Як позбутися від наркологічної залежності

3-12-2023

Вкрай рідко наркомани можуть самостійно позбутися залежності самостыйно. Більшість з них не відмовляються від наркотиків і не вважають за потрібне звернутися до фахівців. Найчастіше, ці люди впевнені в тому, що самі можуть кинути вживати препарати в будь-який момент. Просто саме зараз вони цього не хочуть.

Чому так відбувається? давайте подивимося на це з боку самого наркомана. Дізнаємося, які відчуття він відчуває і що відбувається з ним під час припинення прийому наркотиків. Ми, звичайно ж, не пропонуємо вам пробувати наркотики. Сьогодні досить тих, хто зміг розповісти через що пройшов і як зміг позбутися залежності. І якщо ви сумніваєтеся, що наркотична залежність це саме хвороба, давайте розбиратися разом. А за допомогою радимо вам звернутися за посиланням https://www.metod-center.com/ та дізнатися про це докладніше.

Наркоманія-шкідлива звичка чи хвороба?

Наркотики з’являються в житті з різних причин, і обговорювати ці причини не тема нашої статті. Але найчастіше-це відхід від реальності, якому передували якісь стресові події. На перших порах наркоману досить невеликий дозування, але потім, звикаючи, організм вимагає все більше і більше. А коли він не отримує дози, в організмі починається ломка.

За словами колишніх наркоманів, він відчуває дику біль у всьому тілі, яка, здається, виламує кістки і розриває м’язи, біль скручує кожен суглоб. І це не образні визначення, а цілком реальні. У наркомана відбувається скорочення і спазми в м’язах. І сила їх така, що дійсно дорівнює силі, близькій до перелому кісток і розриву зв’язок. Лише з тією різницею, що коли ми підвертаємо ногу, то гострий біль триває мить, а потім з’являється приглушена, ниючий. Наркотично залежна людина ж відчуває гострий біль постійно, і вона не переходить в стадію стихання. Також з’являється тремор в кінцівках, якщо говорити медичними термінами – абстинентний синдром або синдром відміни.

Впорається з болем самостійно людина не в силах. У цей момент його думки тільки про одне – знайти дозу і зняти больові відчуття. Вже немає думок піти в іншу реальність (отримати кайф). Все стає набагато прозаїчніше. І це один з моментів, чому наркоманія – це хвороба.

Що в цей момент відчувають рідні наркомана? страх за життя близької людини. Не рідко і за себе, якщо людина вже перестає контролювати свої дії. Наркомани агресивні, в будь-який момент з дому можуть бути винесені гроші, прикраси. Вони готовий віддати за дозу все.

Якщо у вашій родині наркоман не намагайтеся впоратися з його хворобою самостійно! чим швидше ви звернетеся за допомогою до фахівця, тим більше шансів позбавити його від наркотичної залежності!

Головне зрозуміти і прийняти факт, що наркоманія – це хвороба. Ніякі доводи і вмовляння не допоможуть вирішити проблему будинку самостійно.

Як допомогти наркоману

Будь-які розмови і переконання відмовитися від цієї «звички» можуть викликати агресію з боку людини, що вживає наркотики. Швидше за все, він займе оборонну позицію і стане в стійку «я не наркоман і завжди можу кинути». Така розмова можна провести з підлітком, пробує першу сигарету з марихуаною, але якщо людина вже вживає наркотики не в перший раз, його організм, швидше за все сам від них не відмовиться.

Кілька порад, як допомогти наркоману:

  • не давати наркоману гроші. На наш погляд, це не вихід. Коли підступає ломка, то він піде на злодійство, а іноді і не тільки на нього.
  • вести задушевні розмови. Можливо, якщо наркоман знаходиться на початковому етапі, то ваше відчай здатне справити на нього враження. Це залежить від характеру ваших стосунків. Але мало хто може співчувати людині, планомірно руйнує власне життя і життя близьких. Найчастіше розмова перетікає у взаємні закиди або переходить на крик.
  • ні в якому разі не читайте наркоману нотації. Постарайтеся знайти спосіб, умовити його лягти в клініку. Якщо самостійно ви не можете умовити його, то краще, якщо цим займеться професійний психолог.
  • примусове лікування. Це той етап, коли ви не можете вмовити наркомана лікуватися.

Наркоманія-важка хвороба. І доведеться віддати всі сили для того, щоб ваша кохана людина змогла повернутися до нормального життя. А ще вам знадобляться сили під час реабілітації. Щоб знайти їх, вам також може знадобитися консультація фахівця.

