Отже, ми визначилися з типом свого сайту, його цілями і завданнями, визначили коло осіб — аудиторію користувачів, для якої буде працювати наш сайт. Ми вже маємо дані, які потрібно оптимальним чином структурувати і представити у вигляді web-сайту. Тепер потрібно створити для нього такий зручний інтерфейс сайту, яким буде приємно і просто користуватися. Знову нагадаю, що для web-дизайну недостатньо знати HTML мова і вміти користуватися графічними редакторами. Так, все це потрібно, але все-таки не достатньо для створення сайту. Тільки потрібно розуміти, що як би інтерфейс сайту не був зручний для користувачів, але якщо на ньому не буде хорошого, потрібного контенту, то ефект від нього буде мінімальний. А ось якщо до хорошого вмісту хороший, зручний інтерфейс, користувачі однозначно це оцінять і сайт почне додавати у видачі.

Web-дизайн, як і дизайн взагалі — це розробка ергономічною, зовнішньо респектабельною системи. Web-дизайнери застосовують поняття «usability«. Це справжня наука, про розробці дизайну, орієнтованого на відвідувача. У російській мові важко підібрати аналог цього поняття. Найчастіше вживається термін «ергономіка», як найбільш близький за значенням англійської «usability». Дизайнер отримує дані, які потрібно найкращим чином систематизувати і представити як web-сайту, оснастити інтерфейсом зручним і зрозумілим для користувача. Відповідно можна стверджувати, що web-дизайн – це знання інструментів для розробки сайту (мов розмітки і програмування, програм для обробки графічних об’єктів і для формування сторінок сайту, різноманітних клієнтських і серверних утиліт і додатків) і майстерне володіння ними, що, безсумнівно, допоможе розробникам у створенні web-інтерфейсу.

Вміння створювати чітку структуру інформації і спроектувати систему модульної навігації вкрай важливо при створенні сайту. І ось, коли вся інформація чітко впорядкована, детально опрацьована структура інформаційної моделі, настає час подумати про те, як ми будемо візуально представляти наші дані.

І знову – не поспішайте відкривати графічний редактор. Візьміть олівець і звичайний аркуш з альбому для малювання або креслення. Покладіть його перед собою горизонтально – саме так він найбільш відповідає пропорціям екрану. Уявіть, що всі об’єкти, які передбачається розмістити на сторінці (зазвичай дизайнери починають конструювати головну сторінку сайту, а дизайн інших сторінок буде спиратися на неї) — це модулі. Їх можна намалювати схематично у вигляді прямокутників. Деякі поради з проектування зручного інтерфейсу сайту можна підглянути на http://www.mahaon.kiev.ua/, часом не варто винаходити велосипед, а просто подивитися як роблять ті, які в цьому питанні «собаку з’їли».

Які ж модулі повинні знаходитися на головній сторінці сайту? Проаналізуємо найхарактерніший варіант для простенького сайту невеликої фірми.

• Назва (зазвичай це назва організації або сайту)
• Логотип (нехай це буде графічний об’єкт, який є ексклюзивним ідентифікатором проекту або організації)
• Панель посилань (з її допомогою буде виконуватися перемикання між сторінками проекту, зазвичай це один блок, але так само може використовуватися і кілька блоків).
• Інформація (поки досить інформаційного змісту головної сторінки).
• Додаткова інформація (це може бути банер проекту — партнера, текст з інформацією про спонсорів).

Тепер отримані «прямокутники» потрібно розмістити на сторінці (екрані). Багато хто, навіть досвідчені дизайнери, перед тим, як почати розробку проекту, подорожують по інтернету, спостерігаючи різні варіанти використаних рішень, а новачкові досвід «серфінгу» просто необхідний.

Рекомендується вибрати графічне оформлення, колірну гаму, модульну сітку. Вподобані варіанти збережіть собі в обраному, або просто у вигляді скріншотів. Не забудьте відзначити для себе, що привабило вас в дизайні того чи іншого проекту.
Головне, навчитися швидко моделювати єдину систему, використовуючи вибрані інформаційні блоки. Якщо ви хочете замовити створення дизайну «на стороні», а для upgoing.ru саме так я і вчинив, то чим більше конкретної інформації ви дасте дизайнеру, тим простіше йому буде зробити саме те, що ви хочете.

Схожі записи