Сьогодні розмова знову піде про безпеку в мережі, хоча може і не розмова навіть, а так, пару мыслишек та інформації до роздумів. Питання сучасної кібер безпеки – це не тільки системи оборони від хакерів. Не так давно в Москві пройшли переговори з питань кібер загроз. З американської сторони, на саміті був присутній, помічник держсекретаря, з російської – офіційні особи. Кілька років тому понад 20 європейських країн підписали меморандум щодо протидії кібер злочинності в Європейському співтоваристві. Росія і США, розуміючи всю важливість питання, також були не проти договору про заборону кібер зброї, за аналогією з забороною хімічної та іншої зброї масового ураження.

Однак на даний момент ніхто не зможе перешкодити розробляти і застосовувати таку зброю. Жодна з країн світу ніколи не заявляла про те, що є володарем такого виду зброї. Тим не менш, потужні хакерські атаки і масові епідемії зараження мільйонів комп’ютерів наводять на цікаві висновки. У США 80% комп’ютерних систем пов’язані з Інтернетом і доступні для хакерських загроз. Президент Обама оголосив про створення спеціального секретного відділу по боротьбі з кібер-злочинністю. Мабуть, список зброї можна поповнити ще одним пунктом. Росія і США стоять перед дилемою, чи заборонити таку зброю, або першим створити його. У Росії вже кілька років тому був винайдений потужний вірус під назвою «Шторм». Як стверджують незалежні джерела, він здатний підпорядкувати собі будь-який комп’ютер на Землі. Цей вірус являє собою секретну програму, яка таємно впроваджується в ЕОМ і змушує працювати її повністю під своїм контролем. Зовні ця програма маскується під листівку або невеликий pdf-файл. При його відкритті вірус інсталюється і таємно знаходиться на вашій машині, нічим не виявляючи себе, до того часу, поки не надійде команда. Він не пошкоджує комп’ютер, а зачаївся і чекає! Тому він представляє ідеальне кібер зброю. Сьогодні не існує методів боротьби з цим вірусом — відзначають експерти ФБР. Ось таке кидалово в мережі виходить ?

У сформованій ситуації військове відомство США посилило вивчення проблем, пов’язаних з інформаційними війнами. В реалізацію цієї програми включені університети і корпорації, суми договорів обчислюються сотнями мільйонів доларів. В результаті були створені і прийняті на озброєння нові системи електромагнітного зброї для блокування противника і виведення з ладу засобів комунікації і зв’язку. Про кібер зброю писав фізик і автор цього виду озброєнь Лоренс Вуд. За його словами — це програма, що включає в себе руйнівний для ЕОМ вірус, заснована на базі квантової фізики і теорії хаосу. Дана програма – вірус вторгається навіть в вимкнений комп’ютер і пошкоджує його. Найближчим часом хакери можуть піднести американській розвідці багато неприємних сюрпризів. Біда в тому, що не всі можуть самостійно відновити пошкоджені комп’ютери, тому багатьом просто замовлена дорога в сервісний центр по ремонту комп’ютерів, хоча поломки і не завжди виникають від цих самих вірусів. Але елементарна грамотність в питаннях безпеки і правильного використання обладнання ще нікому не шкодила.

Природно, масовими атаками комп’ютерних і фінансових мереж займаються не одинаки, а організовані і направляються спецслужбами хакери-професіонали. Фахівці теж не залишаються осторонь. Ряд наукових і громадських організацій та приватних компаній з країн СНД і Європи заявили про створення консорціуму з вивчення загроз комп’ютерної безпеки. Росія вже здійснювала потужні хакерські атаки щодо цілих країн. Наприклад, проти Естонії, заблокувавши кілька банків і урядових веб-ресурсів, проти Грузії, взявши під контроль урядові комп’ютери. Якщо говорити коротко-інформаційне кібер зброя – це арсенал для несанкціонованого доступу до інформації та виведення з ладу систем керування і електронних пристроїв. Також інформаційна зброя включає в себе боротьбу та зміна громадської думки, шляхом поширення дезінформації для впливу на населення і ведення психологічної війни. Ці новини показують важливу роль інформаційних структур у створенні безпеки і змінюють наше уявлення про нові види озброєння.

У контексті вищевикладеного подумайте про те, наскільки ми з вами реально захищені від урядових вірусів і програм злому. Так і буде захист? Так і сильно не ускоришь її створення, адже це не індексація сайту, яку можна зробити в два рахунки. Тут все дещо складніше. А в тому, що робота по створенню таких програм і вірусів ведеться в багатьох країнах, можна навіть не сумніватися і залучені в неї справжні специ. Подумаєш трохи про такі речі і розумієш, що повністю убезпечити свій комп’ютер від проникнення із зовні дуже і дуже складно, це ж стосується email безпеки, безпеки наших акаунтів в різних сервісах і так далі. Ясно одне — потрібно піднімати свій особистий рівень у питаннях безпеки, бо помилки в цій області коштують дуже і дуже дорого.

Схожі записи

  • 10 міфів про захищеності вашого комп’ютера від злому.
  • Злом в Контакті, робимо висновки.
  • Безпека в онлайні і реалі.
  • Очевидні переваги антивіруса Битдефендер
  • Спасибі хакеру за дешеві уроки.
  • Впровадження шкідливого коду або як на мене хотіли підняти ТИЦ
  • Про безпеку в мережі