Подумав, що десять статей для цього блогу в лютому, більш ніж достатньо, та вибачте не втримався і вирішив викласти ще одну. Тим більше, що ця буде як продовження рекомендацій копірайтерів, але на цей раз копірайтер вже інший. Видно статті про копірайтинг, нагадують мені про моєму першому досвіді заробітку на біржах копірайтингу, гроші зароблені тоді, лягли в основу цього блогу. Отже поїхали:

Кілька років тому мені прийшла в голову думка: а чи не спробувати заробляти гроші через Інтернет? Як я чула, зараз це роблять навіть школярі, а раз так, то це не повинно бути дуже складно. І я стала шукати інформацію по темі «як заробити в мережі«.

Спочатку мені траплялося дуже багато сайтів, де пропонувалося самому створити свій інтернет-проект, наповнити його цікавим контентом, потім повісити рекламу, і нібито після цього ти дуже швидко розбагатієш. В це мені вірилося насилу, тим більше, що у мене вже був невеликий досвід в сайтобудуванні, і я знала, що не так-то це просто створити свій власний сайт, який при цьому буде ще й приносити дохід. Тому я стала шукати інші шляхи.

І з часом такий шлях знайшовся. Зовсім випадково я дізналася, що в Інтернеті можна заробляти на написання унікальних текстів. Це була дуже цікава пропозиція, і я вирішила більш детально вивчити всі сторони цієї справи. Виявилося, що написання текстів для Інтернету носить назву «копірайтинг» і є заняттям зовсім нескладним. Для цього потрібно лише вміти правильно і красиво викладати свої думки і володіти навичками грамотного письма. Але навіть якщо ви всім цим володієте не дуже добре, то при бажанні всьому цьому можна навчитися. А для перевірки орфографії, врешті-решт, існують текстові редактори.

Спочатку, звичайно, було важко, і робота йшла не дуже легко. Почати я вирішила з постингу на форумах, замовлення шукала через Адвего. Платили за це не дуже багато, але це давало можливість отримати хороший досвід у написанні текстів на замовлення. Тим більше, що написати 100-150 знаків у повідомленні на форумі набагато простіше, ніж відразу взятися за написання повноцінної статті.

Мені дуже сподобалося працювати на форумах. По-перше, не потрібно було багато писати, лише залишити на одному форумі в день кілька повідомлень, зазвичай 2-3. Після чого треба було переходити до наступного форуму. По-друге, було дуже приємно кожен день спілкуватися з людьми і дізнаватися щось нове. Попрацювавши протягом декількох місяців, я дізналася дуже багато корисної інформації, в тому числі і про роботу в Інтернеті, отримати яку іншим способом було просто неможливо. По-третє, я навчилася швидко набирати текст, і з часом швидкість моєї роботи зросла, що природно, обіцяло велику прибуток.

Не вірте, коли кажуть, що за повідомлення на форумах ніхто не буде платити. Це абсолютно не так! Треба тільки вміти знаходити хороші замовлення, і намагатися працювати не безпосередньо з замовниками, а через спеціальні біржі контенту, — так менше ймовірність, що вас обдурять. Оскільки бірж невигідні замовники, які не платять за роботу, їх там зазвичай блокують, і більше вони не зможуть робити там замовлення. За ті кілька років, що я займаюся постінгом, робота не оплачувалася, напевно, лише в 1% випадків. У решти 99% плата надходила вчасно і в повному обсязі.

Робота на форумах постером (той, хто пише повідомлення) має безліч переваг: на це йде всього кілька годин на добу, це вас ні до чого не зобов’язує, писати можна все, що завгодно, лише б це відповідало вимогам замовника, оплату ви отримуєте дуже швидко, іноді протягом декількох годин. Недолік у цієї роботи тільки один — дуже низька оплата. Хоча, при досить високій швидкості набору тексту в день на постінгу можна робити до кількох доларів. Навіть якщо працювати не кожен день, в підсумку виходить непогана сума.

Але я подумала, що на одному тільки постінгу зупинятися не варто, і вирішила зайнятися ще і написання унікальних статей. Зрозуміло, що на продажі статей можна заробити набагато більше, якщо писати добре, і так, щоб ці тексти купували. Для своєї першої статті я півдня підбирала інформацію в Інтернеті, переробила її, додавши свої власні думки, — і ось, нарешті, у мене вийшла справжня стаття! Вона була присвячена заробітку в Інтернеті, і її у мене купили за 3$.

Чи варто говорити, що писати статті стало для мене улюбленим заняттям, можна сказати, моїм хобі? Звичайно, писати кожен день, та навіть, напевно, і щотижня нові статті у мене не завжди виходило, тому я стала поєднувати постинг з написанням текстів на продаж. Коли були ідеї для нових статей, я займалася їх втіленням в реальність, тобто, писала статті, а коли таких не було, продовжувала займатися постінгом по форумам і блогам. Не уявляєте, як мені було приємно, коли раптом, під час роботи над яким-небудь форумом, приходило повідомлення про те, що моя стаття продана!

З плином часу справа пішла на лад, і писати стало набагато легше. Заробітки, зрозуміло, теж зросли — спочатку в півтора рази, а потім і в кілька разів. Кожна продана стаття давала стимул для написання все нових і нових. Однією тематикою я вирішила не обмежуватися, і стала писати на різні тематики, попередньо, звичайно, вивчивши їх і розібравшись, що до чого. Взагалі, це хороша порада для всіх, хто пише статті: не варто працювати лише з тими темами, що ви досконало знаєте, можна з таким же успіхом писати і на інші, якщо спочатку підготуватися за ним, почитати відповідні матеріали, погортати літературу і т. д.

І ні в якому разі не можна поспішати, копірайтинг — це справа, яка не терпить суєти. Тут більше всього підходить приказка «Поспішиш — людей насмішиш». Тому працювати треба спокійно, не поспішаючи, з відчуттям, з розстановкою, з позитивним настроєм, віддаючи собі звіт у тому, як і що, а головне, для чого, ти робиш. Не забувайте і про відпочинок, дорогі колеги! Писати краще всього зранечку, на свіжу голову, коли в неї багато нових ідей і думок, а рука ще не втомилася бити по клавішах.

Ви запитаєте: а скільки ж може заробити копірайтер сьогодні? Багато, дуже багато, якщо він професіонал у своїй справі. І на порядок менше, якщо любитель. Але чи так вже важливі гроші, коли ти просто займаєшся улюбленою справою і робиш те, що повинен, і те, що тобі подобається? А гроші до цього заняття обов’язково прийдуть, повірте!

Схожі записи

  • Шокуючий заробіток копірайтерів.
  • Заробіток на статтях
  • Яку біржу копірайтерів вибрати?
  • Біржа копірайтингу — заробляй!
  • Копірайтинг — робота, заробіток, покликання…
  • Як заробляти на копірайтингу не тільки на життя?
  • Копірайтинг: творче або комерційне початок?