Копірайтинг — це спосіб заробітку чи покликання? Втім копірайтинг — це в першу чергу покликання, ну а заробіток для копірайтера це як приємне доповнення до того, чим тобі подобається займатися. Виявляється, що досі я практично нічого не написав про заробіток копірайтингом, про біржі статей, про те як писати, скільки можна виручити, як перевіряти на антиплагіат — коротше повний кошмар, а мені здавалося що ніби як про копірайтинг я писав. Ан — ні! Сплутав зі своїм блогом на блогспоте. Власне днями, мене чомусь понесло подивитися як там поживає моя перша біржа копірайтингу на якій я заробляв статтями свої перші WMZ, яких тоді вистачило на те, щоб почати робити свої сайти. Після того, більше статей на біржі я вже не писав, так як треба було писати на свої сайти.

Так от зайшов я туди і виявив, що на рахунку звідки ні візьмися з’являючись 33$. Ось тобі думаю сюрприз, глянув — виявилося що мої реферали непогано заробляють копірайтингом і мені теж трохи від них перепало. А це зайвий раз говорить про те, що не варто недооцінювати цей вид заробітку, втім я і недооцениваю. Я не вважаю себе професійним копірайтером, втім як і ЅЕОшником, як кажуть «я тільки вчуся!». Але, той «скромний дохід» який мені забезпечує написання статей для інших вебмайстрів не менш ніж у 5 разів перевищує дохід від сапи. Але видно, я просто погано поки займаюся продажем ссилочек.

Втім, давайте поки що залишимо в стороні, такі питання як: «Скільки можна заробити копірайтингом?» або «Як заробити копірайтингом?» і подібні їм. Можливо людині вперше прочитав слово «копірайтинг» воно взагалі мало що скаже. Давайте в цій статті просто злегка розберемося, що до чого, а вже потім подивимося, як можна на цьому заробляти.

Копірайтинг — це?

Не буду давати вам «загорнуті» визначення того, що таке копірайтинг, а спробую сказати дуже просто:

Копірайтер — це людина, яка пише статті! І все, нічого зайвого. Давайте залишимо в стороні, що статті можуть бути різного характеру, від пізнавально-описової до рекламної і закликає. Це не має значення. Замовник каже, що йому потрібно — копірайтер пише у відповідності з побажаннями і отримує за це певну суму.

Copyright (Копірайт) — в перекладі з англійської звучить як «авторське право». Чому? Тому що копірайтер пише свої статті, а не передирають їх у інших авторів, тобто здійснюючи плагіат. Але є в середовищі копірайтерів та інше слово «рерайтінг«. Так от «рерайт» — це і є переробка якоїсь статті до рівня, коли вона вже звучить як нова.

Якщо писати і переробляти статті для вас не становить великої праці, то копірайтинг та рерайтинг, можуть дати вам суттєвий заробіток. Все залежить лише від вашого таланту і працездатності. Визнані майстри пера, отримують дуже непоганий дохід від написання статей та їх послуги коштують дуже дорого. В одній із статей я вже писав, що один мій реферал на біржі копірайтингу текстсейл заробив вже понад 6400$, так що повірте мені — гроші в копірайтингу є ?

Рівень «профі» передбачає оплату від 10$ за 1000 знаків копірайту. Враховуючи що середня стаття становить близько 3-4 тис. знаків, можете «помріяти» про заробітки за такою ставкою. Але самі розумієте, для того щоб досягти такого рівня необхідно добряче попрацювати» почавши з більш дрібною оплати.
Про заробіток профі можете почитати в статті про шокуючий заробіток копірайтерів. Звичайно подібний рівень доходу доступний не всім копірайтерам, але є куди прагнути.

У інтернету безліч плюсів, полегшує життя тим, хто вирішив заробити копиратингом. Вам не потрібно буде самому шукати замовників — існують спеціальні сервіси «Біржі копірайтерів» на які стікаються і копірайтери і ті, хто потребує їх послугах.

Копірайтинг доступний всім, кожен може спробувати заробити на написанні статей. Багатьом це вже вдалося, вдасться і вам, якщо звичайно захотіти.

Додано 30.10.2010. Раджу почитати ще кілька статей про копірайтинг:
Пам’ятка копірайтеру. — Отакий маленький FAQ для тих, хто пробує себе на ниві копірайтингу.
Рекомендації копірайтера — стаття однієї дуже гарної дівчини-копірайтера.
А загалом, кому цікаво то просто пробіжитеся по рубриці блогу «копірайтинг«.
В подальшому ви можете очікувати інші статті про біржі копірайтингу, програми для копірайтерів, як писати статті, одним словом, про все те, що необхідно буде дізнатися, якщо ви захочете заробляти копиратингом.

Схожі записи

  • Шокуючий заробіток копірайтерів.
  • Заробіток в мережі: створення унікального контенту
  • Заробіток на статтях
  • Яку біржу копірайтерів вибрати?
  • Біржа копірайтингу — заробляй!
  • Як заробляти на копірайтингу не тільки на життя?
  • Копірайтинг: творче або комерційне початок?