Для того, щоб показати свій сайт і привести на нього клієнтів, необхідно якимось чином висунути його на перші позиції по потрібним вам словами.

Якщо ви готові приступати до справи грунтовно, то вам потрібно просування сайту в пошукових системах. Це займе від чотирьох місяців, зате результат буде триматися довго. Крім позицій ви отримаєте відвідувачів, потенційних клієнтів і просто випадкових перехожих. Якщо виявиться, що ваш сайт несе розумне і вічне, то отримаєте купу перепостів з інших сайтів, посилання з twitter та інших соціальних мереж. Цим ви піднімете собі рейтинг (так званий траст) і зможете довго і наполегливо триматися на перших позиціях за тими словами, які релевантні вашого сайту.

Тут є свої мінуси: сьогодні розкрутка сайту — дуже популярна послуга, яку не робить тільки ледачий айтішник. З боку здається, що немає навіть крихітної проблеми в тому, щоб написати кілька сторінок читаного тексту, додавання тегів і закупитися посиланнями. Тут і там багато натикаються на обман, який розгадати досить складно. Начебто пояснення даються чіткі: стільки-то зроблено, стільки-то куплено, а на ділі пшик. Тому що SEO — теж складна робота. Ретельний щотижневий аналіз, постійні перевірки, поліпшення і т. д. Тільки так можна зробити хороший сайт і домогтися для нього перших позицій. Не забудьте звернути увагу на те, що укупі з просуванням сайту повинен працювати Інтернет-маркетинг, інакше наявність навіть перших позицій буде не виправдано.

З іншого боку барикад — контекстна реклама. Заходь хто хочеш — продавай, що можеш. Набираєте в пошуковику будь-яке слово — збоку і прямо під пошуковим рядком рекламні оголошення. Тут не важливі тексти і юзабіліті, а також серйозні стратегії. Тут важливо, скільки грошей ви готові заплатити. Не за міфічні послуги, а за цілком реальні покази ваших оголошень і кліки по ним.

Тут теж є свої мінуси: якщо б контекстна реклама була такою простою справою, то, звичайно, замість того, щоб кожен місяць платити за SEO, всі ломанулись туди. Насправді ж, тут все досить заплутано: хто дасть найвищу ціну за клік, той і молодець і виграв. А виграти у деяких словосполученнях не можливо. Ціна за 1 клік доходить до 200 уе. І якщо вам будуть скликивать оголошення — довести це дуже складно. Бюджети людей, які не вміють поводитися з цим тонким інструментом, відлітають з фантастичною швидкістю.

Вирішувати, звісно, вам. Що вибирати — довгострокове SEO або варіант з контекстною рекламою. Але пам’ятати про те, що і там і там є свої, часом величезні, підводні камені, необхідно.

Схожі записи

  • Можливості агентств Інтернет-реклами в просуванні сайтів.
  • 5 крутих в світі SEO-студій
  • Створення та просування сайтів
  • Нинішні реалії в просуванні сайтів
  • Просування сайту своїми силами – це реально
  • ROOKEE від Ingate — просування сайту чужими руками.
  • Просування по трафіку