Отже ми з вами вже завели собі гаманець webmoney, заробили на нього трохи грошенят і готові витратити на свій сайт. Який наступних крок ми зробимо? Правильно — зареєструємо під нього доменне ім’я. Доменне ім’я — символьне ім’я домену, воно обов’язково повинно бути унікальним, тобто більше на просторах інтернету воно повторюватися не буде.

Домени бувають різних рівнів. Наприклад зона RU — це перший рівень. Upgoing.ru — буде домен другого рівня, скажімо, якщо б мій блог був на блогспоте і мав вигляд upgoing.blogspot.com, то це був би домен третього рівня. Ну для нашого сайту ми звичайно будемо купувати домен другого рівня. Залишилося вирішити в якій зоні ми будемо реєструвати домен.

Нехай вас не бентежить, що яндекс не сильно любить індексувати «закордонні» домени — при грамотному підході, він полюбить наш сайт, у який би доменній зоні він не распологался. Цільова аудиторія блогу — ось головний, на мій погляд, критерій вибору зони. Якщо ви живете скажімо в Україні і робить блог на українській мові і для українців — то тут оптимальний вибір — «рідна зона UA».

Але далеко не останню роль у виборі зони грає річна плата за домен. От мені наприклад, не сильно хочеться платити за домен в зоні BY (Білорусія) — 130000 BLR що становить приблизно 45 доларів, на даний момент, якщо за ці гроші я можу купити 10 доменів в зоні RU. Відчуйте різницю :).

Запам’ятайте — ціна на домени у різних реєстраторів різна, як і умови їх продовження, тому не поспішайте! Якщо ви наберете в пошуковику запит «реєстрація домену», то побачите, що дані послуги пропонують дуже і дуже багато, причому ціни на ті ж домени в зоні Ru, можуть коливатися від 90 російських рублів, до 500 і більше. Це стосується і інших доменних зон. Наприклад, я регистировал кілька доменів, під свої проекти на Domains.Webmoney, ru — там коштує 110 зростав. рублів, продовження 150 рублів. В принципі, мене це влаштувало, як і зручність роботи з цим сервісом. Хоча наприклад, якщо ви налаштовані на покупку десятків доменів (під сателіти), то на Idomen.ru вони обійдуться вам вже в 99 рублів (зона ru).

У деяких реєстраторів доменних імен діє накопичувальна система, тобто чим більше доменів ви купуєте, тим дешевше обходиться кожен наступний. Можете прочитати про це, у Тодосийчука Олександра, стаття про те де і чому я реєструю домени.

Не раджу особливо вестися на оголошення типу «замов хостинг на рік і отримай домен в подарунок» — пам’ятайте, що безкоштовний сир буває тільки, самі знаєте де. Як би не вийшло, що через рік з вас здеруть втрідорого за продовження реєстрації. Адже домен реєструється лише на рік, після чого ви можете продовжити термін реєстрації ще на рік.

Трохи повторюся, про визначальні фактори при виборі реєстратора:

1. Вартість домену.

2. Вартість продовження реєстрації.

3. Зручність роботи з реєстратором. ( панель управління, можливості платежів і т. д.)

Сумніваюся, що ви з першої спроби зареєструєте комбінацію яку захочете, так що доведеться трохи попотіти :)). Забудьте про домени типу pivo.* або скажімо forex.* — самі розумієте чому, ходові доменні імена розкуповують в першу чергу. Після того, як введете чергову бажану комбінацію (причому можна вводити і числа) і отримаєте повідомлення що домен (такий то зоні) вільний — ви можете перейти до процедури реєстрації, ну а далі проплативши через вебмані або іншим способом, стати власником. Тут все просто, так що думаю розберетеся…

Ну а в одній з наступних статей ми з вами перейдемо до вибору хостингу для сайту і прив’язці до нього доменного імені. Багато речей, які робиш в перший раз, здаються складними. Але зробивши це одного разу, ми вигукуємо «Треба ж як просто!» Це ж стосується і створення свого власного блогу.

Ех, машини, машини — улюблені «іграшки» чоловіків. Комусь подобається, скажімо автомобілі audi, кому-то японські авто, а комусь до душі вантажівки, але в одному можна бути впевненим на всі 100% — автопром задовольнить будь-які запити.

Схожі записи

  • Створення сайту: Воронеж розглядає переваги для компанії
  • Як знизити вартість реєстрації домену
  • Огляд популярних CMS – вибираємо движок для сайту
  • Покрокове керівництво по реєстрації домену
  • Дешева реєстрація доменів: де міф, а де реальність.
  • Інтернет магазин: які нюанси необхідно враховувати при його створенні?
  • Як замовити сайт?