Як лікувати наркоманію

  • Порада перша. Перш за все, ви повинні мати єдину стратегію лікування. Вся сім’я повинна зайняти певну позицію по відношенню до наркомана. Ми не говоримо про агресію. Але ж як часто буває – батько заборонив давати гроші, а добра бабуся витягла з-під матраца останні копійки для улюбленого онука/внучки.
  • Порада друга. Не намагайтеся лікувати наркомана самостійно! адже якщо у вас болить зуб, ви ж не лікуєте його самі? правильно, ви йдете в лікарню. Позбавити від залежності може тільки лікар. Зверніться до фахівця на ранньому етапі. Це заощадить вам здоров’я, нерви, гроші.
  • Порада третя. Беріть участь у житті та лікуванні наркомана. Йому як ніколи потрібна ваша підтримка.
  • Порада четверта. Мотивація. Для кого-то мотивацією для відмови від наркотиків може стати власна дитина, для кого-то кохана людина або батьки. Але фраза:» ти ж псуєш власне здоров’я ” ніколи їй не стане. Мотивацією для відмови може служити безліч речей. Знайти ту саму допоможе близька людина спільно з психологом.
  • Порада п’ята. Подразник. Часто це стосується підлітків. “ти крутий або ти не крутий», коли своє місце під сонцем і свою «крутість» доводиться доводити прийомом наркотиків. Ізолюйте підлітка від такої компанії. З дорослою людиною це зробити буває набагато складніше. Але нове середовище, без наркотиків, йому вкрай необхідна.
  • Порада шоста. Вибирайте правильно клініку для лікування. Тут важливо не тільки те, скільки коштує лікування. Важливо розуміти, які фахівці будуть працювати з наркоманом, які процедури будуть проводитися, чи буде працювати реабілітолог.
  • Порада сьома. Якщо ви намагаєтеся впоратися з наркотичною хворобою на дому, то шукайте психолога, який буде приїжджати додому. Психолог повинен спеціалізуватися на лікуванні наркоманії та мати досвід роботи. Це обов’язково!

Як лікують наркомана в клініці-процедури

Перш за все, наркологи знімають больовий синдром і проводять детоксикацію організму в цілому. Це стресова терапія, яка проводиться індивідуально з кожним пацієнтом і під суворим лікарським контролем.

Вона не стане єдиною. Після того, як був прибраний абстинентний синдром, людина не розлучається з наркозалежністю. Не існує чарівного уколу, який допоможе раз і назавжди забути про прийом препаратів. Бажання тим більше посилюється, якщо наркоман потрапляє в ту ж середу, звідки вийшов. Тому важливо, щоб після процесу детоксикації хворий пройшов повний курс реабілітації.

Методи, яким проводять процес детоксикації різні, визначає і призначає їх лікар.

  • плазмофорез. Це складна процедура, яка за своїми параметрами схожа на хірургічну операцію. Простою мовою це означає, що у хворого беруть кров, відокремлюють плазму і очищають її від токсинів, після чого вводять назад. При цьому під час процедури наркоману вливають фізіологічні розчини, що підтримують його життєдіяльність.процедуру плазмофорезу призначає лікар після збору анамнезу. При важких серцево-судинних захворюваннях ця процедура протипоказана.
  • ксенотерапія. Більш щадна процедура, яка проводиться не менше п’яти разів. Він не викликає побічних реакцій, нормалізує сон і прибирає депресивні стани хворого. У періоди ремісії хворого, між сеансами обов’язково проведення сеансів психотерапії. У цей період наркоман більш сприйнятливий до порад і рекомендацій психолога.
  • електросон. Не потрібно плутати його з тими страшними тортурами, якими лікували хворих в 60-і роки. Електросон-це електричні розряди, які не завдають дискомфорту хворому, занурюючи його в сон. Що дає: заспокоює, під час сну відновлюється обмін речовин і провідність нервової системи, а також виводяться токсини з організму.

Є ще безліч процедур, які можуть підійти для конкретної людини. Тільки досвідчений лікар зможе правильно підібрати методи лікування. Деякі види наркоманії можу лікуватися і амбулаторно. Але це лише перший етап в лікуванні.

Другий етап-реабілітація

Для того щоб наркоман зміг відмовитися від тяги, йому потрібен стимул, мотивація. Або краще сказати те, чим він може замінити свою тягу до наркотиків. Самостійно знайти їх може не кожен.

Перш за все, потрібно виявити причини, що спонукали приймати наркотики і знайти, чим замінити. НайчастішеНаркотики починають приймати підлітки в компаніях. Кожен з них не в силах виявитися «слабаком», і бажання довести свою «крутість» призводить до вживання кодтерпіна, метадону та інших речовин.