Як зробити дизайн інтер’єру самостійно

3-31-2021

1. . Зробити дизайн інтер’єру самостійно так, щоб він виявився вдалим, вкрай складно. Це навіть у професійних дизайнерів не завжди виходить. Але спробувати можна. У всякому разі, якщо результат буде не дуже, то отримаєте задоволення від процесу. Хочу вам порадити замовити дизайн интерьер Киев  за кращою ціною.

Є багато різних принципів в дизайні інтер’єру, які потрібно знати і дотримуватися для того, щоб бути професійним дизайнером. Дизайну вчаться роками, цей процес буквально нескінченний. Постійно ловиш себе на думці: “треба було зробити по-іншому!”але якщо ви робите дизайн для себе, можна обійтися простими засобами. У всякому разі, результат буде безумовно краще з нижченаведеними принципами, ніж без них.

Щоб людина добре запам’ятав подану йому інформацію, її не повинно бути багато. Можливості нашої пам’яті і сприйняття обмежені. В одній зі статей цього блогу я вже згадувала про «число міллера» або «магічне число психології». Не буду детально пояснювати в чому сенс, якщо захочете про це дізнатися докладніше – вікіпедія вам на допомогу. Але суть в тому, що ми добре запам’ятовуємо за один раз не більше п’яти одиниць інформації. Тому в даній статті принципів дизайну буде саме п’ять. На практиці їх значно більше, просто для даної конкретної статті їх вибрано п’ять для полегшення запам’ятовування.

Лінії

Лінії і осі в інтер’єрі надзвичайно важливі. Вони створюють гармонію і симетрію, впорядковують простір. Я детально розповідаю про це в статті «навіщо потрібно дотримуватися осі в інтер’єрі».

Якщо вам потрібно з чогось почати планувати свій простір в будинку або квартирі, то почніть з визначення головних осей і предметів, які будуть на них розташовуватися. Від цих осей ви побудуєте планування кімнат і приміщень.

Пізніше, коли планування буде зроблена і вам знадобиться повісити картини або розмістити книжкові полиці, то без напрямних ліній вам теж не обійтися. Більш детально можете прочитати про це в статті «як правильно розвісити картини в приміщенні» читати.

Звичайно, професійні дизайнери не завжди строго слідують лініях в інтер’єрі, і досить часто з порушення, ігнорування ліній, виходить хороший інтер’єр. Але якщо ви робите дизайн самостійно, краще не експериментуйте. Потрібно добре освоїти якийсь принцип, бути з ним «на ти», перш ніж його відкинути. Особливо, якщо ви робите один з варіантів класичного інтер’єру. В цьому випадку без осей симетрії обійтися неможливо.

До того ж, лінії можуть бути напрямними у вертикальній або горизонтальній площині. Наприклад, якщо ви поклеїли сучасні шпалери з вертикальними смугами, то меблі з крученими бароковими завитками поруч з ними буде виглядати дивно. Вертикальні лінії будуть підказувати вам і такий же геометричний, прямолінійний стиль меблів.

Форма

Так само, як і архітектура, хороший дизайн інтер’єру неможливий без гармонійного поєднання форм. Кожен предмет зводиться в уяві дизайнера до якоїсь первісної простий геометричній формі-кубу, колу, овалу, прямокутника і т.п. І речі в інтер’єрі поєднуються між собою саме як набори форм.

Певну форму мають і елементи меблів. Тонкі або товсті ніжки, широкі або вузькі підлокітники, круглі або витягнуті ручки дверей і т. Д.

Форми повинні поєднуватися між собою. Зазвичай про це забувають люди якщо купують меблі без попереднього проекту, а просто прийшовши в торговий центр і вибираючи за принципом: «а ось симпатичний диванчик». Найстрашніша ситуація, це коли дружина робить в квартирі щось класично-прованське, а чоловік потім купує туди масажне шкіряне крісло, яке своєю масою домінує над усім навколишнім простором і просто стає «чорною дірою» для цього інтер’єру.

Якщо ви збираєтеся купувати меблі, то не варто їхати відразу в магазин, а підберіть в інтернеті картинки меблів, яку ви хочете поєднувати один з одним і зберіть їх разом хоча б у вигляді презентації powerpoint. Вам тоді краще буде зрозуміло взаємодія розмірів і форм один з одним і чи не буде в цьому якогось конфлікту.

