Не знаю, чи читали ви коли-небудь про агрегатор продажу посилань РиаБ чи ні, але тепер то вже точно прочитаєте ? . Хоча що тут говорити, якщо багато хто навіть про Сапу не чули, не те, що про її партнерів, яким до речі риаб і є. Кажучи «багато» я маю на увазі звичайно не Вас, а ту основну масу користувачів інтернету, які крім однокласників і ВКонтакте і не бачать нічого.

Так от, пару тижнів тому, постукав до мене один вебмастер задавши питання, який і поставлений в назву статті. Чи варто довіряти сайти Ріа-Б? Найцікавіше, що і відповісти толком не зміг відразу, тому що ніби як і не стикався з цим рекламним агенством. Потім зайшовши на сайт, зрозумів, що бачу його не в перший раз, після чого пам’ять повністю відновилася і згадалися подробиці однієї піар компанії, яка тоді мені здалася не зовсім вдалою. Влітку, один чоловік почав одночасно піарити РиаБ на декількох форумах, причому зроблено це було не зовсім грамотно і продумано, тоді я для себе і зазначив, що навіть хороший продукт можна запороти поганою рекламою.Не буду вдаватися в подробиці тієї компанії, але свою оцінку я вже дав, зроблена вона була не дуже якісно. (В процесі написання статті і спілкування з підтримкою з’ясував, що виявляється вони не були ініціаторами цієї реклами на форумах ? однак, конкуренти грамотно спрацювали) Що мені ще тоді (влітку) кинулося в очі, що в РиаБ було всього 3000 сайтів. Ну це для майданчика по розміщенню оптових замовлень текстових посилань. Просто глянувши на дату реєстрації домену (2006 рік) мені здалося, що за 6 років можна було набити собі куди більшу кількість клієнтів. Це вже потім, при детальному дослідженні нарив, що в 2006 році на домені був білий каталог сайтів, який, мабуть, і еволюціонував в те, що є зараз. Слід зазначити, що за 3 місяці кількість сайтів в системі зросла на третину, а це вже про щось та говорить, причому не беруть все підряд. Це в сапу можна пхати все що не лінь, а тут навіть кнопки «реєстрація» на сайті немає ?

Подаєте заявочку на реєстрацію сайту в системі і томітесь очікуванням. Сайти беруть трастові, так що всяке ГС можете навіть і не пропонувати. Є у них така можливість як довірче управління сайтами в Sape. Особисто я б на таке ніколи не пішов, втім як і на те, щоб взагалі засунути свій сайт в Сапу :), але буває виникає реальна необхідність. Найгірше, коли ця необхідність пов’язана з військкоматом ? , прийшла повістка, загребли в армію, і що ти тепер сам будеш модерувати посилання в сапі? Так що в такому контексті я тільки за подібні послуги, головне, щоб дотримувалася домовленість за кількістю розміщених посилань. Не раз траплялися позитивні відгуки про риаб саме в цьому контексті.

А ось що стосується онлайн підтримки, то тут я мабуть кину ще один камінь у їхній город. Ну звик я, що якщо написано онлайн підтримка, то значить оператор повинен відразу відповісти принаймні на FX-Trend відповідають протягом хвилини. А тут посилаєш питання і бачиш таку картину:

У цьому разі не називайте це онлайн підтримкою ?

Що стосується менеджерів, не можу судити про всіх, але про тих, з ким спілкувався можу сказати що хлопці підготовлені і адекватні. У будь-якому випадку, не виникало ситуацій, коли задаєш питання і розумієш, що тебе тупо не розуміють. Ну, а якщо станете на коліна, то можна отримати безкоштовну консультацію по розвитку сайту. Жартую, жартую. З приводу колін, зрозуміло.

Зі спілкування з людьми які закинули свої сайти в РиаБ, можу сказати, що зростання доходу дійсно складає в районі 10-30%, за рахунок того, що посилання починають брати набагато шустрей. Думаю, що коли ви є партнером Sape, та ще й агрегаторів продажу посилань, то у вас є важелі збільшення розкупованості посилань на «своїх» сайтах.

І який же з усього цього висновок, чи варто довіряти свої сайти РиаБ? Моя позиція така, що цей блог я буду просувати тільки сам, ніяких агрегаторів. Не тому що це погано, а тому, що хочу у всьому розбиратися сам. Правда на власному досвіді вже не раз переконувався в тому, що це невдячна справа намагатися все робити самому, краще сфокусувати сили на те, що в тебе виходить найкраще. З деяких своїх сайтів я вже роками продаю посилання в сапі і нічого, а дехто туди навіть не додавав, оскільки від гріха подалі ? Хоча якщо б отримав повістку з військкомату і знав, що 1.5 року у мене буде оффлайн ? то довірче управління сайтів здалося б прийнятним варіантом. Раз є попит і необхідність то буде і пропозиція, так чому б не зайняти це місце під сонцем.

Так, ще один мінус який компанія вже виправила — раніше в них на сайті був безкоштовний шаблон, ну це зовсім не поважно було. Але після того, як на серч ця інформація прослизнула і народ почав стібатися: «Мовляв, солідна контора, а шаблон безкоштовний», все було подправлено.

На цьому мабуть все, якщо зберуся з силами то напишу ще про одну компанію, яка працює на ниві посилального бізнесу.

Схожі записи

  • Огляд сервісу масових розсилок ePochta SMS
  • Weclickers.ru — для кого заробіток, а кому і вигідне вкладення коштів.
  • Експериментуємо з тизерної мережею Get-Click.net. Перші враження та початок роботи.
  • Яндекс любить поведінкові чинники? Відповідь сеошників — Movebo.ru
  • ePayService.com — сервіс перевірений роками.
  • Послухайте радіо вебмайстрів і загляньте на блог до Пастухову.
  • Вкусносервер — смачні не тільки ціни 🙂