи, необхідно зареєструвати його. Слід вирішити, у якій організаційно-правовій формі ви будете вести бізнес.

Варіанти наступні:
1. Підприємець без утворення юридичної особи (ПБОЮЛ).
2. Закрите акціонерне товариство (ЗАТ).
3. Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ).
4. Відкрите акціонерне товариство (ВАТ).

Товариства, кооперативи, різні форми партнерства — теж є форма організації і ведення бізнесу, але нині вони зустрічаються рідко.

Завершуючи огляд, наведемо кілька практичних порад: наймайте на роботу відповідальних людей, гідно їх зацікавивши. Починаючи виробничий процес, занижуйте ціни на роботи і послуги. Такий крок принесе вам нових, так необхідних на перших порах клієнтів. До того ж ви отримаєте гідних конкурентів, які будуть стимулювати вас до розвитку бізнесу

Схожі записи

  • Система бронювання готелів – сучасний вид заробітку