Всім читачам upgoing.ru доброго часу доби. Сьогодні мова у нас піде про такий незначний, на перший погляд менш важливий атрибут кожного сайту — favicon.ico або просто фавикон. А адже успіх проекту дуже навіть може залежати від різного роду дрібниць, тому не варто скидати створення фавикон для сайту з рахунків, адже у видачі Яндекса, поруч з вашим сайтом буде красуватися favicon.ico і повірте вона може серйозно вплинути на CTR.

Для прикладу взяв вибірку сайтів з продажу автомобілів і ось як там виглядають фавіконки:

Вже глянувши на фавиконку маєш певне уявлення про те, сайт якої тематики перед тобою, ну а брендові картинки дають уявлення ще більше. Наприклад на скріні вище Ви можете бачити фавиконку з буквочкой «І», гляну на неї відразу зрозумів, що це сайт газети «З рук в руки», яка досить популярна в Білорусі. І одразу прийшла думка, а що якщо відловлювати трафік за допомогою таких ось брендових фавіконок ? А потім подумав, ну його — адже можна і отримати по шапці, так що краще створюйте свій власний бренд, своє власне обличчя в мережі.

Якщо у вас в браузері відкрито багато вкладок, то просто придивіться до них — практично всі сайти мають свої індивідуальні фавіконки, особисто я потрібну закладку (а відкрито їх кілька десятків) шукаю якраз по маленькому зображенню.

Що стосується мене, то я особливо не став напружуватися і favicon.ico для upgoing.ru сунув знак долара, щоб було зрозуміло, що блог про те, як ці самі $$$ заробляти.

Як створити фавикон (favicon.ico) для сайту

Обзавестися фавиконкой можна кількома способами:

  • Завантажити готову favicon.ico з галереї фавіконок
  • Створити з будь-якої картинки за допомогою онлайн генератора фавіконок
  • Намалювати самому в онлайн генераторі favicon.cc

Вибирайте той спосіб який для Вас буде найбільш зручний. Для деяких сайтів я створював фавикон з картинки, для інших малював сам. По галереях ще не лазив, з причини того, що надто вже багато там фавіконок і часу на перегляд піде досить багато.

Отже, давайте пройдемося по цих способів більш конкретно.

Викачуємо фавикон для сайту з галерей favicon.ico

В принципі галерей можна знайти досить багато, але кину вам дещо по яким ішов сам, впевнений, що вибрати є з чого ?
Favicon.cc — величезна колекція фавикон, на даний момент більш 135 тисяч, вже повірте перегляд займе не одну годину, тому варто погратися з сортуванням.
Iconj.com — Сервіс де ми можете скористатися онлайн генератором створення favicon, або завантажити фавикон з вже наявних на сайті.
Favicon.co.uk — Якщо не попередні два посилання не зроблять свою справу, то тут ви ще знайдете кілька тисяч фавіконок, яку-небудь та скачаєте.

Насправді вибрати є з чого, на все потрібен лише час.

Створюємо favicon ico за допомогою онлайн генераторів

З допомогою вже наявного зображення досить легко створити фавикон, якщо скористатися онлайн генераторами. Принцип роботи більшості досить простий: завантажуєте зображення, яке буде використано при створенні фавикон, а на виході отримуєте вже готовий favicon.ico .

Favicon.ru — досить простий і зручний генератор, який діє за принципом, викладеним вище.

Якщо взяти вже описаний Favicon.cc (посилання вище) то все теж саме, просто до неподобства. У всіх подібних сервісах потрібно або завантажити зображення з комп’ютера, або вказати шлях якщо вона розташована в мережі, ну і на виході отримати бажане.

Які ще онлайн генератори, що діють за принципом завантажив-отримав можна використовувати?
В принципі вистачить і тих, що є, але якщо допустити що обидва будуть чомусь недоступні, то будь ласка:
Favicon-generator.org — буржуйський сервіс, але розібратися не складе великої праці.
Favicongenerator.com — простий, без зайвих надмірностей онлайн генератор favicon ico, принцип роботи і у російськомовного favicon.ru

Ну якщо комусь і цього буде мало, то Google Вам в руки, ну або скажіть в коментах, підкину ще десяток сервісів ?
Єдине що я хочу сказати, що якщо ви заливаєте досить велику картинку то якість розмивається, тому я попередньо зменшував картинку через фотошоп, а вже потім заливав в генератор. Метод «наукового тику» ще ніхто не відміняв — пробуйте і Ви досягнете максимальної якості.

Малюємо фавикон для сайту самостійно

Якщо ви твердо вирішили не витрачати час на просіювання галерей, або пошук підходящої картинки, то буквально за 5 хвилин можна намалювати свій власний фавикон. Використовувати для цього знову ж таки будемо онлайн генератори.

Скористаємося тим же Favicon.cc і спробую за хвилинку намалювати що-небудь для upgoing.ru (кликабельно)

Приблизно така штучка вийде на виході, тільки для favicon.ico вона буде ще менше

Аналогічно працює і favicon-generator.org або degraeve.com

Цих генераторів вам вистачить з лишком.

Як встановити favicon.ico на сайт

Як правило файл favicon.ico лежить в корені сайту, тому все що необхідно це просто редагувати цей файл на новий. Якщо потрібний файл в корені Ви не виявили, то можливо він знаходиться в іншому місці. Для цього перегляньте вихідний код сторінки вашого сайту і знайдіть рядок яка вказує шлях до favicon.ico
Так як у мене фавикон лежить в корені то в коді це виглядає так:

Коли місце розташування favicon.ico знайдено, все що залишається це замінити фавикон на новий.

Для більшої наочності, запропоную ще відеоурок як створити фавикон для сайту, хоча впевнений, що для багатьох це буде зайвим і Ви у всьому розберетеся самі.

Додайте унікальності свого сайту і насолоджуйтеся результатом! ?

Схожі записи

  • Створення сайту: Воронеж розглядає переваги для компанії
  • Огляд популярних CMS – вибираємо движок для сайту
  • Інтернет магазин: які нюанси необхідно враховувати при його створенні?
  • Як замовити сайт?
  • Уроки SEO: Як правильно обрати майбутню тематику сайту?
  • Створення персонального сайту. Складно створити персональний сайт
  • Як здійснити розробку сайту на підприємстві