Ви створили сайт і приступили до його розкручування, здавалося б, справа пішла на лад, і перші відвідувачі вже переглянули ваш ресурс. Однак, трапляється так, що ваш сайт з невідомих причин випадає з індексу або стає забаненым пошуковими роботами.

У чому ж причина такого явища?

Причин, як ви розумієте, може бути декілька, проте, їх можна розділити на дві категорії – випадкове випадання сайту з індексу і бан сайту за якесь порушення.

Розглянемо детальніше.

Ви не здійснювали жодних протиправних дій, проте ваш ресурс заблоковано? Можливо, стався збій пошукового робота, який помилково забанив ваш ресурс або це помилка людини. Наприклад, веб-майстер приховує від індексації непотрібні сторінки сайту, такі як особисті дані користувача, але помилково приховує весь сайт. Крім людського фактора, буває і машинний збій, коли пошуковий робот випадково блокує ваш ресурс, або на вашому сервері відбуваються профілактичні роботи під час обходу пошукової системи, тому та і баніт ваш сайт. Крім того, кожен день розробляють все нові алгоритми ранжирування при пошуку, які часто дають збій, можливо при тестуванні такого алгоритму ваш ресурс випаде з індексу. Виглядає це приблизно так (один з моїх сайтик потрапили під АГС)

Але іноді буває так, що ваш сайт можуть забанити цілком заслужено, за будь-яких заборонених дій. Основна причина — застосування «чорних» методів пошукової оптимізації, наприклад, розміщення переоптімізірованних статей на вашому сайті, тобто статей, які складаються практично з одних ключових слів, розміщення прихованих статей, що складаються з одних ключових фраз. Про те, що Яндекс писав що це робити недобре, на upgoing.ru ми вже згадали, ну і не забувайте про останній фільтр Google Penguin, який відразу «порізав» стільки сайтів, що воплі розносяться до цих пір. Про фільтр Гугла вже написана ціла серія статей і вона, мабуть, буде продовжена. Можете прогулятися до витоків мого знайомства з Пінгвіном. Крім цього, так само карається редирект, тобто переадресація на інший ресурс, клоакінг – коли користувач і пошуковий робот бачать два різних тексту. Всі ці способи нелегального просування караються баном. Потрібно відразу усвідомити, що просування сайтів не такий вже і легкий працю і навмання тут справи не робляться. Краще відразу викиньте з голови всякі «чорні і сірі» способи просування, а сконцентруйтеся на створення СДЛ, ну або хоча б полуСДЛ.

Друга причина – використання неунікального контенту. Всі статті індексуються пошуковими системами, тому розміщення на своєму ресурсі чужих матеріалів карається баном, а за розміщення авторських матеріалів – фільмів, музики, книг і т. д. можна навіть залучити користувача до кримінальної відповідальності! Зі своєї практики зазначу, що якщо ви копіюєте якусь новину і розміщуєте посилання на джерело, то у пошукачів ставлення до цього досить лояльне. Перевіряв сам — сторінки чудово триматися в індексі, так і влітають у нього досить швидко, хоча у того ж google є спеціальний фільтр Duplicate Content, але він досить виборчий ? Не шкодуйте посилань на хороші ресурси з яких копіюєте статті і цілком можливо, що фільтр буде обходити вас стороною. Але при цьому не забувайте, що треба ще писати і дещо своє, авторське так сказати.

Будьте уважні з розміщенням зовнішніх посилань! Пошукові роботи можуть навіть заблокувати сайт, якщо на сторінці буде занадто багато зовнішніх посилань, або вони будуть розташовані в статтях не тієї тематики.
У будь-якому випадку ви можете звернутися в технічну підтримку тієї пошукової системи, яка забанила ваш ресурс. У разі збою співробітники техпідтримки повернуть ваш сайт в індекс, однак, якщо ви потрапили в бан заслужено, вам доведеться спочатку усунути причину.

А іноді буває простіше завести новий сайт, ніж намагатися витягти його з-під накладених фільтрів. ?

Схожі записи

  • Як уникнути поганої індексації сайту в пошукових системах
  • Google після Пінгвіна. Індексація не піддається логіці.
  • Google Пінгвін — аналіз вижили і вироблення протиотрути.
  • Google Penguin (Пінгвін) — алгоритм викликає безсоння, нудоту і напади панічного страху.
  • Як повернути сайт в індекс Яндекса?
  • Мій перший АГС, або як я вийшов на стежку війни
  • Індексація посилань в коментарях блогу WordPress