Як замінити каталізатор

3-12-2021

Всі деталі автомобіля рано чи пізно зношуються, після чого їх необхідно відремонтувати або замінити.  Це відноситься і до каталізатора – елементу, який очищає відпрацьовані гази від сторонніх домішок.

При забрудненні або виході з ладу цього вузла відновити його працездатність надзвичайно важко. Вирішити дану проблему можна двома способами: придбати новий каталізатор і встановити на місце старого або замінити його полум’ягасником, звернувшись до фахівців, наприклад в замена катализатора kia , тут найкращі спеціалісти допоможуть підібрати каталізатор на вашу модель машини. Перший спосіб не викликає питань, тоді як другий породжує у багатьох автовласників сумніви в його доцільності. Щоб розібратися в цьому питанні і прийняти обгрунтоване рішення, необхідно враховувати ті переваги і недоліки, які дає заміна каталізатора на полум’ягасник.

У число переваг входять наступні фактори:

• зменшення витрат. Витрати на монтаж пламегасителя практично на порядок менше.

• використання дешевого пального. Після переробки можна без побоювання заливати в бак бензин аі-92, оскільки з автомашини видалений дорогий фільтр. Це-додаткова можливість економії.

• збільшення потужності. Відомо, що потужність двигуна внаслідок монтажу каталізатора знижується до 7%. Це обумовлено тим, що каталізатор складається з великої кількості сот, які перешкоджають виділенню відпрацьованих газів. Усунення каталізатора і установка на його місце пламегасителя забезпечує майже прямий вихід газів, так що втрата потужності відсутня.

• мотор працює без збоїв. Поширена думка, що заміна каталізатора на полум’ягасник ставить двигун під удар. Насправді це не так. Після видалення каталізатора функціонування мотора полегшується. Збої можуть виникати внаслідок некоректної прошивки ебу. Однак при правильному виконанні цієї роботи такої проблеми не виникає.

Серед недоліків слід відзначити наступні фактори:

• погіршення екологічних характеристик. Каталізатор фільтрує вихлопні гази автомашини. При його усуненні концентрація шкідливих речовин в них виявляється вище.

• необхідність перепрошивки. Після заміни каталізатора на полум’ягасник потрібна зміна програми блоку управління до рівня євро-2. Це обумовлено наявністю датчиків близько каталізатора, які стежать за складом вихлопу. У разі усунення каталізатора вони негайно передадуть сигнал про неполадки, внаслідок чого загориться лампа помилки, а в гіршому випадку двигун не заведеться.

• скорочення терміну експлуатації глушника. При відсутності каталізатора полум’я виходить інтенсивніше, через що тривалість експлуатації всіх елементів вихлопної системи зменшується приблизно на 7-10%.

Використовуючи дану інформацію, кожен автолюбитель може вирішити для себе, чи варто замінювати в своїй машині каталізатор на полум’ягасник.