Як правильно вибрати гребінець для волосся

4-1-2021
как выбрать расческу для волос

Гребінець – аксесуар, без якого ми не можемо обійтися. Згадайте, як буває не по собі, коли ви приходите на роботу, бажаєте привести себе в порядок і виявляєте, що забули гребінець будинку. Як без рук, чи не так? Спершу хочу порадити расческа для волос тизер за кращою ціною.

Історія появи гребінця

Перші примітивні гребінця з’явилися ще в кам’яному столітті. Їх робили з доступного матеріалу – риб’ячих кістяків, кісток тварин, бамбука, прожилок пальмового листя і інших підручних засобів.

Перші європейські гребінця-гребені були знайдені на території колишнього Стародавнього Риму. Виготовлялися вони найчастіше так: брали коров’ячий ріг, розпарювали його, розрізали уздовж навпіл, сушили і випрямляли, а потім випилювали зубчики потрібних розмірів. Заключним етапом ставала полірування. Також матеріалами служили кістки тварин, черепашачі панцирі і корали. Гребені щедро прикрашалися різьбленням і дорогоцінним камінням, які зображують візерунки і міфічних істот.

Єгиптяни користувалися гребінцями, зробленими зі слонової кістки і ебенового дерева. Помилуватися на них можна в нью-йоркському музеї «Метрополітен». Ймовірно, дістати такі гребінця в свій арсенал не відмовилися б і сучасні модниці.

В кінці середніх століть придумали гребінця для волосся з їжакових голок і свинячої щетини. Правда, звідки з’явилося дурне повір’я, ніби розчісування волосся гребінцем позбавляє людину чарівності або викликає головний біль.

У слов’ян гребені вважалися предметами магічної сили. Згадайте російські народні казки: героїня, за якою женеться нечиста сила, кидає свій гребінь, і на цьому місці виростає густий ліс. Також гребінь був неодмінним атрибутом різних магічних ритуалів. Матеріалом виготовлення ставало дерево.

В Японії закоханий юнак сам виготовляв гребінь і дарував його обраниці. Якщо вона приколювала його до зачіски, значить, вона згодна вийти заміж за нього. Забавно, що часом гребені виступали не тільки в ролі прикраси волосся, але і як зброю – невеликі шпильки в формі стилет ставали метальними ножами.

У Франції та Іспанії гребені вважалися предметом розкоші. І не дивно – гребені щедро прикрашалися дорогоцінним камінням, їх замовляли у знаменитих майстрів. Якщо батьки хотіли видати дочку заміж, в її посаг обов’язково повинні були бути дорогі гребені.

У 1862 році вчений Олександр Паркс на Лондонській виставці явив світові своє великий винахід – пластмасу. З цього часу почалася ера пластмасових гребінців.

види гребінців

Зараз в магазинах ми бачимо величезне різноманіття гребінців. Різна форма, матеріали, розміри і, найголовніше, цілі. Давайте розберемося, які гребінця і для чого потрібні.

Гребінці для щоденного використання

За запевненнями експертів, здоров’я волосся правильний вибір гребінця безпосередньо впливає на здоров’я волосся. Відмінним варіантом на кожен день стане щітка з натуральною щетиною. Багато хто не розуміє, з якого ж створення состріжени ця сама натуральна щетина. Так ось – це щетина дикого кабана, кінський волос, китовий вус і свиняча щетина.

Плюси такої щітки:

  • Просто причісуючи волосся, ви масажуєте шкіру голови, що сприяє поліпшенню живлення волосся.
  • Щітка з натуральною щетиною дуже дбайливо і обережно розчісує сплутався волосся, а вже через пару днів використання пасма стануть більш м’якими і блискучими.
  • Чи не електризується.

мінуси:

  • Не годяться для кучерявого, мокрих і густого волосся.
  • Необхідно мити і чистити після кожного використання, так як на них осідають частинки шкіри і шкірне сало.
  • Вартість досить висока, причому ринок насичений підробками. Щоб відрізнити, натуральна щетина на щітці або штучна, витягніть кілька ворсинок і підпаліть їх. Якщо ворсинки скрутяться в кульку, і пролунає неприємний запах синтетики, значить, перед вами підробка.

Для догляду за тонкими, м’якими і плутаються волоссям хороші щітки з гумовою подушкою, так звані массажкі. Завдяки гумовій подушці, шкіра масажується, щітка добре пружинить і не рве тонке волосся. Дивіться, щоб зубчики не були дуже гострими.

Корисну дію на шкіру голови і волосся надає дерев’яна гребінець. Локони стають гладкими і блискучими. Але такі гребінця чудово вбирають бруд і піт, їх доводиться мити кожні півмісяця і міняти кожні півроку.

Щітки для укладки волосся

Сюди входять круглі і напівкруглі брашинги різних діаметрів і розмірів для укладання чубчика і кінчиків волосся, створення прикореневого об’єму, підкручування прядок і створення бешкетних кучериків. Підстава найчастіше зроблено з металу, але зустрічаються також пластик і кераміка. Щетина може бути як натуральної, так і штучною.

Крім того, використовуються так звані скелетні гребінця, їх пряме призначення – укладання з феном. Бувають пластиковими або металевими

Гребінці для створення ефектів

Зазвичай використовуються в перукарнях. Це пластмасові гребінця з широкими рідкими зубами для укладання чубчика і поділу локонів, завитого на бігуді; металеві або пластикові гребінці для начісування; гребінь з рідкими зубами, щоб розподіляти гель або мус по всій голові.

Окремо варто згадати лазерну гребінець. За допомогою лазерних променів вона зміцнює волосся, активує їх зростання і оздоровлює шкірний покрив. Волосся стає густим, лупа зникає.

підсумки

Отже, запам’ятайте кілька простих умов для вибору оптимальної гребінця:

  • Якщо волосся густе і жорсткі можна користуватися щітками з твердих матеріалів. Відповідно, для м’яких і ослаблених більше підійдуть силіконові й каучукові гребінця.
  • Якщо волосся пошкоджені – січеться, ламаються, занадто сухі – зуби на щітці повинні бути рідкісними.
  • Натуральний матеріал корисніше синтетики.
  • Металеві та пластмасові гребінці варто використовувати тільки для укладки або розплутування волосся, вони дряпають шкіру голови, а волосся січеться і електризуються.

Взагалі на тему гребінців можна говорити нескінченно, всю інформацію не вкласти в одну статтю. Тому читайте, вивчайте, радьтеся з професіоналами, пробуйте. І тоді ви підберете такий варіант, що ваше волосся завжди залишаться здоровими і доглянутими.