Дуже часто доводилося читати на просторах рунета, що мовляв у спамі сильно винні школярі, які беруться коментувати блоги за копійки, щоб заробити собі первісний капиталл. Так то воно так, та не зовсім. На жаль, але коли за спам беруться професійні веб-майстра, то це не порівняти зі всякими там школярами. Мало того, що з’являються всякі там програми розсилки автоматичного спаму, так вони ще і використовуються потім на повну котушку.

Нещодавно лабораторія Касперського опублікувала цікаву статтю про спамерів рунета. Так от, у ній зазначається, що за роки існування російського спам-бізнесу (так, так — на жаль для багатьох це хороший бізнес) сформувався досить стійкий ринок спамерських послуг. В даний час розсилкою спаму займаються вже не бідні студенти-програмісти, а добре організовані фірми з налагодженими методами роботи, професійними менеджерами, дизайнерами, маркетологами та іншою атрибутикою.

В даний час частка спамових листів в поштовому трафіку Рунета рідко опускається нижче 85%, і більша частина цих листів розсилається саме російськими спамерами, у тому числі з зобмі-комп’ютерів (ботнети). Російські спамери працюють не тільки на Росію, але і на інші країни. Їх ботмережі великі і розкидані по всьому світу — ну хто б сумнівався, адже російські программеры одні з найсильніших у світі. Одне з помітних відмінностей російських спамерів від зарубіжних полягає в тому, що вони безбоязно залишають свої контакти, телефони, адреси — коротше нічого і нікого не бояться :)).

Так і спектр їх послуг достатотчно широкий — від спаму по ICQ, до банальної розсилки по емейлу. Цікаво було дізнатися, що максимально заявлена спамерами швидкість розсилки досягає 6 тисяч листів в секунду — ось це працездатність!!!

Приблизно третина спаму розсилається з допомогою ботнетів — мережі заражених комп’ютерів. До речі щодо ботнетів — порівняно недавно британський відділ поліції з кіберзлочинів виявив найбільшу в історії мережа комп’ютерів, заражених шкідливими кодом — понад 1,9 млн. машин. Ботнет діяв на території 77 держав. Втім спамери діють на випередження :)). Дані Центру дослідження вредоностного коду не допомогли силовим структурам затримати хакерів. Як тільки український сервер був заблокований, зловмисники змінили дислокацію і розгорнули штаб заново. Ай да хохли, ай да молодці, оперативно спрацювали. Та куди там британської поліції до наших слов’янських хлопців…

Залишається тільки догадывать про доходи, які отримують власники ботнету, адже з його допомогою можна по суті задоссить і обвалити будь-який сайт, не кажучи вже про розсилку спаму і вивуджування конфіденційної інформації. Особисто мене жах бере від подібної інформації. Тепер став ще серйозніше відстежувати вихідний трафік — скоро помешаюсь на безпеці :)). Але на жаль, якщо ти не подбаєш про свою безпеку в мережі про неї подбають інші!!!! :)).

P. S. Хочете прикупити себ авто? Гарна ідея, та й вибір завжди великий, тут тобі і нові, і старі автомобілі і вантажівки, коротше все що душі завгодно. Сервісів в рунеті, що дозволяють як купити, так і продати авто, стає все більше, що безсумнівно радує. Нещодавно навіть яндекс на своєму сервісі «Яндекс. Авто» ввів можливість підписки на ваші пропозиції…

Схожі записи

  • А що ви зараз читаєте?
  • Для тих, хто зібрався створити сайт
  • Тихіше їдеш — далі будеш, або як правильно починати просування сайту.
  • Від читача: мій перший досвід в зароблянні грошей
  • Не критикуй, та не будеш забанений. А за що банили вас на форумах?
  • Купівля та обмін посиланнями з Great-World.ru
  • Як красуня з Profit Partner трохи не підвела мене під моностырь.