Не думаю, що скажу для багатьох новина про те, що популярний блоговый сервіс Livejournal або просто Живий Журнал (ЖЖ) 10 днів тому прийняла рішення про закриття посилань з блогів від індексації. Робиться це з двох причин:

1. Офіційно озвучена. Це зроблено нібито для боротьби зі спамом. А варто сказати, що спаму в ЖЖ явно додалося, адже багато просунуті сеошники почали заводити сітки на ЖЖ, що налічує навіть не сотні, а тисячі акаунтів. Та й самі жж-ники кинулися заробляти бабло в блогуні і аналогічних сервісах, розміщуючи купу посилань на невелику гріш. Я купив з пару десятків постових на Livejournal, але аж надто не сподобалося мені це справа, розміщують в основному в мінімумі тексту, плюс вставляють ще пару різношерстих посилань. Хоча для швидкої індексації посилання з жж дуже навіть непогано працювали.

2. Офіційно — не озвучена. Ну що тут гріха таїти, всі хочуть бабла, в тому числі і Livejournal. Витрати на сервера ростуть, а платні акаунти заводяться без великого ентузіазму, от і вирішили «допомогти» деяким. І думаю, ця фішка пройде, добре розкручені блоги на ЖЖ просто змушені будуть перейти на платні акаунти, щоб зберегти можливість заробітку на постових, ну і для підживлення своїх блогів. Хоча, попит на постові з Livejournal однозначно зменшиться, адже немає ніякої гарантії в тому, що индексируемость посилань зберегтися. А може завтра власник вирішить забити на блог і що далі? А так тим і хороший був ЖЖ, що навіть якщо блог «помре» але не буде видалений, то і ссилочку зберігатися.

Чому мені наплювати на цю новину? — Так, так — абсолютно по барабану, тому і виждав паузу, перш ніж писати статтю. По-перше тому що я не прокачував ніяких ЖЖ-акаунтів, по-друге, практично не купував посилань з таких блогів, роблячи основну ставку при піднятті ТІЦ на автономні блоги. По-третє, жоден свій проект не проганяв за сіток ЖЖ-блогів, хоча пропозицій на форумах вистачає. Так що мої втрати мінімальні. А ось для багатьох манимейкеров це стало справжнім ударом і мені в якійсь мірі їх шкода. Але саме життя вчить нас диверсифікації, про що на upgoing.ru вже писалося не раз. Не робіть ставку на один спосіб заробітку або один спосіб просування, завжди потрібно мати запасні варіанти.

Впаде чи ТІЦ з-за Живого Журналу? Так, впаде — не у всіх, але у тих, хто активно використовував його розкрутки, впаде однозначно. На скільки сильними будуть руху побачимо вже скоро, один-два наступних аппа прояснять ситуацію.

Хто наступний?

Думаєте сітки на безкоштовних блогових платформах зникнуть? Ну та, як би не так ? Так що незабаром інші сервіси відчують на собі зростання реєстрації нових акаунтів. І ось питання, коли той же юкоз, блогспот або LI дійдуть до свого краю? А може це і не станеться, а? Ось тільки тенденція введення платних аккаунтів лише набирає обертів: спочатку uCoz підібгав сапперов, змусивши ділитися прибутком, тепер ЖЖ. Ну а хто сказав, що все у нас буде йти легко та гладко, таке життя. Так що не вішати ніс — грошей в мережі менше не стало, просто потрібно знайти свою нішу заробітку в інтернеті. Ну і головне, щоб подобалося те, чим займаєшся. Адже якщо, скажімо, Вам подобається Web-дизайн і ви чудово малюєте, то сам Бог велів працювати в цьому напрямку. Вмієш добре писати, та ще й подобається це робити? Ну, тоді тобі просто закрито шлях до копірайтинг. Інтернет настільки великою, що місця вистачить усім. І хто його знає яким буде інтернет через 5-10 років, адже все розвивається настільки швидко, що потрібно постійно розвиватися і займатися самоосвітою, щоб тебе не викинуло на узбіччя.

Схожі записи

  • Урок 16. SEO: ТИЦ і PR сайту — дізнатися, перевірити і підняти
  • Апдейт PR через 300 днів і інше.
  • Безкоштовний ТІЦ і щедрий Яндекс
  • Юзери, віруси та інша хрень…
  • 20″>Піднімаємо ТИЦ 0–>20
  • Як підняти ТИЦ
  • + 10 ТІЦ по всім проектам.