Це питання спливає в голові практично кожної людини, коли несподівано в принтері закінчується фарба, а ось нові картриджі в магазині коштують досить недешево. Звичайно, якщо подібна ситуація виникає в офісі, про це і мова не ведеться, а от платити зі своєї кишені буває накладно. А ось як вплине на роботу це на роботу самого принтера?

Перш за все, велике значення має від якого принтера картридж – від струминного або від лазерного. У картриджах лазерних принтерів використовується порошок, а в струменевих – фарба або чорнило. Звичайно, бажано використовувати оригінальні картриджі, тобто фірмові, але якщо немає можливості придбати оні, давайте розглянемо можливість заправки того й іншого виду.

Лазерні принтери хороші тим, що в друку використовуються тонери, які не висихають, на відміну від чорнила, тому картриджі легко заправляемы. Не варто намагатися самостійно зробити це, тим більше, якщо у вас немає ніякого досвіду, найімовірніше ви просто измажетесь тонером, який до того ж погано відмивається. Та й сам тонер ще потрібно правильно підібрати. Самий оптимальний варіант – звернутися до фахівців, краще всього до перевірених, наприклад, хтось із ваших знайомих вже користувався цими послугами, і порекомендують вам кого-небудь, наприклад service812.ru. При зверненні до сумнівним організаціям можна зіткнутися з деякими проблемами: підміна вашого хорошого картриджа на інший, з поношені барабаном; недостатність наповнення порошком внаслідок чого принтер незабаром знову прийде в непридатність; наповнення неякісним або не відповідним по марці тонером, що призведе до зношування того ж барабана картриджа.

Зазвичай така послуга коштує близько 10-20 доларів, і після пари-трійки заправок барабан, як правило, зношується, і при друку на аркуші паперу з лівої сторони з’являється темна смуга. В цьому випадку однозначно доведеться міняти сам картридж. Однак не поспішайте викидати його, тому що у багатьох центрах заправки приймають порожні картриджі, коштують вони небагато, але тим не менш.

Справа йде трохи складніше зі струминними принтерами, так як фарба в них має властивість висихати. Як раз у мене і виникла подібна проблем, трохи затягнув з заправкою, а коли залив шприцом чорнило, залишки фарби в соплах сильно засохли і тепер доводиться думати, як це все реанімувати. Вартість нових картриджів у струйних принтерів, на відміну від лазерних, значно нижче, але і ресурс друку поступається. Можливість заправки також присутній, але існує небезпека того, що неправильно заправлений картридж потече усередині принтера і тоді доведеться купувати новий принтер. Є альтернативний варіант – купувати неоригінальні картриджі, які коштують в два рази дешевше. Єдиний мінус полягає в тому, що деякі марки принтерів, розпізнавши «не свій» картридж, просто відмовляються друкувати.

Вибір є завжди, і який з них більш доступний і прийнятний, вирішувати вам. Однак якщо згадати народну мудрість – ми не такі багаті люди, щоб купувати дешеві речі – напрошується висновок, що не варто економити на собі.

Схожі записи

  • Принтер для офісу