Думаю, мало хто буде сперечатися з тим, що спеціалізація це добре. Так і в наш час глобалізації, вузькоспеціалізовані компанії мають набагато більше шансів домогтися успіху. Але чи стосується це інтернет бізнесу, до заробітку в мережі? Якщо переглянути сотні фінансових стриптизів бомжів, манимейкеров і т. д. то можна помітити одну цікаву оссобенность і ім’я їй САПА! ?
Втім, трапляються і ті, які непогано заробляють на фармі, на контекстній рекламі, є безліч способів як заробити в мережі. Але таких не дуже вже й багато. Та й подивіться, що в першу чергу, радять на більшості блогів про заробіток — зробити свій сайт, швиденько прокачати і в сапу його, потім другий, третій, десятий — і буде тобі бабло і щастя ?
Ніби як все добре, вузька так-сказати спеціалізація, число сайтів в сапі у певний саповодов перевищують сотню, і дохід за тугіше сотку баксів в день.
Чому я активно займаюся сателітами для сапи? Та тому що не хочу мати занадто вузьку спеціалізацію, не та це спеціалізація. Усе надто залежать від кожного аппа ТІЦ, від нових фільтрів продажності посилань і т. д. Гугл в цьому відношенні веде досить агресивну політику — не раз помічав як за продажність посилань обнулял і PR4 і PR5, для вебмайстрів це було як грім з ясного неба, очучения так сказати неприємні
Думаєте Яндекс не буде йти тим же шляхом? Здається мені що час агрессиного нарощування заробітку лише з сапи проходить, потрібно мати хоча б 3-4 напрями для заробітку в мережі. Так у мене є кілька сайтів в сапі — призначення яких відбивати хостинг для всіх інших сайтів, але вже не хочеться робити ставку на цей вид заробітку. Тому, потихеньку буду працювати в декількох напрямки, в тому числі і в сфері контекстної реклами.

І якщо доходи західних блогерів від Adsense обчислюються десятками тисяч доларів, то в рунеті з цим поки важкувато: сотка-дві в місяць. А більшою мірою і до півгривні не доходять. Потрібно вивчати мову і лізти потихеньку в буржунет, адже потенціал заробітку там не йде ні в яке порівняння з тим, що можна мати в рунеті.
На мій погляд, саме потенціал руху вперед повинен бути основним, на що слід спиратися. Той же заробіток з сапи має чітке обмеження — скільки сайтів ви зможете потягнути? Сто – двісті? По баксу з сайту на день — замучишся з такою кількістю ресурсів, не буде і часу для творчості залишатися… Але стільки ж можна заробити з одного сайту з високою популярністю, відвідуваністю.

Тому ось і думаєш, куди піти, куди податися, щоб з грошима і без бана виявитися…
А що ви думаєте з цього приводу? Що краще — тупо нарощувати сателіти, або пробувати створювати справді вартісні проекти? Адже той же Давидов, на своєму блогспоте, набагато популярнішою і відомішою ніж десяток «бомжів» — тому що він пише, творить, розвивається…

Додано 12.10.09 р. — Написав статтю а потім прочитав статтю Спрута, в якій він трохи підтвердив мої думки з цього приводу. Андрій має великий навик в заробітку на сателітах, але ось вам цитата з статті:

Передаю великий привіт Яндексу і урочисто посилаю його в жопу. Бо нех. Всі свої роботи говносайтам і сателітам звертаю (хоча вони і так заморожені). СДЛ ще буду потихеньку підтримувати, але без особливого завзяття. І переселяюсь в людський Буржунет =) Вже продумав кілька ідей для сайтів, буду потихеньку втілювати. Як я вже говорив — людський буржунет, тобто не дори під умакс, не аптеки під главмед, і не арбітраж на копійку, а саме сайти та сервіси для людей. Скоро стартує блог, а за ним — інші проекти. На мій погляд, так робити сайти набагато вигідніше, а для мене здебільшого немає різниці, російською шукати контент або англійською, а аудиторія відрізняється на два порядки (у тому числі блоґова). Хоча і конкуренція, звичайно, теж.. Але яндекс мене остаточно дістав.

Ось такі от мыслишки…

Схожі записи

  • Weclickers.ru — для кого заробіток, а кому і вигідне вкладення коштів.
  • Достоїнства і недоліки заробітку в інтернеті
  • ElitePay.ru — заробіток на мобільному трафіку
  • Заробіток в мережі: яким чином можна заробити в інтернеті?
  • Чи можна заробити в інтернеті
  • Як почати заробляти в інтернеті
  • Як заробити на простому сайті