Всім доброго часу доби! Сьогодні на upgoing.ru мені б хотілося поговорити про дуже нагальну тему — як заощадити гроші?. У назві статті спеціально було додано «для інвестування», тому що саме в цьому криється одна з причин чому бідні люди бідніють, а багаті багатіють. Якщо ви думаєте про те, як заощадити гроші на новий телефон, тому що той, який ви купили 3 місяці назад вже не такий «крутий» і цікавий, то це шлях в нікуди. Користь від такої економії вельми сумнівна, якщо не згубна.

Погодьтеся, всі ми намагаємося заощадити, виходить це в кожного по різному, але стаєте Ви багатшим від того що заощадили трохи грошей? Втім давайте поговоримо на цю тему в одній з наступних статей, а зараз зупинимося на самому процесі економії. Для затравки один з моїх діалогів:

— Привіт Сірий! Прочитав у тебе на блозі що ти вклав у памм-рахунки понад 10000$. Скажи, де ти взяв гроші?
— Заощадив. ?
— Ти що знущаєшся, адже в тебе зарплата всього 500$?

Моя середня зарплата в минулому році дійсно була близько 500$, плюс зарплата дружини в районі 200. Разом 700$ на сім’ю з чотирьох осіб. Вирішіть самі багато це чи мало. Хоча бували року і гірше, коли розмір зарплати був на порядок нижче, ось тоді ми серйозно задумалися над тим, як економити гроші. Досвід отриманий в ті роки і сьогодні продовжує приносити свої дивіденди. Впевнений, всі ці способи доступні і вам.

Як заощадити гроші, способи перевірені часом

1. Почніть вести докладний облік грошей. Був час, коли я міг би точно сказати скільки за місяць витрачено на чорний хліб, а скільки на макаронні вироби, ще 3-4 роки тому ми вели дуже жорсткий облік всіх витрат. Зараз це робиться в більш м’якій формі, але так чи інакше облік ведеться. Почніть це робити і Ви здивуєтеся скільки в нашому житті витрат, яких з легкістю можна було б уникнути. Як багато покупок ми робимо не тому що треба, а тому що захотілося. Маркетологи добре відпрацьовують свій хліб, адже їх завдання якраз і полягає в тому, щоб Ви купили навіть те, без чого з легкістю змогли б обійтися. Виходячи з цього переходимо до другого пункту відкриває як можна заощадити гроші на покупки.

Як заощадити гроші на покупки

2. Ідіть за покупками зі списком. Складання конкретного списку покупок вбереже вас від «захотілося» і дозволить витрачати гроші на те, що потрібно. Крім цього, Ви зведете до мінімуму такі ситуації, коли приходиш додому і згадуєш що щось не купив. Не знаю як з вами, але зі мною таке часто траплялося. Розгортаєш і знову йдеш в магазин, витрачаючи на це зайвий час і сили.

3. Плануйте оптові закупівлі. Це один з найбільш ефективних способів економії грошей, що дозволяє заощадити в районі 20-30% витрачених коштів. Гуртом завжди дешевше і це незаперечний факт. Адже що роблять магазини — вони беруть оптом і продають вам в роздріб, а на різниці непогано заробляють. Причому за наш рахунок. Ми з дружиною будемо відкладати частину грошей з кожної зарплати і авансу, а потім раз в 1,5-2 місяці здійснили набіг на оптовий ринок, після чого ті ж півтора місяці намагаємося з’їсти все що купили. ?

4. Купуйте на акції і знижки. Досить часто магазини влаштовують дні знижок і розпродажів, з метою позбутися від товару, який слабо продається, або з метою привернути до себе увагу. Треба сказати, що на цьому можна непогано заощадити. Це не означає, що Вам потрібно купувати все що продається зі знижкою, хоча спокуса і буває великий. Купуйте тільки те, що вам реально потрібно. Якщо про знижки відомо заздалегідь, то має сенс почекати з покупкою до «особливого» дня і заощадити на покупці 5-10%. Ми вже не говоримо про всякі різдвяні знижки в 50%, які широко практикуються за кордоном, наші реалії набагато менші, але від цього не менш приємні.

