Ви ніколи не задавалися питанням — як відновити сайт? Вітаю ви щасливий вебмайстер і схоже у вас ще все попереду ? Ну а, хоч про те як відновити статтю замислювалися? Що, теж не виникало необхідності? Або ви занадто акуратний людина, або великий везунчик. Але реальність така, що час від часу трапляються певні казуси і що-то з нашого сайту може зникнути. Буквально на днях, при роботі з одним плагіном у мене зникла одна стаття. Причому дізнався про це випадково, після того як запустив перевірку битих посилань. І що ж тепер робити. Можна відкотити зі свіжого архіву, правда доведеться пару статей оновити, або залишити все як є, якщо стаття несуттєва, все ж 3 роки минуло з моменту написання.

На те, щоб знайти статтю у вебархиве і прийняти рішення пішло буквально пару хвилин. І ось тоді я зрозумів, яка це класна річ — вебархив. Відновити статтю з нього сущі дрібниці, щоб відновити сайт знадобитися трохи більше часу, але і це можливо. Багато використовують вебархив для більш приземлених цілей — просто тягнуть звідти безкоштовний контент, відновлюючи цілі сайти, з подальшою їх монетизацією.

Як відновити сайт або статтю

Завжди робіть бекап! Чим частіше тим краще. У цьому випадку відновити сайт можна буде без звернення до вебархиву, або іншим сервісам. Заощадите час і гроші. Але розглянемо найгірший сценарій — бекапу немає!. Погано, але не смертельно.

Відновлюємо статтю з вебархива. Наведу приклад на підставі мого сайту і зниклої статті про семантичне ядро. Все одно хотів написати нову стати на цю тему, так що це доля ? Отже вводите в вебархив адреса статті:

На скріншоті видно точки, коли стаття потрапляла в вебархив. Далі все просто, натиснули і отримали шукане.

Зрозуміло що таким способом можна відновити і сайт цілком, або якусь його частину. Хоча все залежить від кількості сторінок, якщо їх кількість обчислюється сотнями або тисячами то є сенс скористатися додатковими сервісами, такими як R-Tools. До речі дають 360 сторінок для безкоштовного відновлення, хоча ціна на послуги так собі. За 5 доларів можна відновити сайт з 2000 сторінок, причому робиться все автоматом і на виході отримуємо готові html файли, які можна залити на хостинг і буде готовий сайт.

Не знаю, як йде справа зараз, але раніше багато відшукували померлі сайти, відновлювали їх таким чином і отримували за лічені копійки багатосторінкові веб-сайти. Куди потім такі сайти відправлялися думаю і так зрозуміло ?

Якщо стаття була для вас корисною, то буду вдячний якщо поділіться їй в соціалках. Можливо ви користувалися при відновленні сайтів якимись більш зручними сервісами, тоді не будьте жаднюгою — поділіться з народом ?

Схожі записи