Ті з нас, хто, хоча б на кілька хвилин, відвідує інтернет, напевно для своєї зручності та для пошуку інформації користуються пошуковими системами. На ринку інтернет-пошукачів вже склалася свої ієрархія (можливо, і стануться зміни), серед маси ресурсів можна відзначити ті, якими користуються частіше і регулярніше, але є і інші, направлені строго на пошук певної інформації.
Серед маси пошуковиків, окремо можна назвати сервіс www.google.ru, який дуже популярний і дозволяє користувачам мережі знайти практично будь-яку потрібну інформацію.

Як зазвичай ми щось шукаємо в інтернеті? Заходимо на www.google.ru і в рядку запиту вводимо слово або фразу, яка нам цікава. Хоча найчастіше ми користуємось пошуком використовуючи вбудовані можливості браузерів, ну принаймні так робить ваш покірний слуга ? Пошукова машина видає тисячі сторінок, де зустрічається шуканий вираз, і ми відкриваємо сторінки і переглядаємо їх. Іноді потрапляємо відразу на потрібні дані, але зазвичай доводиться досить багато часу провести, щоб знайти справді вартісні дані. Виявляється, при роботі з пошуковими системами є свої секрети й тонкощі, які значно полегшують роботу і дозволяють людині шукати і знаходити інформацію більш цілеспрямовано. Ось ми і розглянемо деякі секрети пошуку www.google.ru, які приємно здивують будь-якої людини.

1. Щоб пошуковик видав всі сторінки, де є одне зі слів, введених при запиті, потрібно при формуванні запиту між словами встановити символ «I» або «OR» без лапок. Наприклад, яблуко I апельсин I хату I космос. В іншому випадку пошук буде вестися по сторінках, де містяться всі слова.

2. Якщо необхідно, щоб www.google.ru видав Вам певні сторінки, крім якихось конкретних, потрібно перед небажаним словом поставити знак «-», без лапок. Наприклад, при запиті Яблуко, хліб, -телевізор, ми отримаємо результат без слова ТЕЛЕВІЗОР.

3. Зайдіть на сторінку http://www.google.ru/advanced_search, де представлена розширена форма для пошуку. В даній формі можна вказати мову пошуку, розширення шуканого файлу, країну, де буде відбуватися пошук і інші параметри. Дійсно, дуже зручна форма, яка суттєво покращує якість пошуку. Результат Вас здивує.

4. Для того, щоб знайти конкретну послідовність слів, без змін, потрібно укласти всю фразу в лапки. Спробуйте ввести яку-небудь фразу з лапками і без них. Відмінності будуть видні.

5. Іноді, не потрібно вводити слово, досить ввести тільки початкові букви, корінь слова. Це потрібно для того, щоб www.google.ru знайшов все, що відноситься до Вашого запиту, у разі, якщо Ви забули всю фразу або слово цілком або є бажання провести глобальний моніторинг.

6. Зірочка *. Працює за тим же принципом, як і в пошуку операційної системи. Досить поставити зірочку перед словом або частиною слова, перед розширенням файлу і т. д. і www.google.ru видасть можливі варіанти, які відповідають одній з частини запиту, а замість зірочки будуть стояти конкретні значення.

7. Щоб швидко знайти яке-небудь визначення і можливе значення слова, напишіть перед ним англійською define: Наприклад, якщо ввести define:масло, пошуковик видасть визначення цього слова або терміну, надасть посилання на освітні ресурси, де є розшифрування терміна.

8. Якщо між введеними цифрами поставити .. (дві точки), то www.google.ru покаже інтервальне значення і події, що входять в цей інтервал.

9. Якщо користувач бажає провести моніторинг певного сайту, провести на ньому пошук, в допомогу йому розроблений оператор «пошукова фраза site:адреса сайту». Звичайно ж, без лапок. Тобто, наприклад: заробіток в мережі site:upgoing.ru

10. Ввівши movie: і music: , а після двокрапки назву, то www.google.ru почне шукати тільки з відео або з музичних файлів.

11. Іноді, нам необхідно отримати деяку інформацію про сайт. Для цього можна відвідати відомі ресурси, які спеціалізуються на наданні такої інформації, а можна спробувати ввести в рядку запиту перед адресою сайту оператор info: Звичайно, всієї інформації Вам не нададуть, але переглянути сторінки, на яких згадується сайт, збережену версію сайту і т. д. цілком можливо отримати.

12. Оператор link: Після двокрапки потрібно вказати конкретну сторінку. В результаті www.google.ru покаже ресурси, які так чи інакше посилаються на даний адреса (сторінку).

Це далеко не всі оператори, які присутні в Google і за допомогою яких можна здійснювати пошук. Якщо задатися конкретною метою, то можна описати ще близько 5-15 різних команд. У будь-якому випадку цікаво, що давно відомий пошуковик www.google.ru так різноманітний і корисний для користувача, який шукає інформацію.
Удачі Вам у пошуку.

Схожі записи

  • FAQ: Все про новий алгоритм Google – Hummingbird
  • Початківець копірайтер.Дивимося телевізор з користю
  • Робота з Google Analytics, помилки, яких не варто допускати
  • Урок 17. Різні мікроформати пошукачів: як вони працюють?
  • Урок 16. SEO: ТИЦ і PR сайту — дізнатися, перевірити і підняти
  • Урок 15. Російська подкастинг і його роль в просуванні сайту
  • Урок 14. SEO: Поведінкові фактори — база для просування.