5. Покупки в інтернет-магазинах. Прогрес не стоїть на місці і зараз можна не тільки з легкістю здійснювати покупки в інтернет магазинах вашої країни, але і за кордоном. Не знаю, як Ви, але в мене вдома багато речей куплених саме через інтернет-магазини, причому вони обійшлися мені набагато дешевше, ніж якщо б були куплені в найближчому магазині. Порівняно нещодавно мій син вирішив отоварити кишенькові гроші і купив собі дешевенькі китайські годинники в найближчому магазині за 9$. Добре, що дружина повернула їх через пару днів, тому що годинами це назвати було складно. Так от, зайшов у китайський інтернет-магазин і знайшов точно такі ж годинники, які можна з легкістю придбати. Правда доведеться почекати 1,5 місяця доставки. Вгадайте скільки вони там стоять? Коли я побачив ціну, то був у великому шоці, і тепер у нашому бюджеті з’явилася нова стаття — покупки в Китаї. Так, коштують такі годинники там 1,6$, що дешевше більш ніж у 5 разів! Ви повинні розуміти, що китайці роблю багато дешевої фігні (вибачте за прямоту) але вони вміють робити дійсно якісні речі, які коштують набагато дорожче. Але при будь-якому розкладі купівля таких речей в інтернет магазинах буде вам в 2 і більше рази дешевше.

6. Не купуйте дешеві речі. Можливо у вас цей пункт викликає змішані почуття, що вступає в протиріччя з принципами економії, але дешевка є дешевина. Є такий чудовий вислів — скупий платить двічі. Іноді деякі додають — а дурний постійно. Хороша якісна річ прослужить вам довгий час і цим дозволить заощадити гроші. Чи траплялося вам купувати взуття, яка навіть не відходила одного сезону? Ну аж надто приваблива була ціна ? , не втримався. А потім довелося купувати ще одну пару і ще, замість того, щоб купити одну якісну яка відходила б вам як мінімум 2 сезону, а якщо за нею добре доглядати то і 3-4 сезону.

Економимо гроші на квартплаті

7. Енергозберігаючі технології. Одна з вагомих статей витрат сімейного бюджету це витрати на квартплату. Існує невелика розбіжність за статтями залежно від того, чи ви живете в приватному будинку або квартирі, але принцип незмінний. Так як я живу в приватному будинку, то наведу приклад зі свого життя. Коли ми тільки купили будинок, то взимку було зовсім холодно, а платити дорого, особливо за газ. Старий котел, важив багато, а толку від нього було мало. Поміняв котел настінний Арістон, пару вікон, утеплив пінопластом кухню, а заодно поміняв всі лампочки на енергозберігаючі. І що маємо в результаті? Вдома тепло, а плачу за це в 1,5 рази менше, ніж раніше. Тут принцип економії діє приблизно так: щоб заощадити гроші треба їх витратити. Але якщо витрачаєш з розумом зараз, то вже завтра гроші починають окупатися.

Припустимо вам потрібна машина. Купите ви за крутіше з витратою від 10л на 100км пробігу або менш престижного класу, але з витратою 5-7 літрів? Подумайте про це заздалегідь. Адже покупка більш економною машини дозволить в майбутньому вам економити за місяць (10 тисяч пробігу) близько 300 доларів, а може і більше того, все залежить від вибору. За престиж і бренд доводиться переплачувати.

Список порад, як можна заощадити гроші можна продовжувати ще дуже довго, але боюся, що небагато зможуть дочитати статтю до кінця ? Для нас важливо лише усвідомити кілька очевидних істин:

  • 1. Заощадити гроші можна, потрібно лише захотіти.
  • 2. Вкладайте зекономлені гроші в те, що забезпечить вам дохід або економію в майбутньому.

Я економлю гроші в першу чергу не тому, що хочу щось купити, а тому що хочу забезпечити свою фінансову незалежність в майбутньому. Ця мета визначає те, куди я вкладають гроші, які вдалося заощадити. Завдяки правильно обраному напрямку в минулому мені вже сьогодні вдалося перестати працювати на дядька, а звільнитися з роботи і почати працювати лише на себе. Дуже велику роль тут зіграло вдале інвестування в ПАММ рахунки та інші інтернет-проекти. І останнє, не економте на своєму освіту (книги, курси тощо). Гроші зекономлені на купівлі хороших книг — це не економія, а недозволена розкіш. Можете зі мною не погоджуватися, але це моя думка.

Всього доброго! І нехай все у вас вийде.

Буду вдячний за Ваші коментарі, а також за використання кнопки «Поділитися!» ?

Схожі записи

  • Легкий заробіток wmz для білорусів. Користуйтеся поки працює.
  • Даунсайзинг: навіщо платити більше, якщо є різниця!