Тема крадіжки контенту актуальна для багатьох і багатьох блогерів, тому цю новину, а точніше нову фішку в боротьбі з плагіатом від яндекса, не міг залишити без уваги. Так, що тут говорити, адже багато статей з upgoing.ru теж стають по просторах інтернету, іноді просто набридає боротися з лукавими веб-майстрами і просто забиваєш на цю справу. А ось тепер з’явилася хоч якась більш-менш реальна можливість взяти за яйця, ну або за інші частини тіла, копипастеров. Втім про все по порядку:

На офіційному блозі яндекса з’явилася ось така інформація, від якої форуми швидко заворушилися:

Найбільше обурення було з приводу того, що Яндекс встановив поріг в Тіц 10, для можливості додавання оригінального тексту в панель вебмастера. Так, додати текст ви можете за цим посиланням. Або я.вебмастере перейти до вмісту сайту і вибрати «оригінальні тексти».

Не думаю, що потрібно гнати хвилю з приводу того, що у вашого сайту немає тиц 10 і ви повністю безправні перед обличчям плагіатчіков. Швидше за все це тимчасова міра, на час тестування, покликана знизити навантаження на сервера. Здається мені, що якщо справа піде гладко, то дана можливість буде доступна для всіх сайтів. Але, як би там не було, підводні камені в даному нововведенні все ж є.

1. По-перше не все знаю про цю можливість, особливо блогери-початківці, а це означає, що у молодих сайтів, як крали нормальний контент, походу так і будуть красти. Пригадується фраза з Біблії: «Гине народ Мій від нестачі ведення». Це вже точно, чим менше знаєш, тим гірше для тебе, тому ніколи не шкодуйте часу на самоосвіту допомогою мережі, книг та іншого.

2. Яндекс обмовився, що авторство не буде враховуватися в ранжируванні, принаймні поки що. Доводиться чути багато нарікань на Яшу за те, що у гугла немає чому-то проблем з авторством, а ось для видачі яндекса зовсім не дивина, коли автори статей займають рядки нижче, ніж копіпастери, у яких траст сайту розумієш вище.

3. Швидше за все, поки що яндекс більше буде покладатися на свідчення своїх быстроботов ( мабуть «швидко» — це я перегнув ? ), а інформація про авторство отримана через панель я.вебмастера буде як додаткова. Інакше багато новинні сайти, які часто-густо копіпастять статті, просто зобов’язані потрапити під удар. А ось цього, як мені здається, яндекс явно не допустить.

4. Будь непроиндексированную статтю можуть вкрасти і видати за свою. Ось це по справжньому може багатьом додати головного болю, так що навіть не знаю у що може вилитися це в кінцевому підсумку. Однозначно можу порадити всім і кожному попрацювати над індексацією свого сайту. Ваш захист — це насамперед швидка індексація сайту, а ось якщо яндекс приходить до вас на блог раз в тиждень, то звідси і починаються проблеми, яких можна було б уникнути. Хоча повільність яндекса це більшою мірою пов’язана з обмеженістю його ресурсів.

5. Поріг в 2000 знаків. Не зовсім зрозуміло до чого встановлено цей поріг, адже більшість новин якраз за розміром тексту явно не дотягує до 2к.

6. То що яндекс ввів подібну опцію, розцінюється багатьма веб-майстрами, як розпис в своєму безсиллі достовірно визначати авторство контенту і тут я думаю істина десь поруч. Завжди легше перекласти частину своєї роботи на вебмастера, ага, нехай у нього тепер голова болить ?

Не дивлячись на багато негативні моменти, зазначу що багато є й позитивне в тієї можливості, яку яндекс нам надав. Насамперед з’явилося більше можливостей притиснути до нігтя тих, хто пре у вас контент. Це можна використовувати і в просуванні сайтів, адже тепер здерти посилання на першоджерело буде ще легше. Ніхто не змушує вас додавати всі статті я.вебмастер, хоча це і займає не більше хвилини, але ось серйозні авторські статті, або статті треба якими ви серйозно в плані seo-оптимізації потрудилися, додавати все ж варто.

Ну а з приводу того, як сайтів зі слабкою індексацією, заганяти у статті індекс раніше тих, хто їх тирить з RSS у мене є ідейка, якої періодично користуюся, але про неї опишу в одній з наступних статей.

Схожі записи

  • Яндекс закликає стукати на плагіат
  • Смішні підказки Яндекса — що ви там у себе курите?
  • Яндекс дістався до тізерів. Хто під наступним ударом, Адсенс?
  • Калінінград підкрався непомітно. Спасибі тобі Яндекс 🙁
  • Як повернути сайт в індекс Яндекса?
  • Яндекс взявся за переоптімізірованниє тексти
  • Як боротися з крадіжкою контенту