Гроші, гроші, гроші… Весь світ крутиться навколо. Здавалося б, щастя далеко не у кольорових папірцях, але без них нелегко прожити щасливе життя. У когось їх більше, у когось менше, хтось бездумно витрачає, а хтось довгими роками збирає, іншого ж враз посміхнеться фортуна — і він стає незліченною багатієм, вигравши в лотерею незліченне багатство. Але мало володіти великими грошима – треба вміти правильно ними розпоряджатися. Нерідкі приклади, коли юні багатії, що успадкували чималі суми, через кілька років уже не мали і пари рублів за пазухою: гроші в миті можуть прийти, вдаривши в голову захопливим відчуттям вседозволеності і розкоші, а потім також швидко і зникнути з гаманця. Щоб не залишитися з носом, свої гроші необхідно пускати в оборот. Іншими словами, гроші повинні працювати на Вас, неважливо, пасивне участь Ви приймаєте або активне. Дивіденди, які Ви отримаєте в подальшому, допоможуть Вам жити безбідно навіть у випадку кризи. Але куди можна інвестувати гроші? Як їх направити в потрібне русло так, щоб надалі не шкодувати про зроблений вибір?

Куди вкласти гроші в 2014-му році:

Вкладати гроші можна двома способами – в активний оборот, тобто Ви самі приймаєте участь в круговороті своїх коштів, або пасивний оборот, при якому пряма участь не вимагається.

До активних способів можна віднести інвестування у власний бізнес або самостійну гру на біржі.

Власний бізнес

Багато хто з нас мріяв з дитинства про власну справу: у кого-то з часом тяга до бізнесу пропала, а от іншим протягом усього життя то і справа приходили думки про створення власного малого бізнесу. Якщо дозволяють кошти, то чому б не відкрити власний ресторан, салон краси, автомайстерню або приватну лікарню? Варіантів маса: початком може бути як маленьке кафе, так і переробний завод. Важливо пам’ятати: починаючи будь-який бізнес, Ви маєте справу з ризиком не утвердитися на ринку, тому не варто всі засоби пускати на нову справу. Частину коштів у Вас повинно залишитися на випадок краху бізнесу або для вкладення в інший оборот. Дуже вигідним вкладенням коштів може стати створення власних онлайн проектів: сайтів, блогів, різних корисних інтернет-сервісів. Як показує практика прибутковість може виходити і більше тисячі відсотків. Але у цього способу є істотний мінус — потрібно присвячувати себе і свій час, особливо на етапі становлення і початкової розкрутки.

Гра на біржі

Останнім часом і телебачення, і всесвітня мережа рясніє запрошеннями до гри на валютних біржах. Справа гарна, так от є одна зачіпка: не всім дано талант безпрограшно передбачати стрибки цін. Хтось піднімає свій капітал з 20 доларів до декількох мільйонів, а от комусь щастить менше і він примудряється спустити за пару днів сотню тисяч доларів. Це не означає, що не потрібно навіть намагатися грати: спробуйте свої сили на невеликі суми – якщо все виходить, то сміливо вводите в гру великі гроші. В іншому випадку Ви завжди можете перевести свої гроші на біржу пасивним способом – за Вас гратиме професійний трейдер. Помножити капітал з 20$ до мільйона у мене поки не виходило :), але за 2013-й рік вдалося отримати більше 400% від самостійної торгівлі на Альпарі, хороший брокер, з яким працюю з 2007 року, так що рекомендую. Але, зізнаюся чесно, що вийти на прибуткову торгівлю мені вдалося не відразу, довелося дізнатися і гіркоту поразок. Були і злиті депозити, але все це я розглядаю як плату за навчання і воно того варте.

Таким чином, ми плавно перейшли до пасивних способів інвестування коштів. До них ми можемо віднести банківські вклади, вклади в дорогоцінні метали, нерухомість, а також ПАММ-інвестування.

Банківські вклади

Даний спосіб є одним з найбільш надійних, хоча назвати його дуже прибутковим досить складно. Схема проста і не нова: Ви оформляєте в якомусь банку внесок на певну суму, банк протягом деякого часу користується Вашими гроші і після закінчення обумовленого в договорі періоду виплачує винагороду за внесок. На жаль, якщо Ви зробили внесок на символічну суму, то й винагорода буде відповідною. Середня ставка по внесках – близько 5-6% річних від всієї суми вкладу. Не густо, звичайно, але зате Ви захистите себе від будь-якого ризику. Так що якщо вас влаштовує низька дохідність за низького ризику, то сміливо можете вкласти гроші в 2014-му році в який-небудь банк. Мене подібна схема не влаштовує, тому я віддаю перевагу інвестувати кошти в більш прибуткові напрямки.
Дорогоцінні метали

Даний вид інвестування можна назвати внеском на перспективу: невідомо, коли точно Ви зможете зірвати великий куш. Золоті злитки або дорогоцінні камені можуть спокійно лежати у Вашому сейфі і при цьому працювати на Вас: з кожним роком золоті запаси стають все менше, а ціна на золото – вище. Не через рік, звичайно, але вже через 5-10 років Ви помітите відчутну різницю в оціночній вартості Ваших запасів. Даний спосіб також можна віднести до безрисковому інвестування – Ви гарантовано отримаєте дохід через деякий час. При цьому способі інвестування важливу роль відіграє момент часу. Скажімо, якщо б ви стали купувати золото у вересні 2011 року, коли його ціна була більше 1900$ за унцію, в розрахунку на зростання, то на даний момент були б в пристойному збитку. Зараз ціна золота коливається в діапазоні 1200-1400$ за унцію.

Купівля біля рівня 1200 може бути цілком виправдана, ну а якщо ціна впаде ще трохи нижче, то можна потихеньку нарощувати свій золотий запас ?

Нерухомість

Даний варіант придатний для тих, хто володіє чималою вільної сумою: купувати квартиру в іпотеку для подальшого отримання від неї прибутку дещо нелогічно. Якщо ж коштів достатньо, то сміливо можете купувати собі квартиру: перший час Ви можете її здавати, а при стрибку цін продати на вторинному ринку. Ризик такого вкладення коштів також мінімальний.

ПАММ-інвестування

І знову ми повертаємося до біржі, але на цей раз самостійно ми так нічого робити не будемо: всю роботу за невелику винагороду ми віддаємо професійним трейдерам. Даний варіант є одним з найбільш прибуткових в короткостроковій перспективі: вже за кілька місяців Ви зможете отримати значний дохід, не докладаючи при цьому ніяких зусиль. Інвестування в памм-рахунки для мене в 2013-му році стало справжньою золотою жилою — вдалося отримати більше 80% річних у валюті. Інвестував поки тільки в компанію FX-Trend, працюю з ними з березня 2012-го року, а в 2014-му хочу вкласти гроші ще кілька компаній.

Приймаючи рішення з приводу того, куди вкласти гроші в 2014-2015-х роках, пам’ятайте: будь-яке Ваше рішення призводить Ваші кошти в оборот. Не бійтеся ризикувати: будуйте власний бізнес, купуйте акції і торгуйте на біржі – гроші повинні працювати на Вас!

Схожі записи

  • Куди вкласти 500000 рублів і отримати хороший дохід
  • Депозит — наскільки вигідно?