Скачавши з інтернету яку-небудь програму і встановивши її на комп’ютер, або відвідавши маловідомий сайт, багато виявляють, що попутно встановили нав’язливий пошуковик вебальта. «Річ» невинна, але нудна. «Прописується» в браузері, і ставати пошукачем за замовчуванням. Можна скільки завгодно міняти його на Яндекс або Гугл, але як тільки перезапускаешь браузер, вона знову тут як тут. А починається все з того, що при встановленні будь-якої програми на комп’ютер багато не спроможні показати розширені налаштування, а ставлять все за замовчуванням. Ваш покірний слуга, як-то ставив одну програму і отримав на додачу купу всякої хрін від Яндекса включаючи пошук за замовчуванням, тулбар і так далі.

Webalta використовує той же принцип, все починається з розширених налаштувань, точніше з того, що користувач встановлює якусь програму за замовчуванням. Після чого webalta прописує себе куди тільки можна, а потім і виникають питання на зразок: «Як видалити вірус webalta?». Не знаю чому народ охрестив цю справу вірусом, може тому що потім цю хрень складно видалити з компа того, хто в цій справі мало розбирається. Але факт залишається фактом, вже не раз доводилося читати скарги про «вірус вебальта», так що вирішив написати пару рядків і посилати всіх з питаннями на цю статтю ? Питає мене чоловічок, а як зробити те і те, а я йому, слухай зайди на мій сайт і пошукай, там все докладно написано — так набагато простіше, ніж намагатися все пояснювати в черговий раз.

Від слів до справи. Розглянемо по пунктах, як видалити webalta, якщо на комп’ютері встановлена ОС Windows 7.

Пункт №1. Потрібно видалити Вебальту з комп’ютера.
Для цього наживаємо кнопку «пуск». У рядку, де миготить курсор і написано «Знайти програми та файли» вписуємо слово «webalta». Якщо у Вас труднощі з Англійською, не можете написати правильно, краще скопіювати і вставити. Видаляйте все, що видав пошук. Після видалення, натисніть «Ознайомитися з іншими результатами». Відкриється папка, в ній клікніть по комп’ютеру. Все що буде видавати пошук, видаляйте без тіні сумнівів.

Пункт №2 Наступним етапом, видаляємо webalta з реєстру.
Для цього натискаємо «пуск». У тугіше рядок, в яку вписували «вебальта», вписуємо, або скопіювавши вставляємо «regedit». З’явитися наступна напис: «regedit.exe». Клікаємо по ній, і запускаємо редактор реєстру. Далі натискаємо на «правка». У який з’явився вікні натискаємо «знайти». З’явитися пошуковик по реєстру. Можна відкрити цей пошуковик швидше. Як тільки запустили редактор реєстру, натискаємо поєднанням клавишь «Ctrl+F». В рядок пошуковика вставляємо або вписуємо слово «webalta». Видаляємо все, що видає пошуковик. Видаляємо без сумнівів. Перший час буде здаватися, що Ви видаляєте, а вона знову прописується. Це не так, просто вона «заполонила» весь реєстр. Хвилин за 10 -15 дасте ради. Потім поверніться на початок реєстру, та ще раз виконайте пошук, може щось залишилося.

Пункт №3 найскладніше позаду, тепер залишилося прибрати webalta з браузера.
Для цього запускаємо його.
Якщо у Вас «Опера», у лівому верхньому куті наживаємо «Опера», це є меню. Вибираємо «налаштування», потім «загальні налаштування». Прибираємо webalta, ставимо потрібний пошуковик або експрес-панель.
В Хромі, заходимо, натискаємо на ключ. Вибираємо «налаштування», потім «основні». Прибираємо webalta і встановлюємо потрібні параметри.

І на кінець останній пункт №4. Видаляємо останні сліди Вебальты з браузера.

Можна піти двома способами. Перший, видалити ярлики браузера панелі керування з робочого столу. Знайти його на диску «С», в папці Program Files, скопіювати на робочий стіл. Другий шлях, більш простий. Клікаємо по ярлику браузера правою кнопкою мишки. У вікні натискаємо «Властивості». Шукаємо рядок «Об’єкт». У ній повинна бути такий напис:
В «Опері» — «C:Program FilesOperaopera.exe»
У «Хромі — C:Users1AppDataLocalBromiumApplicationchrome.exe

Все що зайве видаляємо. Після чого епопея з видаленням webalta завершена.

Для тих, хто хоче трохи більше дізнатися про цей пошуковик ще стаття про те як прибрати webalta, користуйтеся ?

Ну а для тих, хто перебуває в блаженному стані ліні, не полінуюся закинути ось це відео, користуйтеся і пам’ятайте, що профілактика краще, ніж лікування. Забудьте про встановлення за замовчуванням і завжди дивіться розширені налаштування, так і уважніше читайте те, що вам пропонують встановити.

У статті я не даю оцінку самому пошуковику, а лише показую як вирішити проблему, яка виникає. До речі, у вас вона не виникала?

Схожі записи