В наш час більшість інформації, якою користуються користувачі, набагато важливіше й дорожче тих носіїв, на яких вони знаходяться. І для запобігання витоку і знищення такої інформації будь-якого домашнього користувачеві необхідна стабільна і безпроблемна робота і повна взаємодія всіх системних частин персонального комп’ютера, у тому числі і відмінна робота захисту. В даний час за збереження інформації відповідальність несуть як раз антивірусні програми.

Вся конфіденційність і безпека ваших даних залежить здебільшого від можливостей самого антивіруса. Зараз просто неможливо уявити систему без встановленого антивіруса. Безліч користувачів шукає безкоштовні зламані версії будь-яких програм захисників, не усвідомлюючи яку небезпеку вони піддають свою систему і всю інформацію, що знаходиться на жорсткому диску.

Деякі користувачі, задавшись питанням вибору хорошого і багатофункціонального антивіруса, звертаються до пошукових систем. Задавши в пошуковику питання про вибір антивіруса, ми отримуємо масу відповідей і рекомендацій від тисяч людей різних антивірусах. Якщо ви вважаєте що повністю убезпечили себе, то може стаття про 10 міфах захищеності буде Вам досить цікава.

Тепер перед нами постає інше питання – яку саме антивірусну програму вибрати з цього списку відповідей? Як же вибрати дійсно хороший антивірус? Втім, скільки б він не коштував, пам’ятайте, що антивірус завжди дешевше ремонту і це незаперечний факт.

Все залежить від системних характеристик вашого комп’ютера і вимог до захисника. Для кращого роз’яснення суті цієї теми, розглянемо ці питання детальніше.

Якщо ви збираєтеся використовувати антивірус на системі підключеної до мережі інтернет або навіть просто до локальної мережі – раджу купувати антивірус з можливістю захисту з боку брандмауера, наприклад — Kaspersky Internet Security 2012, Dr. Web Security Space Pro, Avast Enternet Security – такі назви антивірусів дають нам можливість побачити їх відмінну можливість захисту в мережі. Завдяки можливості захисту мережі, ми можемо бути спокійні за прийом і передачу даних. Все буде проходити під контролем захисника. Також інтернет захист дає нам можливість безпечного завантаження файлів під час завантаження інтернет захисник – перевіряє файл на наявність вірусного ПЗ, і якщо знаходить підозрілі дії в коді завантажуваного файлу, або знаходить якусь частину файлового коду в базі сигнатур – він автоматично дає сигнал браузеру і той в свою чергу припиняє завантаження файлу запобігаючи попаданню в систему шкідливих файлів.

Якщо ваш комп’ютер не підключений до мережі інтернет або до звичайної локальної мережі – обмежимо себе використанням простої звичайної версії антивіруса. Чималу роль грає простий, доступний і зручний інтерфейс. Якщо в програмі поганий переклад або незрозумілий користувачеві інтерфейс – це може призвести до не коректному використанню захисту, ігнорування небезпеки і навіть до втрати інформації з цифрового носія.

Якщо у вас старенька система або слабкі системні параметри – не раджу ставити дуже потужний антивірус – він буде забирати у вас дуже великий обсяг системних ресурсів, що впливає на швидкість обробки команд, іноді це навіть може призвести до зависання системи, що вкрай неприємно.

Для правильного вирішення цього питання, ми заходимо на офіційний сайт обраного нами антивіруса, і просто звіряємо системні вимоги даного софта з параметрами нашої системи, які ми можемо дізнатися, зайшовши в меню властивості системи.

Для даної системи буде достатньо простого антивіруса, але ще знадобиться купа примочок на подобу – usb disc security, і подібних систем, які проводять перевірку на наявність шкідливого ПЗ на змінних цифрових носіях підключених до системи. Дані програми дуже оптимальні, навіть коли у вас буде нормальна захист, додатковий захист – ніколи не завадить!

У виборі програми захисту системи, так само велику роль відіграє популярність і поширеність даної програми. Іноді маловідомі додатки можуть нести в собі дії не в бік захисту, а як раз навпаки. Іноді не варто вибирати і відомі антивіруси, реклами яких строкато виділяються на сторінках веб-сайтів. Кожен з таких антивірусів має багато плюсів і мінусів.

Давайте розглянемо на прикладі три найвідоміших в мережі антивірусні програми – Dr.Web, Kaspersky, Nod 32. Реклами даних антивірусних систем – майже на 70% сайтів Рунету.

Які їх переваги і недоліки?
Dr.Web – користується великою популярністю з-за маленького обсягу пам’яті яку він займає, це майже не позначається на ресурсах оперативної пам’яті і навантаження центрального процесора, одним словом – майже не вантажить систему, але це в свою чергу позначається на якості його роботи – він пропускає дуже багато нових вірусів, його бази сигнатур оновлюються постійно, але все одно в систему іноді можуть проникнути дуже серйозні віруси.

Kaspersky – відмінний антивірус, який користується популярністю через відмінної роботи в плані виявлення вірусного пз, але його великим і при тому істотним недоліком є завантаження системних ресурсів. Цей унікальний у своєму роді захисник сильно навантажує систему, що з часом починає переростати в зависання, що дуже заважає роботі.

Nod 32 – не поганий антивірус, не сильно навантажує систему, простий у використанні, оновлює бази кілька разів в добу. Але це дає мало користі, так як не виявляє багато вірусів блокованих не тільки Dr.Web і Kaspersky але і навіть простими антивірусами.

Як бачите, найвідоміші антивіруси, детально протестовані на дослідах, дають багато негативних відповідей.

А тепер давайте розглянемо можливості добре відомого, але на багато менше рекламованого в мережі антивіруса Avast. Воно дає нам можливість максимального захисту з усіх сторін. В його переваги над іншими його конкурентами входить:

— автоматичне оновлення сигнатур три рази в день;
— наявність мережного захисту – без підключення різних пакетів в ручну, все за вас зробить програма, тільки дайте згоду;
— можливість перевірки файлів на наявність руткітів – що немає ні в одному іншому антивірусі;
— можливість перевірки архівів на наявність шкідливих програм;
— можливість перевірки файлів, що завантажуються під час закачування;
— зручний і зрозумілий інтерфейс програми;

Не дивно чому багато радять користуватися продуктом Avast, та я й сам довгий час користувався цим антивірусом, а потім пересів на Symantec Endpoint Protection, після того, як один мій сайт ломанули і я поспілкувався з хакером це зробили ?
Але для повного вашого посвідчення в даному раді – зайдіть на офіційні сайти самих відомих антивірусів, подивіться відгуки. Спробуйте безкоштовну пробну тридцяти денну версію продукту, і впевніться що всі таки тільки під час використання системи захисту Avast – ваша система буде захищена надійніше, ваші дані будуть надійно захищені, і вам не треба буде боятися, що хтось зможе використовувати ваші дані у своїх цілях.

На перший погляд можна швидко звернути увагу на рекламні банери на сайтах з назвами самих популярних антивірусних програм, таких як Kaspersky, Nod32 і багато інших.

Як все-таки правильно зробити свій вибір? Як з маси пропозицій вибрати дійсно надійного захисника вашої системи? В процесі вибору захисника для системи, потрібно звертати особливу увагу на окремі показники, які характеризують властивості даної програми, такі як, наприклад, обсяг без сигнатур та інші подібні.

Схожі записи

  • Як безкоштовно позбутися від банера-здирника?
  • Антивірус як наркотик
  • Очевидні переваги антивіруса Битдефендер