В даний час багато компаній займається розробкою і подальшою розкруткою сайтів на замовлення. Така практика цілком виправдовує себе – професіонали іноді навіть за цілком помірну плату розроблять за вашим вимогу сайт, а потім допоможуть з його розкруткою. Єдині труднощі, які можуть виникнути в цьому випадку – непорозуміння між замовником і виконавцем, причому, швидше за все, саме сам замовник і є джерелом проблем.

Як же уникнути такого роду неприємностей?

Якщо ви є замовником, завжди точно уявляйте, що саме ви хочете. Якщо ви хочете маленький сайтик на HTML, то так і скажіть, ну а якщо мова йде про сайти на php, то підхід буде вже зовсім інший. Бажано, щоб ви мали поняття про будь-яку дрібницю в ході розробки, якщо ж ви будете обмежуватися простим проханням – «зробіть не гірше, ніж у інших» або «щоб було красиво», виконавці зроблять, може бути, і красиво, але зовсім не так, як ви собі уявляли. Тому завжди чітко обумовлюйте всі умови виконання.

Не затягуйте терміни виконання роботи – можливо, розроблений сайт вам не подобається повністю, однак, ви знаходите недоробки в дрібницях, намагаючись тим самим донести до виконавця ідею повної непридатності роботи. Не варто так робити – заощаджуйте час і гроші, відразу визнайте, що саме вас не влаштовує в роботі виконавця, як саме ви хочете переробити дизайн або функціонал сайту. Варто розуміти, що створення сайту з нового аркуша буде дорожче, ніж переробка невідповідного варіанту, проте, у такому разі, можливо, ви залишитеся задоволені.

До речі, пам’ятайте, що вимагати починати програмування і верстку сайту вже на стадії дизайн-проекту категорично не можна! Досвідчені виконавці відразу пояснять вам безглуздість подібних дій, а серйозні компанії можуть навіть відмовитися співпрацювати з вами, вважаючи вас дуже некомпетентним замовником, який може доставити їм багато проблем.

При укладенні договору вказуйте терміни здачі сайту, інакше ризикуєте чекати його занадто довгий час. Однак, самому відтягувати строки, обумовлені в договорі, не рекомендується.

Отже, ваш сайт створений, компанія виконала всі зобов’язання по його розкручування, тепер ви його власник! Варто розуміти, що тепер сайт необхідно підтримувати на належному рівні – оновлювати, додавати щось нове, залучати все більше відвідувачів”, тобто займатися звичайної розкруткою сайту, інакше, незабаром ваш ресурс буде забутий, а гроші, витрачені на його розробку, пропадуть даремно. До того ж, сайт повинен приносити прибуток, яка в кінцевому результаті повинна покрити витрати на його розробку і просування.

Схожі записи