Текстури і колір

Наступним конфліктним моментом в інтер’єрі стають текстури і колір. Я детально розбираю ці два питання, які часто йдуть “рука об руку”, в статті» як правильно змішувати патерни в інтер’єрі ” читати.

Якщо ви робите дизайн самостійно, то запасайтеся шматочками шпалер, просите обрізки тканин, знаходите зразки плитки, підлогових покриттів і фарби. В іншому випадку, якщо ви все будете робити «на око» і по пам’яті, ви отримаєте місиво з квітів і текстур, які між собою погано поєднуються.

Із зразками фарби найпростіше, їх безкоштовно можна взяти в будь-якому спеціалізованому магазині фарб або великому будівельному торговому центрі. Шматок шпалер теж зазвичай дозволяють відірвати там, де їх продають. З тканиною складніше. Якщо ви вибираєте диван в певній оббивці, то зазвичай максимум, що ви можете зробити, це сфотографувати оббивку на телефон.

А ось плитку роздобути цілком реально. Великі спеціалізовані магазини плитки часто мають на складі деяку кількість битою або списаної плитки і її можна попросити просто так. Для свого дипломного проекту я отримала достатню кількість зразків, просто обдзвонивши з десяток великих магазинів керамічної плитки. Десь мені її дали безкоштовно, десь за вельми символічну плату.

Зразки підлогового покриття дістати складніше, але якщо дуже потрібно, то продавці часто погоджуються дати зразок на час під заставу. Наприклад, якщо вам потрібно подивитися, як підлога буде поєднуватися з обраними дверима.

Простір

І у нас залишився останній, але найбільш складний для розуміння «простими людьми» принцип-принцип відкритого простору.

Коли людина купує квартиру або будує будинок, він чомусь намагається набити все надане простір речами. Змусити шафами, кріслами, столиками, пуфиками і плазмовими телевізорами. А потім ходить і стукається пальцями ніг об ніжки ліжок. Або двері в кімнату при відкритті впирається в шафу. Або щоб сісти за обідній стіл, потрібно до стільця протискуватися боком. І що найдивніше, місця часто не вистачає і в приватних будинках, де квадратних метрів набагато більше, ніж в квартирі, але навіть тут люди примудряються витратити весь вільний простір до останнього міліметра.

Простір – це і є розкіш. Свобода, вільна територія розслабляє. Згадайте відчуття, коли ви виходите на високий берег річки або гірський скеля. Перед вами відкривається простір, виникає відчуття свободи, легше дихається. Так навіщо захаращувати предметами свій особистий простір? дайте собі свободу! заплануйте простір у вашому домі. Ви будете почувати себе краще, будете краще відпочивати.

Я розумію, у вас багато речей, вам треба їх кудись покласти. Це надцінні книги, які ви останній раз читали ніколи. Це болгарка, якою ви користувалися останній раз три роки тому. Це лижі і двадцять коробок з взуттям. Сервіз, яким ніколи не користувалися і який вам дістався від мами, і якщо його викинути, то мама засмутиться. Звичайно ж, соковижималка і два рулони шпалер, що залишилися від попереднього ремонту.

Зрозуміло, що по всіх цих речах смітник плаче. Але так шкода розлучатися з предметами, якщо за них колись були заплачені гроші. Не знаю, як в інших містах, але в москві зараз досить компаній, які займаються складським зберіганням особистих речей. За п’ять тисяч на місяць, ви звільните себе від мотлоху і відчуєте вільною людиною.

Другим фактором, який з’їдає простір, є заплановане гостьове місце, яким ніхто ніколи не користується. Я чую це кожен раз, з кожним новим клієнтом, що нам обов’язково потрібен гостьовий диван або великий стіл на кухні на випадок приходу гостей. Не думайте про це! сплануйте простір тільки для себе. Звичайно, якщо мова йде про квартиру. У будинку можна виділити окрему кімнату для гостей.

Якщо ви все ж захочете змінити своє життя і додати в неї свободи і простору, то подивіться статтю «як створити і підтримувати стиль мінімалізм в інтер’єрі» читати. Вона якраз про це.

Якщо ви відчуваєте, що не впораєтеся самостійно, то на цей випадок у мене є послуга «разові консультації дизайнера інтер’єру».