Сервер або ж серверна станція – це спеціально зібраний комп’ютер, що знаходиться під управлінням спеціалізованої серверної операційної системи, такий комп’ютер працює цілодобово і в домашніх умовах виконує функції файлового сховища (забезпечує доступ до файлів, що знаходиться на ньому, всім членам сім’ї), дозволяє отримувати доступ до підключеного до нього принтера з різних комп’ютерів, що знаходяться в складі локальної мережі, а також надає доступ до інтернету всім користувачам.

Такий сервер дозволить стати своєрідною одиницею всесвітньої павутини, увійшовши туди у вигляді http або ftp порталу, які mail сервісу. Наприклад, FTP портал на вашому сервері дозволить вам, як віддавати викладені вами туди файли, так і приймати їх від користувачів інтернету.
Варто, звичайно, розуміти, що ресурси системи не безмежні і чим більше користувачів підключені до нього одночасно, тим сильніше він завантажений, а, значить, тим довше він буде відповідати на ваші запити. Тому слід заздалегідь подбати налаштуваннями безпеки, обмеживши доступ до вашого сервера ззовні.
Крім таких запобіжних заходів, як запобігання несанкціонованого доступу користувачам світової павутини, слід встановити на сервер спеціальні програми для захисту від вірусної загрози і небажаного трафіку, тобто антивіруси і фаєрволи.
Доступ до сервера, за замовчуванням, буде здійснюватися за допомогою введення певної послідовності цифр, які є IP-адресою вашої серверної машини, але можна також зробити доступ до неї більш зручним. Для цього необхідно придбати спеціальний домен, так, що доступ до вашого сервера буде здійснюватися шляхом введення стандартного значення буквеного.

Створюючи сервер для домашнього використання, варто відразу уявити собі коло завдань, які він буде виконувати і в залежності від цього робити вибір на користь тих або інших комплектуючих, про обслуговування серверів варто подбати самому початку, щоб потім уникнути зайвих проблем. Але слід орієнтуватися в першу чергу на мінімальні системні вимоги, які пред’являє до комп’ютера серверна операційна система. Відмінним вибором для звичайного користувача, що бажає підняти свій домашній сервер, буде Windows 2000/2003 Server.

Дана система пред’являє досить демократичні вимоги до комплектації комп’ютера: процесор з тактовою частотою 0.6 Мгц, а також 128 мб оперативної пам’яті. Звичайно, з такими показниками система запуститься, але ось відгукуватися на запити користувачів буде досить повільно. Тому більша тактова частота і велика пам’ять серверного комп’ютера не зашкодить.

Крім усього іншого Windows 2000/2003 Server володіє великою кількістю переваг, які припадуть до смаку користувачам, що використовують інші операційні системи Windows на своєму домашньому комп’ютері. В першу чергу це проста настройка, наявність зручного та інтуїтивно зрозумілого інтерфейсу, наявність в самій системі драйверів для більшості популярних мережевих карт, автоматизована налаштування мережі і доступ в інтернет, а також вбудований брандмауер.

Також, встановлюючи домашній сервер, необхідно не забути про те, що такий комп’ютер буде працювати цілодобово протягом довгого часу, а також постійно обробляти великі масиви даних і безліч запитів. Відповідно варто потурбуватися про гарну систему охолодження, яка буде довгий термін підтримувати температуру в системному блоці в межах норми.

Схожі записи