Природно, що будь-який веб-майстер, який робить сайт має бажання, щоб його творіння було цікаво великого числа відвідувачів. І незважаючи на те, що головним на сайті є його контент, тобто надається інформація, вид в якому ця інформація викладається теж має досить вагоме значення. Говорити про прямий вплив дизайну сайту на приплив відвідувачів не доводиться, адже пошуковим машинам все одно, який дизайн Вашого сайту, так і відвідувач приходить з посиланням на іншому ресурсі теж не знає, що його зустріне. Але звідки б не приходили відвідувачі, вони в кінцевому підсумку опиняться на Вашому сайті і насамперед в очі впадає його зовнішній вигляд, в якійсь мірі дизайн це ваш маленький бренд. І важливо зробити свій сайт максимально зручним у навігації і приємним для перебування на ньому людей, а не тільки пошукачів. У цьому можуть допомогти наступні поради.


Зробити на сайті зрозумілу, гнучку і в той же час просту навігацію.
Далеко не кожен зайшов на сайт людина потрапляє саме на ту сторінку, на яку йому потрібно, і тому досягти її він повинен максимально швидко. Адже якщо в 2-3 клацання по меню він не знайде потрібну сторінку, то швидше за все покине сайт і буде шукати на іншому. Від простоти і зрозумілості меню сайту залежить те, як легко зорієнтуватися на ньому відвідувачу. Яку саме робити навігацію залежить від того, скільки сторінок є на сайті. Для сайту кілька сторінок піде і меню у вигляді списку, а для сайту в сотні сторінок необхідно розробити категорії, у яких будуть міститися відповідні сторінки. Але в будь-якому випадку розробляючи навігацію для сайту потрібно передбачити можливість його зростання, тобто потрібно заздалегідь подбати про легку можливість додавання нових сторінок і їх присутність у меню або підменю. Також для великих сайтів практично необхідним компонентом є карта сайту — корисний інструмент, який крім спрощення навігації покращує індексування сайту пошуковими машинами.

Розумне використання графіки.
Не слід будувати сторінку, велика частина якої складається з малюнків і флеш-об’єктів. Звичайно, в залежності від виду наданої інформації, використання графічних об’єктів може бути необхідним і їх потрібно використовувати, але не перетворювати сторінку в галерею. Особливо варто приділяти увагу розміром сторінки з графікою. Його слід мінімізувати, оскільки не у всіх безлімітний і високошвидкісний інтернет, а значить частина відвідувачів може не дочекатися завантаження сторінки.
Не слід встановлювати велика кількість банерів, так як вони відволікають увагу відвідувача і заважають зосередитися на головному. Особливо дратівливими є pop-up банери і їх використання можливе лише при належному позиціонуванні. А бажано зовсім від них відмовитися. Що стосується мене, то я ніколи не залишаюся на сайті, де мене чекав попандер.

Правильно вибрати колір.
Кольори впливають на психіку людини, кожен має свої улюблені кольори, тому найкращим рішенням буде використовувати колірну схему у відповідності з тематикою сайту. Наприклад, для сайту про дитячі іграшки можна використовувати яскраві, веселі кольори, а для ділових сайтів повинні бути строгі, консервативні кольори, які б підкреслювали серйозність даного ресурсу. Це ж можна сказати і про інтернет магазин ноутбуків і всього іншого, щоб не продавалося.
Крім того, не слід вживати понад 3-4-х основних кольорів. У цьому випадку відвідувачу легше адаптуватися до дизайну. Якщо Вам не достатньо тільки трьох основних тонів, то можна вдатися до використання їх напівтонів, що буде відмінно гармоніювати з головними кольорами і дизайном в цілому.

Грамотне оформлення посилань.
Посилання — найважливіша складова будь-якої веб-сторінки і їх оформленням не можна нехтувати. Головна вимога до ссылке — це бути відмінною від іншого тексту. Краще за традицією виділяти посилання підкреслені, а також виділяти кольором, зазвичай синіх тонів, але так щоб він вписувався в загальну колірну схему. Може виявитися корисним змінювати атрибути гіперпосилання при наведенні на неї курсора миші. Також позитивно вплинути на зрозумілість посилання може атрибут TITLE, в якому слід вказати спливаючу підказку для конкретної посилання, інформує куди вона веде, якщо це не зовсім зрозуміло з навколишнього тексту.

Вибрати шаблон: стандартний або ексклюзивний.
На початковому етапі цілком допустимо і з гарним успіхом можна використовувати вже готові шаблони, розроблені для сайтів різних тематик. Тільки не попадіться на безкоштовні шаблони з підступом, я якось був скачав таких трохи більше тисячі, та все з вбудованими посиланнями, доводилося вручну правити. Але надалі, коли ресурс почне підніматися і досягне вищих результатів, бажано мати свій унікальний дизайн, який би відрізняв Ваш сайт від інших, роблячи його у своєму роді неповторним і особливим серед величезної кількості інших. Якщо немає можливості самостійно розробити шаблон для свого сайту, то його розробку можна замовити в дизайн-студії або фрілансеру, що набагато дешевше. Дуже навіть непогана ідея внести деякі зміни у вже готовий шаблон, тим самим уникализировав його. В дійсності так і відбувається, так як знайти на 100% підходящий шаблон, незважаючи на їх велику кількість, майже неможливо. Таким чином можна отримати унікальний шаблон за більш короткий час, ніж розробляючи його з нуля.

Увагу приділяти і дрібниць.
Не слід обділяти увагою різні дрібні елементи. Адже для якісного вигляду сайту потрібно якісно робити все, тому дрібниць практично не повинно залишитися. У сукупності самі дрібні компоненти сторінок: кнопки, значки, маркери, разграничители — становлять дуже важливу частину дизайну. І якщо вони недбало спозиционированы, мають невідповідні розміри та інші властивості, то можуть істотно зіпсувати загальний вигляд сторінки.

Бути в курсі подій.
Завжди Ви повинні ставити все більш високі цілі і йти вперед до їх досягнення, а не зупинятися на вже зроблене. Щоб бути привабливим для відвідувачів, Ваш сайт повинен постійно оновлюватися, бо якщо він протягом року залишається таким же, відвідувань буде ставати все менше і менше. Часто писати в блог, чи ні-справа ваша, але оновлюватися він повинен однозначно. Щоб підтримувати вигляд сайту на належному рівні, Вам доведеться переглядати інші ресурси таких тематик і аналізувати їх плюси і мінуси, а потім виходячи з отриманих висновків вносити деякі корективи у свій сайт. Велику допомогу може надати спілкування з іншими веб-дизайнерами. Ну і звичайно ж, оскільки сайт робиться для людей, самим корисним і дієвим буде проводити час від часу опитування відвідувачів на ньому і дізнаватися їх думку, адже саме вони будуть користуватися сайтом і знають чого не вистачає.

На закінчення слід сказати, що сам по собі приємний і зручний дизайн не зробить сайт высокопосещаемым, але поганий дизайн здатний помітно скоротити число постійних відвідувачів.

Схожі записи

  • Дизайн сайту
  • Інтернет-сайти: шаблон або ексклюзивне виконання
  • Дизайн сайту – обличчя вашої компанії в інтернеті.
  • Створення сайту: Воронеж розглядає переваги для компанії
  • Огляд популярних CMS – вибираємо движок для сайту
  • Інтернет магазин: які нюанси необхідно враховувати при його створенні?
  • Web-дизайн в ансамблі робіт по створенню інтернет-проекту